Pereiti į pagrindinį turinį

Pajūryje rastas išsekęs ruoniukas

2020-03-25 17:30

Pajūrio regioninio parko direkcijos specialistai gyventojų paplūdimyje rastą ruoniuką perdavė Lietuvos jūrų muziejaus specialistams.

Gelbėja: išsekusio ruoniuko likimas nuo šiol yra A.Grušo, Lietuvos jūrų muziejaus specialisto rankose. Gelbėja: išsekusio ruoniuko likimas nuo šiol yra A.Grušo, Lietuvos jūrų muziejaus specialisto rankose. Gelbėja: išsekusio ruoniuko likimas nuo šiol yra A.Grušo, Lietuvos jūrų muziejaus specialisto rankose. Gelbėja: išsekusio ruoniuko likimas nuo šiol yra A.Grušo, Lietuvos jūrų muziejaus specialisto rankose. Gelbėja: išsekusio ruoniuko likimas nuo šiol yra A.Grušo, Lietuvos jūrų muziejaus specialisto rankose.

Mažylis aptiktas ties Būtinge. Išsekęs, 12 kilogramų sveriantis ruoniukas, specialistų akimis, yra netekęs svorio, jo gyvybei gresia pavojus.

"Sunku pasakyti, koks jo likimas. Dažniausiai ruonės ruoniukus atsiveda ant Rygos įlankoje esančio ledo. Jos vaikus maitina iki tam tikro laiko. Riebalų atsargų sukaupę mažyliai yra paliekami ir, natūraliai tirpstant ledui, galiausiai atsiduria jūroje. Normalios žiemos sąlygomis jie jau būna pasiruošę tolimesniam gyvenimui", – tikino Pajūrio regioninio parko direkcijos ekologas Erlandas Paplauskis.

Vaidos Natkevičiūtės-Survilienės teigimu, šiais metais ledo Estijoje iš viso nebuvo. Veikiausiai pirmą kartą istorijoje. Mamos ruonės atplaukė į vietas, į kurias jos sugrįždavo daugybę metų, o išlipti nėra kur, taigi visos jos suplaukė į artimiausias kelias saleles.

Kaip sakė pašnekovė, tų mamų vis daugėjo, kol galiausiai pirmiausia atsivedusios turėdavo dėl streso savo mažylius palikti, o kai jų tiek daug, nebebuvo įmanoma toje kvapų maišalynėje jų atpažinti. Salelės šiuo metu yra nuklotos tūkstančiais negyvų ir badaujančių jauniklių.

Žmonių pagalbos šiemet prireikė pirmajam ruoniukui. Gyvūnas nėra sužalotas, nematyti ir žmogaus ar gyvūnų paliktų žaizdų.

"Dažniausiai tokie mažyliai tampa šunų mylėtojų aukomis. Žmonės savo augintiniams pramogai leidžia sudraskyti šiuos bejėgius gyvūnus ", – pastebėjo E.Paplauskis.

Šunų apkandžiotus, žvejų sužalotus gyvūnus daugybę metų glaudžia ir gydo Arūnas Grušas, Lietuvos jūrų muziejaus Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas. Specialisto pastangomis iš mirties nagų yra ištrūkęs nuskriaustas ruonis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra