Šiais metais iniciatyva bus plėtojama net 18-oje Lietuvos miestų, pusšimtis Lietuvos darbdavių pranešė apie savo dalyvavimą, penki šeši jų – iš Klaipėdos.
„Mes – vieni tų, kurie šiemet dalyvausime šiame projekte. Tai bus mūsų pirmas bandymas, kai penki žmonės, turintys negalią, išbandys naujas profesijas, įtraukėme tuos, kurie, manome, pajėgs. Nors keli raidos sutrikimą turintys neįgalieji, mūsų bendrijos žmonės, jau kurį laiką dirba viename prekybos centre. Kaip jiems ten sekasi? Mūsų žmonėms gal kartais kantrybės pritrūksta, visko nutinka, bet kol kas dirba. Centro darbuotojai labai geranoriškai ir pakančiai juos priima“, – kalbėjo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Klaipėdos viltis“ vadovė Janina Tulabienė.
Tai reta išimtis, kai žmonės, turintys raidos sutrikimų, įsilieja į darbo rinką, nes paprastai tokių žmonių darbdaviai ne itin pageidauja.
Tiesa, projekto metu jie į darbo vietą ateis su lydinčiuoju asmeniu ir darbuosis kartu – „duetu“.
Pasak J. Tulabienės, dalis raidos sutrikimą turinčių jaunų žmonių būtų pajėgūs dirbti ir fizinį darbą, nes dauguma jų stiprūs fiziškai.
„Manyčiau, tokie žmonės galėtų dirbti darbą, kur jie atliktų vieną konkrečią funkciją ir matytų savo darbo rezultatą. Teko Danijoje stebėti, kur įdarbinti raidos negalią turintys neįgalieji matavo laidus, skirtus vėjo jėgainėms. Tik, aišku, visą darbo dieną jiems dirbti būtų sunku“, – mano J. Tulabienė.
Pasak „Klaipėdos vilties“ vadovės dalis visuomenės jau dabar yra pakantūs ir jautrūs neįgaliesiems.
„Tačiau visada liks dalis žmonių, kurie nepriims ir netoleruos neįgaliųjų. Tai yra natūralu, kai kuriems atrodo, kad tokių žmonių iš viso neturėtų būti, bet tai yra ne mūsų valioje. Požiūris į neįgaliuosius rodo visuomenės brandą, kaip mes sugebame priimti šiek tiek kitokį žmogų, nei patys esame“, – teigė J. Tulabienė.
Naujausi komentarai