Paroda Klaipėdoje įkvėps pokyčiams

Paprastumu ir funkcionalumu pasižymintį skandinaviško stiliaus interjerą savo būstuose pritaiko vis daugiau žmonių. Jie renkasi pastelinius atspalvius, šviesų medį, natūralumą. Šios ir kitos naujausios interjero dizaino tendencijos jau po savaitės bus pristatytos uostamiestyje, tarptautinėje parodoje "Individuali statyba 2016". Lankytojai sužinos atsakymus į jiems rūpimus klausimus tiesiai iš profesionalų lūpų, todėl taps lengviau jaukiai ir patogiai įsirengti savo namus.

Šiaurietiškos mados bumas

Anot interjero profesionalų, šiuo metu skandinaviškas stilius Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, itin paplitęs. Danų, norvegų, švedų ir suomių namuose dominuojantį interjero dizainą renkasi daiktais, papildomomis detalėmis apsikrauti nenorintys ir pompastiškumo nemėgstantys lietuviai.

Kaip pasakojo klaipėdietė interjero dizainerė Ernesta Rekštienė, skandinavišku stiliumi įrengtuose namuose vyrauja šviesių ir "vėsių" spalvų dermė, suteikianti kambariams erdvės ir lengvumo įspūdį. Tokiame interjere taip pat dominuoja nekontrastingi pasteliniai raštai, geometriniai ir augaliniai motyvai. Žalumynų, anot pašnekovės, nereikėtų vengti. Jie suteikia gyvybės, kelia nuotaiką ir grynina orą.

Tačiau visų svarbiausia, kad būsto šeimininkai jaustųsi patogiai, o turimas namų plotas būtų maksimaliai išnaudotas.

"Europos šalyse, taip pat ir Lietuvos didmiesčiuose, skandinaviškas interjeras yra labai populiarus. Jo motyvų galima atrasti kone pas kas antrą gyventoją. Skiriamieji bruožai – funkcionalumas, griežtos lakoniškos formos, šviesūs raštai, derantys prie natūralaus medžio baldų. Tai itin paprastas, atsikartojantis, "ažūriškas" stilius, kuriam būdingi ramūs, tarsi prislopinti baltos, pilkos, kreminės spalvos atspalviai", – vardijo E.Rekštienė.

Kaip žinoma, šalies statybų industrijoje daugėja ir skandinaviško tipo karkasinių namų.

"Skandinaviško stiliaus būstai įgavo pagreitį Lietuvos rinkoje. Tai karkasinio tipo namai – lengvai ir greitai surenkami, pasižymintys ilgaamžiškumu ir, palyginti su kitos rūšies namais, pigūs. Tačiau karkasiniai namai turi vieną kabliuką – jie "vaikšto", o judanti konstrukcija nusistovi tik per kelerius metus. Kad šis procesas įvyktų greičiau, minėtos rūšies namams reikia sunkaus stogo", – aiškino Karolis Lenkauskis, bendrovės "Pamario sandėliai" atstovas.

Erdvės ir šviesos paieškos

Pavasarį pasitinkantiesiems su būsto interjero atnaujinimo darbais ar dar tik pradedantiesiems jį kurti specialistai turi naudingų patarimų. E.Rekštienė atskleidė keletą gudrybių, kurios suteiks namams jaukumo bei nevaržomos laisvės pojūtį.

"Dauguma miestiečių gyvena nedideliuose butuose, todėl savo būste siekia išgauti kuo daugiau erdvės visais įmanomais būdais. Kambario plotas prasiplės, jei jame atsiras daugiau šviesių spalvų, rinksimės blizgius paviršius, dekorui naudosime veidrodžius, stiklą", – teigė interjero dizainerė.

Pašnekovės žodžiais, pamėgusieji šviesų skandinavišką stilių dažniausiai renkasi vitrininius langus. Tiesa, tai aktualiau tiems, kurie projektuojasi nuosavus namus.

"Tai puiki interjero detalė, suteikianti lengvumo įspūdį – kambarys vizualiai atrodo didesnis. Prie tokių langų dera lengvi, krentantys užuolaidų audiniai. Vis dėlto senos statybos daugiabučiuose erdvių nepasirinksi, tačiau galima pamėginti pritaikyti skandinaviškam interjerui būdingą ryškų apšvietimą, krištolinius ar keramikinius šviestuvus. Jų yra įvairių formų", – sakė klaipėdietė E.Rekštienė.

Šiaurietiško stiliaus interjere vyrauja natūralios medžiagos. Nuo medinių grindų, lubų ar baldų iki augalų oazės namuose. Galintys sau leisti daugiau, renkasi natūralaus medžio grindis – balintą ar sendintą ąžuolą.

Siekiantiems sutaupyti specialistė pateikė alternatyvų. "Naujausios technologijos labai padėjo patobulinti laminatų savybes. Rinkoje dominuoja įvairaus dizaino natūralų medį pakeičianti ir savo kokybe neatsiliekanti vinilinė grindų danga. Paprastai tariant, ši medžio imitacija nė iš tolo neprimena plastiko, galima pagalvoti, jog tai – natūralaus ąžuolo masyvo grindys. Savo technologija ir savybėmis ji netgi yra patvaresnė", – pasakojo dizainerė.

Interjerui – nauja technologija

Neįmantriam skandinaviško stiliaus interjerui nėra būdingos neįprastos sienų ar lubų formos. Individualumas bei jaukumas čia atsiskleidžia per daiktus – krėslus, kilimėlius, fotografijas, gėlių vazonus. Baldai – paprasti, funkcionalūs, neapkrauti detalėmis.

E.Rekštienės teigimu, apskritai kalbant apie interjero ir dizaino naujoves, reikėtų paminėti dekoratyvines 3D plokštes, tapusias savotiška alternatyva tapetais išklijuotoms arba dažytoms sienoms, dekoratyviniam tinkui.

Paprastai tariant, tai – meniška dėlionė, žaidimas reljefu, spalva ir šviesa. Sukuriamas trimatis efektas, kuris suteikia interjerui išskirtinumo bei modernumo įspūdį. Plokštės, kurios gali būti įvairiausių spalvų, pagamintos gipso pagrindu.

Taip pat sparčiai populiarėja reljefinės sienų apdailos plytelės su trimačiu paviršiaus efektu.

"Toks futuristinis sienų dekoras, priklausomai nuo rašto formos, sukelia nelygaus paviršiaus įspūdį. Galima rinktis iš įvairių raštų – nuo banguotų linijų iki gėlių motyvų. Efektas visai kitoks nei tradiciškai tapetuotų sienų", – aiškino pašnekovė.

Sužinos dar daugiau

Apie naujausias interjero bei viso statybų sektoriaus verslo naujoves bus galima sužinoti apsilankius Klaipėdoje, "Švyturio arenoje", keturias dienas truksiančioje parodoje "Individuali statyba 2016".

Renginys balandžio 14–17 dienomis vyks kartu su namų interjero ir dizaino idėjų paroda "Inter Deco" bei sodo puoselėjimo ir praktinių idėjų muge "Mano sodas".

Tarptautinė paroda į vieną vietą suburs šalies statybų sektoriaus atstovus, įvairių sričių specialistus, mokymo įstaigas bei naujovėmis besidominčius žmones. Šiemet tradiciškai dėmesys skiriamas ne tik su statybomis susijusioms aktualijoms, bet ir naujiems kūrybiniams užmojams: nuo idėjos iki įgyvendinimo. Renginyje vyks įvairūs seminarai, konferencijos, o Klaipėdos krašto architektus ir interjero dizainerius suburs specialiai jiems skirta "Specialisto diena".

Šįmet ypatingas dėmesys bus skiriamas Lietuvos regionams. Apie tai, kaip skatinti verslo investicijas užmiestyje, bus kalbama pirmąją parodos dieną – balandžio 14-ąją vyksiančios konferencijos "Ką planuoti regionuose?" metu.

Daugiau informacijos apie renginį galima rasti: www.expo-vakarai.lt ir "Facebook" paskyroje "Parodos Klaipėdoje".NAUJAUSI KOMENTARAI

Mėmelis mėnulis

Mėmelis mėnulis portretas
Mėnulio miestas Klaipėda, Saulės miestas Šiauliai. Atstatysim kryžiuočių sugriautą šventyklą, Ir sugrįš į Tėvynę Lietuvos vaikai

o man

o man portretas
skandinaviškas stilius nepatinka.Nei namai nei dizainai.Nieko gražaus.Minimalizmai ir jokios fantazijos
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

 • Apklausa: vienas iš keturių vokiečių nebežiūri tradicinės televizijos
  Apklausa: vienas iš keturių vokiečių nebežiūri tradicinės televizijos

  Apklausa parodė, kad kas ketvirtas Vokietijos gyventojas atsisveikino su tradicine televizija ir nebežiūri transliuotojų, kabelinės ar palydovinės televizijos. ...

  8
 • Paprasti būdai atsipalaiduoti namuose
  Paprasti būdai atsipalaiduoti namuose

  Tyrimo duomenimis, galimybė atsipalaiduoti namuose kas trečiam Lietuvos gyventojui yra vienas iš svarbiausių veiksnių, padedančių palaikyti gerą psichologinę savijautą. Deja, pasakyti kartais lengviau nei padaryti – po įtemptos dienos ga...

  1
 • Agurkų ir pomidorų priežiūra: ką turi žinoti kiekvienas sodininkas?
  Agurkų ir pomidorų priežiūra: ką turi žinoti kiekvienas sodininkas?

  Daržovių daigai šiltnamiuose jau prigijo, o kai kur ant sodinukų jau pūpso paprikos, agurkai ir pomidorai. ...

  3
 • Ugdymą šeimoje pasirinkę tėvai: svarbiausia – vaiko autentiškumas
  Ugdymą šeimoje pasirinkę tėvai: svarbiausia – vaiko autentiškumas

  Vis dažniau ne pačiais geriausiais žodžiais minint tradicinę švietimo sistemą, pasigirsta kalbų apie ugdymą šeimoje. Trijų vaikų mama Rūta Mazurkevičienė, turinti anglų kalbos pedagoginį išsilavinimą, tokį ugdymą taiko dv...

  12
 • Mažas būstas – ne problema
  Mažas būstas – ne problema

  Šiuo metu Lietuvoje parduodamų naujos statybos butų ploto vidurkis – nuo 45 iki 55 kv. m. Galima manyti, kad viengungiams tokio dydžio būstas atliepia visus poreikius, tačiau šeimai su vaikais tokie namai gali pasirodyti ankštok...

  1
 • Namų grožiui – ryškiaspalvės gėlės
  Namų grožiui – ryškiaspalvės gėlės

  Ryškiais įvairių spalvų žiedais balkonuose ir terasose dėmesį traukiančios gėlės – vienas pigiausių ir maloniausių būdų pasirūpinti namų grožiu. Jos ne tik suteikia atgaivos akims, bet tampa ir maloniu hobiu, į kurį visai nesunku...

 • „Spalvotas betonas“: iš betono galime pagaminti bet ką
  „Spalvotas betonas“: iš betono galime pagaminti bet ką

  „Pradėjome nuo grindų liejimo, o dabar iš betono galime padaryti beveik bet ką. Dar nebuvo taip, kad klientui pasakytume negalintys įgyvendinti jo užsakymo“, – sako mažosios bendrijos „Spalvotas betonas“ gamybos vadov...

  1
 • Poilsio erdvė balkone: ką naudinga žinoti?
  Poilsio erdvė balkone: ką naudinga žinoti?

  Šiltuoju sezonu norisi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Tiems, kurie dar neįsirengę savo lauko erdvės, interjero dizainerė turi praktiškų patarimų, kaip balkone rasti vietos ne tik staliukui su dviem kėdėmis, bet ir nuosavam sodui...

 • Mažieji pagalbininkai sodo ir daržo darbuose
  Mažieji pagalbininkai sodo ir daržo darbuose

  Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių ir daržovių. Nebūtina turėti viso sodo ar daržo – įskiepyti meilę šviežioms gėrybėms g...

  1
 • Tvarkingi namai – kur kas daugiau nei estetika
  Tvarkingi namai – kur kas daugiau nei estetika

  Remiantis kasmečio tyrimo apie gyvenimą namuose duomenimis, 28 proc. Lietuvos gyventojų namai nuteikia siekti sėkmės gyvenime. Todėl labai svarbu suprasti, kaip galime pagerinti savo namų aplinką, kad juose jaustumės lyg šventovėje, teikianči...

  1
Daugiau straipsnių