Nuo rugsėjo Klaipėdos ugdymo įstaigoms – išbandymai testavimu

 • Teksto dydis:

Nuo rugsėjo 1 d. į kontaktinį mokymą grįžtančios ir mokinius testuoti savikontrolės būdu sutikusios uostamiesčio mokyklos turės laikytis 2021 m. rugpjūčio 30 d. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakyme „Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti testavimą Klaipėdos miesto savivaldybės ugdymo įstaigose“ nustatytos tvarkos.

Parengti šią tvarką savivaldybių administracijų direktorius įpareigojo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas, šių metų rugpjūčio 24 d. sprendimu Nr. V-1927 „Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti testavimą ugdymo įstaigose“. Šiame sprendime detaliai išdėstytas veiksmų algoritmas, kaip turi būti atliekamas testavimas švietimo įstaigose, tačiau testavimo būdą leista pasirinkti konkrečios savivaldybės administracijai.

Didžiausia atsakomybė dėl testavimo proceso ugdymo įstaigoje teks jos vadovui. Jau dabar yra aišku, kad nė viename dokumente nėra atsakymų į visus klausimus, kaip mokykla turės elgtis kiekvienoje situacijoje, nes jos yra skirtingos, todėl kiekviena mokykla turės nusistatyti savo tvarkas, kurios neprieštarautų aukštesnių institucijų sprendimams.

Mokinių testavimas (sveikatos patikrinimas dėl COVID-19) yra savanoriškas. Tai būdas nustatyti užsikrėtusį viruso nešiotoją ir laikinai eliminuoti jį iš kolektyvo, kad virusas neišplistų. Uostamiesčio mokyklos mokinius testuos savikontrolės būdu, jos turės laikytis savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatytos testavimo tvarkos.

„Naujų mokslo metų pradžios šiemet mokiniai ir jų tėveliai bei mokytojai, matyt, laukia labiau negu bet kada. Ir nerimauja labiau negu bet kada anksčiau. Visi norime, kad kontaktinis mokymas truktų kuo ilgiau. Kiek ilgai įstengsime jame išsilaikyti, priklauso nuo kiekvieno įstaigos bendruomenės nario, nuo kiekvieno mūsų sąmoningumo ir atsakingumo. Miesto švietimo įstaigas kviečiu priimti šį iššūkį ir padaryti viską, kad nė į vieną darželį ar mokyklą neprasibrautų virusas, o jei taip ir nutiktų, linkiu, kad jis būtų sustabdytas laiku ir be pasekmių. Tikiuosi, kad tėveliai, ypač tie, kurių vaikai nėra paskiepyti nuo COVID-19, supranta testavimosi svarbą ir padarys viską, kad laiku galėtume diagnozuoti ligą ir apsaugoti nuo jos kitus“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nuo šių metų rugsėjo 1 d. savivaldybės teritorijoje veikiančioms ugdymo įstaigoms, kurios sutinka dalyvauti testavime, ir BĮ Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biurui (VSB) pavesta vykdyti mokinių testavimą, t. y. prevencinį sveikatos patikrinimą dėl koronaviruso infekcijos. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse bus vykdomas aplinkos paviršių ėminių tyrimas. Kitose ugdymo įstaigose bus vykdoma savikontrolė greitaisiais SARS-CoV-2 antigeno testais, jis atliekamas kas 3–5 dienas. Pasiskiepijusiems ar persirgusiems mokiniams testuotis nereikia.

Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatyta, kad ugdymo įstaigos testavimą galės vykdyti, kuomet gaus pasirašytus mokinių atstovų ar vyresnių nei 16 metų amžiaus mokinių sutikimus dėl dalyvavimo tyrime. Tai reiškia, kad jaunesnių mokinių testavimas bus vykdomas tik gavus tėvų ar globėjų sutikimą.

„Raginame mokyklas skatinti savo bendruomenes testuotis dėl visų saugumo. Švietimo bendruomenė pasisako už kontaktinį ugdymą. Kiek jame išsilaikysime, priklauso nuo mūsų visų, todėl kviečiu dvejojančius tėvelius leisti vaikams testuotis. Tai paprastas testavimosi būdas, kurį vaikas gali atlikti pats“, – ragina savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Kaip turi būti atliekamas pasirinktas testavimo būdas, yra nurodyta sveikatos apsaugos ministro įsakyme.

Ankstesniu sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu nustatyti saugumo reikalavimai yra privalomi visoms šalies mokykloms.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių