Pagalba prašančiam – malonė ar pareiga? (interviu su verslininku A. Gridinu)

Apie artėjančias Kalėdas netrukus primins ne tik gatvių ir vitrinų puošmenos, bet ir tradiciškai aktyvesni paramos akcijų organizatoriai. Kiek labdara pajėgi spręsti vis didėjančias socialines problemas, ar paramos prašymų girdime tik per šventes, ar pagalba prašančiam – malonė ar pareiga, apie tai kalbėjomės su verslininku Aleksandru Gridinu.

Apie artėjančias Kalėdas netrukus primins ne tik gatvių ir vitrinų puošmenos, bet ir tradiciškai aktyvesni paramos akcijų organizatoriai. Kiek labdara pajėgi spręsti vis didėjančias socialines problemas, ar paramos prašymų girdime tik per šventes, ar pagalba prašančiam – malonė ar pareiga, apie tai kalbėjomės su verslininku Aleksandru Gridinu.

Pradžia – bažnyčiose

A.Gridinas, prieš metus įsteigęs savo paramos ir labdaros fondą, nuolat finansiškai globoja socialiai remtinus asmenis, sveikatos priežiūros bei globos įstaigas. Anot šių įstaigų vadovų, tai – neįkainojama vertybė, be kurios daugeliu atvejų būtų labai sunku.

"Tas, kuriam duota uždirbti, turi padėti tam, kam uždirbti neduota", – mano A.Gridinas.

Šitas dėsnis esą turėtų būti žinomas kiekvienam verslininkui, kuris supranta ir jaučia, kad iš jo bus paprašyta pagalbos tiems, kuriems ji būtina.

"Kai prieš 14 metų pradėjome teikti pramoninio alpinizmo paslaugas, į mus pagalbos tada kreipėsi įvairių bažnyčių atstovai – kėlėme kryžius, dengėme stogus, darėme įvairius kitus darbus. Jiems tai buvo svarbi parama, o mums – dangaus palaiminimas ir gera praktika", – neatlygintinos paramos pradžią prisiminė A.Gridinas.

A.Gridino teigimu, ligoniai, beglobiai vaikai, senoliai, sportininkai, talentingi žmonės – tai asmenys, kuriems visada reikės finansinės pagalbos. Nors daugeliu atvejų tai turėtų būti valstybės rūpestis, bet yra, kaip yra. Verslo aplinkoje yra nemažai suprantančių paramos svarbą ir kartu pageidaujančių likti nežinomiems.

"Labai suprantu tuos, kurie labdarą duoda ne norėdami pasirodyti. Bet tai daro nuoširdžiai, siekdami padėti kitiems. Manau, tie žmonės tikrai jaučia vidinę pareigą dalytis, tai jie ir daro. Ir jiems tikrai nereikia, kad už tai kas nors viešai dėkotų", – įsitikinęs A.Gridinas.

Padėka – neišvengiama

Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausioji gydytoja Klaudija Bobianskienė teigė, kad A.Gridino verslo bendrovė šią įstaigą nuolat remia jau daugiau nei 10 metų ir tai labai didelė bei vertinga pagalba.

Gydytojos teigimu, jie nuperka medicininės aparatūros ar aukoja pinigų jai įsigyti, skiria 2 proc. mokesčių. Kai tik buvo įsteigtas A.Gridino labdaros fondas, į pirmąjį ligoninės prašymą buvo žaibiškai sureaguota.

"Turime mažą ligoniuką Domantą, kuriam dveji metukai, berniukas serga pirmo laipsnio cukriniu diabetu. Jam privalomos penkios šešios insulino injekcijos per dieną. Vaikas ypač sunkiai į jas reaguoja. Alternatyva – insulino pompa. Mes kreipėmės į A.Gridino fondą ir jis sureagavo iš karto. Šiuo metu vaikas su mama yra Kauno klinikose, ten jam mėgina pritaikyti tą insulino pompą. Žemai lenkiu galvą prieš visus, kurie tai supranta, padeda ir aukoja", – pasakojo K.Bobianskienė.

Pasak vyriausiosios gydytojos, jei tokių geradadarių nebūtų, daugeliu atvejų reikalingos aparatūros įsigyti būtų neįmanoma.

Fondas taip pat yra nupirkęs ir naują hemodializės aparatą Vilniaus universiteto Santariškių klinikų filialo Pediatrijos skyriui.

"Mums visiems, kurie esame ne tokie stiprūs ir ne tokie pajėgūs, tokios draugystės su geros valios žmonėmis – tikras išsigelbėjimas. Ne tik dėl to, kad jie suteikia materialinę pagalbą, bet ir dėl to, kad A.Gridino fonde dirba puikūs žmonės", – teigė Klaipėdos globos namų direktorius Ginteris Harneris.

Jo vadovaujamiems globos namams A.Gridino fondas šį rudenį padovanojo tris kompiuterius, kad vieniši senoliai galėtų naudotis internetu.NAUJAUSI KOMENTARAI

lena

lena portretas
nors ir zydas, bet tikrai netaupus! atiduoda viska, ka gali!

Jaunius S.

Jaunius S. portretas
Aleksandras - didelės pagarbos vertas žmogus. Džiaugiuosi turėjęs galimybę iš jo pasimokyti. Sėkmės!

Džaiugiasi Klaipėda tokį turėdama

Džaiugiasi Klaipėda tokį turėdama portretas
Sukurti verslą ir sukurti tiek darbo vietų Lietuvoje gali vienetai. Ačiū kad tokių dar turi Lietuvos žemė.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių