Palanga pakvipo stintomis: kainos jau nebebaugina

Visą šį savaitgalį Palanga kvepia stintomis. Čia vyksta tradicinė, daugiausiai žmonių iš visos Lietuvos sutraukianti žiemos šventė.

Už stintą – euras

16-ąjį kartą surengta šventė, atrodo, sutraukė net daugiau nei ankstesniais metais žmonių, J.Basanavičiaus gatve sunku prasibrauti. Gausybė kepėjų ir virėjų siūlė ragauti įvairiais būdais pagamintų stintų: keptų, rūkytų, virtų, marinuotų. Žuvienė su šiomis agurkais kvepiančiomis žuvelėmis buvo kur kas populiaresnė nei karštas vynas.

Šiemet šventės mugėje kainos lietuvių nebegąsdino. Mokėti eurą už keptą žuvelę – jau tapo įprasta ir nebe baisu. Kai kurie prekeiviai bandė vilioti pirkėjus lanksčiomis kainomis. Tuo metu, kai dauguma prašė penkių eurų už penkias stintas, kiti už tą pačią kainą į lėkštę dėjo šešias žuveles. Kitur tris stintas galima buvo nusipirkti už pusantro euro. Kas taupė, galėjo derėtis, bet šventė yra laikas, kai galima neskaičiuoti. Juk ne vienas taupė eurus, kad per stintų šventę galėtų pasimėgauti, pirkdami, ko ir kiek širdis geidžia.

Ant audeklo tilpo daugiau nei tūkstantis žodžių

Kurorto meras Šarūnas Vaitkus tikino, kad šis ypatingas savaitgalis pagrįstai verčia didžiuotis švente, kuri leidžia palangiškiams užsidirbti, o atvykėliams žvarbiu metu pajusti džiaugsmą ir malonumą dalyvaujant vienintelėje tokioje fiestoje.

Šių metų stintų šventė nuspalvinta žemaitiškumu, mat miestas yra Žemaitijoje, o šie metai skirti būtent žemaičiams. Todėl Jūratės ir Kastyčio skveras visą šeštadienį aidėjo žemaičių šnekta ir dainomis, pajuokavimais ir rimtesnėmis kalbomis.

Vytauto Petriko nuotr.

Žemaičiai buvo raginami rašyti ypatingus žemaitiškus žodžius, tikėtasi, kad ant audeklo jų tilps apie 800. Prieš tiek metų Žemaitija buvo pirmą kartą paminėta rašytiniuose šaltiniuose. Tačiau žmonės ant specialaus audeklo  sudėjo kur kas daugiau nei tūkstantį žemaitiškų žodžių.

Stintų šventė jau turi tradicijas, tad, kaip ir kasmet, šiemet žvejai varžėsi žvejodami nuo jūros tilto. Šįkart vėjas buvo nepalankus, todėl varžybų dalyviai nepagavo nė vienos stintos, labiausia kibo plekšnės. Jauniausia žvejė – ketverių metų Liepa Gailiūtė ir vyriausias – Jonas Rimkevičius, gerokai perkopęs 80-metį, buvo gausiai apdovanoti.

Mokėti eurą už keptą žuvelę – jau tapo įprasta ir nebe baisu. Kai kurie prekeiviai bandė vilioti pirkėjus lanksčiomis kainomis.

Šiemet žvejybos varžybų nugalėtojai pagavo vos šešias žuveles, svėrusias 323 gramus, bet ne tai svarbiausia, labiausiai visus džiugino žiūrovų gausa ir puiki nuotaika.

Kurorte galima buvo sutikti aukštų šalies politikų. Vietos žmonės pamokė ministrą pirmininką Saulių Skvernelį kepti stintas. Kiti politikai noriai fotografavosi su juos palaikančiais žmonėmis, tad šiųmetėje šventėje būta ir politikos kvapo.

Prieš 15 val. minios žmonių plūstelėjo į pajūrį. Stiprus nuo jūros pučiantis vėjas vertė gūžtis ir slėpti veidus, tačiau keli šimtai sveikuolių išsirengė ir puolė į jūrą.

„Labai šalta, bet ne mažiau smagu“, – gyrė tradiciją iš vidurio Lietuvos atvykę sveikos gyvensenos entuziastai.

 

„Mes galima džiaugtis ir didžiuotis turėdami tokią nepaprastą šventę. Man ji ypatingai brangi. Mano paties šeimoje stintos buvo ir tebėra ypatingas delikatesas. Mama jas kepdavo tradiciškai – pavoliodavo miltuose ir gerokai pakepdavo aliejuje. Kas gali būti skaniau? Labai džiaugiuosi, kad Palanga taip išpopuliarino stintų šventę, kad šiomis dienomis visi viešbučiai sausakimši, o verslininkai džiaugiasi uždarbiu“, – kalbėjo Š.Vaitkus.

Lietus pradėjo lašnoti tik vėlią šeštadienio popietę, kai linksmybės jau buvo įsilingavusios.


Šiame straipsnyje: stintosStintų šventėPalanga

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
H

zelemunčikas

zelemunčikas portretas
Kadangi stinta sveria 70-120 gramų,reiškia už kilogramą, karštam aliejuje sudeginto,šios rūšies banginio,Palangoje sumokame apie 10 aurų.

Jis

Jis portretas
1 stinta = 1 €? Kainos nebebaugina? :)))))))) gyvenime nepirkau ir nepirksiu. Nuvažiuoji pas paprastą žveją ir nusiperki kilogramą už 2€. O kiti jei nori ir turi pinigų- tegul moka. Tik, prašau, neverkite, kad kainos kyla, jei sugebate ant tokių niekniekių pinigus švaistyti.
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių