Ne visi nori, kad sovietiniai gatvių pavadinimai būtų pakeisti: kaip buvo, taip tegul ir būna!

  • Teksto dydis:

Svarstant, ar keisti sovietinius gatvių pavadinimus kitais, vieningos gyventojų nuomonės Klaipėdos rajone nematyti. Pritaria tik nedidelė jų dalis, praneša LNK.

Gargždiškė Laima Vitkuvienė gyvena Petro Cvirkos gatvėje. „Kai į mokyklą ėjau, P. Cvirkos knygas skaičiau. Man patiko“, – kalbėjo ji.

Moteris sakė nenorinti, kad gatvė būtų pervadinta kitaip. „Prie tos gatvės esame pripratę. Čia mano duktė gyvena 40 metų. Ką čia pakeis, jei pasikeis gatvės pavadinimas?“ – retoriškai klausė gargždiškė.

Kai rajono valdžia nusprendė apklausti, ar keisti pavadinimą, 35 P. Cvirkos gatvės gyventojai buvo už tai, o per pusantro šimto nepritarė.

Panašiai ir dėl kitos – Juliaus Janonio gatvės. Tik trylika joje gyvenančių ant namų norėtų turėti kitokią gatvės lentelę. 115 balsavo prieš. O štai, Butkų Juzės gatvės tik vienas gyventojas pritarė, kad gatvę reikėtų kitaip pervadinti.

„Kelios kartos užaugome. Kam reikia keisti? Kam dokumentus keisti, gadinti? Nereikia. Pakeisi, tai kita valdžia keisis, ir vėl kažką reikės keisti. Tokie pas mus laikai. Kaip buvo, taip tegul ir būna“, – sakė sutiktas vyras.

Visas vaizdo įrašas – LNK reportaže:

 

 

„O kam? Jei jau tiek metų buvo“, – jam antrino ir kitas. „Jei jau pradeda tvarkytis, tai visur norisi, kad tvarka būtų, aš taip galvoju“, – skirtingai nuo pastarųjų mąstė kalbinta moteris.

„Tegul palieka taip, kaip buvę. Kažkokie čia politiniai dalykai. Mano nuomone, dar daugiau kiršina žmones“, – svarstė kita gyventoja.

Klaipėdos rajono meras sakė, kad gyventojų nuomonė vietos valdžiai yra svarbi. „Galvoju, kad apklausa yra pakankamai reprezentatyvi. Manau, kad teisingas sprendimas buvo dėl apklausos, nes tie klausimai nėra vienareikšmiškai vertinami“, – teigė Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Jis sakė suprantantis, kas tokį gyventojų apsisprendimą lėmė. „Viena iš pagrindinių priežasčių yra ta, kad žmonės mano, jog šiandien yra ir daugiau rūpesčių – savivaldybė ir politikai turėtų užsiimti svarbesniais darbais“, – spėjo B. Markauskas.

Kitą savaitę į tarybos posėdį rinksis rajono politikai – susipažins su gyventojų nuomone dėl komunistinių pažiūrų rašytojų ir poetų garbei pavadintų gatvių. Kol kas nė vienas politikas kitokių iniciatyvų ar projektų nepateikia. Nors sovietinių veikėjų ir rašytojų bei kitų sovietmetį simbolizuojančių gatvių pavadinimai keičiami ne vienoje savivaldybėje.

„Žinoma, gal bus daugiau aiškumo, kai bus priimtas desovietizacijos įstatymas, kur bus galbūt aiškiai įvardyta, kas yra priimtina, o kas ne“, – svarstė Klaipėdos rajono meras.NAUJAUSI KOMENTARAI

Buduliams

Buduliams portretas
Ko norėti iš vatinio kaimo.Jie ir gražulį į seimą išrenka...

Jonas

Jonas portretas
Lietuva yra tikru drąsuoliu šalis. Visai nebijo kariauti su žuvusiais ir su pavadinimais :)))

nuomonė

nuomonė portretas
Ta apklauisa juokai, apklausta minimumas, tai nieko nereiškia, viska sbus pakeista, tuoj bus desovietizacijos įstatyma spriimtas,ir niekas čia neklaus ,neįsijauskite.
VISI KOMENTARAI 47

Galerijos

Daugiau straipsnių