Palangoje mokiniui įtariama meningokokinė infekcija (papildyta)

Palangos senojoje gimnazijoje besimokantis vienuoliktokas paguldytas į ligoninę. Įtariama, kad jis galėjo užsikrėsti meningokokine infekcija.

Ketvirtadienį, apie 12 val. dienos Palangos senojoje gimnazijoje buvo sušauktas skubus mokytojų pasitarimas. Po jo pranešta, kad pamokos atšaukiamos iki pirmadienio, o mokiniai privalo skubiai palikti mokyklą.

Visi su vienuoliktoku bendravę mokiniai išvežti išsamesnei apžiūrai. Tuo tarpu kitiems, staiga blogai pasijutusiems moksleiviams liepta tuoj pat kreiptis į medikus.

Gimnazijoje apsilankę Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistai informavo apie susidariusią situaciją ir  kaip reikia apsisaugoti nuo šios infekcijos.

Papildyta:

Palangos savivaldybė informavo, kad planuotus renginius, skirtus Vietos savivaldos dienai Palangoje paminėti, teko pakoreguoti dėl vieno iš Senosios gimnazijos gimnazistų ligos - kaip įtariama, meningokokinės infekcijos.

Blogai pasijutęs vaikas trečiadienį buvo nuvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę, čia jam diagnozuota meningokokinė infekcija. Kadangi ši liga plinta oro lašeliniu būdu, šiandien ir rytoj Senojoje gimnazijoje pamokos nevyks, patalpos bus valomos drėgnuoju būdu bei vėdinamos.

Artimą sąlytį su susirgusiu gimnazistu turėjusiems asmenims poliklinikose profilaktiškai bus leidžiami antibiotikai. Tokių asmenų nustatyta apie 60.

Palangos miesto Savivaldybė vaistams įsigyti skyrė maždaug 1 tūkst. litų, esant būtinybei, bus skirta ir didesnė suma.

Pirmadienį, spalio 10 d., minint Vietos savivaldos dieną, Senojoje gimnazijoje buvo numatyta renginių: Palangos vadovai gimnazistams turėjo vesti pamoką apie savivaldą, po pietų, nuo 15 val., gimnazistai turėjo ateiti į Savivaldybės administraciją bei dvi valandas padirbėti miesto vadovų bei administracijos skyrių vedėjų darbo vietose. Šie renginiai atšaukiami.

Papildyta 15.25 val.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis patvirtino, kad pas juos gydomas gimnazistas iš Palangos.

„Paciento būklė sunki, bet stabili“, – informavo ligoninės vadovas.

Epidemiologinio tyrimo metu, kurį atliko Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistai,  buvo nustatyta, kad ligoniui trečiadienį, apie 3-4 valandą pakilo aukšta temperatūra, labai skaudėjo galvą, atsirado bėrimas, vėmimas. Trečiadienio vakarą 18 metų vaikinas buvo paguldytas į ligoninę.

Klaipėdos apskrityje paskutiniųjų penkių metų laikotarpyje kasmet užregistruojami 3-8 meningokokinės infekcijos atvejai.

Kaip informavo Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėja Ona Sokolova, meningokokinė infekcija yra užkrečiamoji liga, kurią sukelia mikroorganizmas (bakterija).

Lietuvoje dažniausiai registruojami pavieniai B tipo sukelti susirgimai. Meningokokas yra labai neatsparus. Greitai žūva nuo išdžiūvimo, šalčio ir aukštesnės temperatūros, todėl infekcija neplinta per aplinkos daiktus. Ligonis pradėjus gydymą antibakteriniais preparatais po 24 val. tampa nepavojingas (neplatina sukėlėjo).

Susirgimai meningokokine infekcija dažnesni šaltuoju metų laiku: pavasario, rudens, žiemos  sezonu. Šia liga gali sirgti visi. Dažniausiai serga ikimokyklinio amžiaus (3 mėn. – 5 metų) vaikai.

Infekcijos šaltinis yra sveiki meningokokų nešiotojai (jie  ypač pavojingi)  ir ligoniai, sergantys bet kuria meninkokokinės infekcijos forma. Meningokokas paprastai randasi žmogaus nosies ir nosiaryklės gleivinėje.

Plitimo kelias – oro lašelinis, tačiau galima užsikrėsti ir artimai bendraujant (bučiuojantis, kosint, čiaudint, kai šalia yra ligonis ar sukėlėjo nešiotojas), įtakos plisti turi prastos, ankštos, blogai vėdinamos patalpos, riziką susirgti didina ir sergamumas kitomis ūminėmis ar lėtinėmis infekcijomis.

Inkubacinis periodas (nuo užsikrėtimo iki ligos pradžios) yra 3 - 5 dienos,   rečiau iki 10 dienų.

Meningokokinė infekcija pasireiškia įvairiomis formomis: besimptominis ligos sukėlėjo nešiojimas, nosiaryklės uždegimas, pūlingas galvos smegenų dangalų ir galvos smegenų uždegimas.

Ligos pradžia yra ūmi: pakyla temperatūra, atsiranda stiprūs galvos skausmai, pykinimas, vėmimas, sąmonės sutrikimas, traukuliai, odos bėrimai. Labai pavojinga gyvybei yra žaibinė ligos forma, kai sukėlėjas išplinta po visą organizmą, liga vystosi labai greitai ir dažnai baigiasi mirtimi net ir gydant ligonį.

Siekiant apsaugoti nuo užsikrėtimo ir nutraukti infekcijos plitimą, meningokokinės infekcijos židiniuose, artimą sąlytį su sergančiuoju turėjusiems asmenims rekomenduojamas gydymas antibiotikais.

Nuo meningokokinės infekcijos galima pasiskiepyti. Pasiskiepijus sumažėja pavojus susirgti, bet visiškai rizikos nepašalina, nes vakcinos, apsaugančios nuo B tipo meningokokų sukeltų ligų, kurios pas mus plačiai paplitusios, iki šiol nėra.

Padeda apsisaugoti ir imuniteto stiprinimas, grūdinimasis, subalansuota ir pilnavertė mityba, patalpų vėdinimas,  buvimas gryname ore.


Šiame straipsnyje: meningokokinė infekcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

baisu

baisu portretas
Tai gal ir Klaipėdoje reikėtų savaitei nutraukti pamokas?

sraigė

sraigė portretas
Dieve, padėk tam jaunuoliui pasveikti.

o kas dabar kitaip

o kas dabar kitaip portretas
" Klaipėdos apskrityje paskutiniųjų penkių metų laikotarpyje kasmet užregistruojami 3-8 meningokokinės infekcijos atvejai." pasirodo tai budavo kasmet , o tai kodel dabar reikia panika kelti?
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių