Neringoje galėtų atsirasti šeši parkai

Atlikus želdinių inventorizaciją paaiškėjo, kad Neringoje yra šešios, visus reikalavimus atitinkančios teritorijos, galinčios pretenduoti į parko vardą.  

Parkų nėra

Šiuo metu oficialių parkų Neringoje nėra. Tai nurodo ir Aplinkos ministerija. Inventorizaciją atlikę specilalistai išskyrė šiuos parkus: Juodkrantės krantinės parkas, Juodkrantės stadiono parkas, Naglių g. parkas, Nidos parkas, Preilos parkas, Skruzdynės g. parkas.

Seniausias parkas - Naglių gatvės parkas, išsidėstęs abiejuose Naglių gatvės pusėse. Jame auga bene seniausi medžiai. Jauniausias - Juodkrantės krantinės parkas, specialistų įvardijamas šios gyvenvietės puošmena. Preiloje parkas galėtų būti kuriamas pietinėje šio kurorto dalyje. Dėl nederlingos žemės ateityje čia turėtų vyrauti spygliuočiai.

Kol kas netvarkoma tik Preilos parko teritorija. Daugumoje minėtų teritorijų yra nutiesti takai, įrengti suoleliai, belieka pamastyti apie vardų suteikimą.

Atlikus inventorizaciją išskirti keturi skverai - Nidos uosto skveras, Pamario g. skveras, Pervalkos  skveras, Savivaldybės aikštė.

Medžių sanitarinė būklė gera

Nustatyta, kad Neringos želdiniuose auga 106 spygliuočių ir 159 lapuočių medžių ir krūmų rūšys ir formos. Inventorizacijos metu nebuvo inventorizuojami gyventojų kiemuose augantys krūmai ir smulkūs medeliai. Ne naujiena, kad Neringoje, priešingai nei daugelyje kitų Lietuvos miestų dažniausiai sutinkamas medis yra paprastoji pušis.

Neringos gatvių pakraščiuose augančių medžių sanitarinė būklė palyginus gera - jie praktiškai negenimi, automobilių nenubrozdintais kamienais ir neužkrėsti medienos puviniais, lapai ir šakos nepažeistos taršos. 

Aptikta retų augalų

Neringoje buvo aptiktas ne vienas Lietuvos želdynuose retas augalas - vaistinė lauravyšnė, gelsvažiedis tulpmedis, japoninė magnolija, Makio ieva, gulsčiasis karklas, šilkmedžiai ir net Lietuvos klimate bandomas ,,adaptuoti“ kiparisas.

Neringos želdinių stebėseną atlikusiems specialistams ypatingą susidomėjimą sukėlė vieno neringiškio sodyboje augantys 7 vakariniai  platanai. Nors dabar medžiai atrodo puikiai, abejojama ar jie sugebės išgyventi mūsų sąlygomis.

Juodkrantėje aptikta ir nebūdingus rūšiai lapus turinti drebulė. Sprendžiant pagal literatūros šaltinius tokia drebulė aptinkama keliose vietose Centrinėje Europoje ir Skandinavijoje. 

Milžinė tuopa

Įdomus gamtos pokštas užfiksuotas Pervalkoje - baigiančiame išvirsti gluosnio stuobryje auga vešlus daugiakamienis šermukšnis. Neringoje yra nemažai įspūdingų medžių, 29 - 31 m aukštį pasiekia kanadinės tuopos, paprastosios eglės ir paprastosios pušys.

Sodybos, esančios prie pagrindinio Neringos kelio atšakos į Preilą, gyventojai gali didžiuotis jų kieme augančiu, neabejotinai, stambiausiu medžiu. Kanadinė tuopa siekia apie 28 m aukščio. Šios milžinės skersmuo siekia - 1, 5 m (1, 3 m aukštyje).

Įspūdingus parametrus pasiekė du paprastieji bukai, augantys ant Juodkrantės ir ją supančio miško ribos.

Miškai Neringoje užima apie 8800 ha, arba virš 98,9% ploto (valstybinės reikšmės miškai užima 7583 ha arba 84,4%). Užstatytos teritorijos sudaro 23,9 ha arba apie 0,3% nuo bendro Neringos ploto. Bendras Neringos želdinių plotas - apie 20,09 ha, arba 0,2% bendro šios teritorijos ploto


Šiame straipsnyje: Neringaparkai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių