Pamario užlietose pievose sujudimas jaučiams jau visą savaitę. Per 200 šimtų pilkųjų žąsų pastebėtos laukuose aplink Rūgalius ir Mingės kaimą.
Pamario pievose dėl grobio kaunasi jūriniai ereliai, sodybų kiemuose čirškauja žvirbliai, zylės, pievose būriuojasi varnėnai.
"Kovai vieni pirmųjų ima tvarkyti lizdus. Tačiau galbūt jie dar kiaušinių nebus spėję sudėti. O kryžiasnapiai tikrai pirmieji sudeda kiaušinius. Jau dabar jie turėtų ant kiaušinių sėdėti. Jau jaučiamas pavasaris. Ir krankliai lizdavietes užsiima, jūriniai ereliai taip pat tvarko lizdus", – pasakojo Ventės rago ornitologas Vytautas Eigirdas.
Vytautas Eigirdas: ir krankliai lizdavietes užsiima, jūriniai ereliai taip pat tvarko lizdus.
Vasarį minima ir kita pavasario šauklių diena – Šv. Motiejaus diena. Vasario 24-oji kitaip dar vadinama Vieversio diena. Vieversys vienas pirmųjų sugrįžta iš šiltųjų kraštų.
Senoliai manė, kad jei vieversys parskrenda anksčiau nei vasario 24 d., dar ilgokai bus šalta. Jei jis parskrenda vėliau nei vasario 24 d., pavasaris bus ankstyvas.
Tačiau panašu, kad senolių stebėjimai nėra tokie tikslūs. Kasmet paukščius stebintys ornitologai vis anksčiau fiksuoja sugrįžtančius sparnuočius.
"Pilkosios žąsys pradėjo grįžti jau prieš dvi savaites. Iš kaklo žiedų atpažįstame, kad tai mūsų žieduoti paukščiai. Žąsys nėra tolimos migrantės, jos gali kelis kartus pasitraukti iki Lenkijos ar Vokietijos ir vėl sugrįžti. Pajutusios atšilimą, gali parskristi patikrinti situacijos", – paaiškino V.Eigirdas.
Jei nebus didelių šalčių, pilkosios žąsys netrukus ims taip pat sukti lizdus.
"Jos kartais net ant sniego pradeda perėti. Kuo anksčiau išperės jauniklius, tuo daugiau laiko jiems bus užaugti. Paukščių pasaulyje – jau pavasaris. Jį rodo elgsena ir giesmės", – pasakojo ornitologas.
Naujausi komentarai