Skambėjo visa patalpa
Ką daryti tokiu atveju, kai pietūs virsta košmaru? Tokį klausimą uždavė klaipėdiečių pora, penktadienio popietę užsukusi į restoraną.
"Miesto centre sumažėjo maitinimo įstaigų, elektros ir dujų kainos verčia verslininkus uždaryti savo įstaigas. Nuėjome į vieną dar tebeveikiantį restoraną. Padavėjos vos spėja suktis, neša ir neša patiekalus prie staliukų laukiantiems žmonėms. Viskas suprantama, norima aptarnauti kuo daugiau klientų", – pasakojo klaipėdiečiai.
Tuo pat metu į restoraną užsuko ir 15–20 darželinukų grupelė.
"Tačiau toks būrys vaikų kėlė mažiau triukšmo nei vienas vienintelis vaikas, kurio tėvai sėdėjo prie staliuko salės kampe. Tėvai net nekreipė dėmesio, kai jų atžala pradėjo ant grindų plytelių barstyti vaikiškus žaislus. Plastiko detales ir žaislus vaikas bėrė iš dėžės taip, kad kuo garsiau skambėtų visa patalpa", – pasakojo pietavusieji.
Prie stalelio sėdėjusi jauna šio vaiko mama net neatkreipė dėmesio.
Kartą prie savo atžalos buvo priėjęs tėvas. Tačiau vaiko elgesys nepasikeitė.
Žmonės restorane valgo, tai nėra vaikų žaidimo aikštelė.
Lyg traukinių stotyje
"Krentančių daiktų ant žemės tirada jau skambėjo trečią kartą. Į restoraną ateini maisto, sumoki pinigus, o jautiesi lyg būtum traukinių stotyje. Na, neturėtų taip būti. Ten, kur žmonės ateina pietauti, neturi būti pakalinėjami batai, frezuojami įrankiai ir neturi būti daužomasi tokiu garsu, kad skrandis susitraukinėtų", – hiperbolizavo klientai.
Pora klausė, ar vaikus auginantys tėvai turėtų mokyti savo atžalas, kaip elgtis viešoje vietoje?
"Jei atsistotume ir išeitume, palikę užsakytus patiekalus, mums iškviestų policiją. O triukšmą keliančių vaikų tėvams jos nekas neiškvies, nors viešoje vietoje vaikams galioja tokios pat padoraus elgesio taisyklės, kaip ir suaugusiems. Ką pasakyti tokiu atveju jauniems tėvams? Kiekvieno mūsų laisvė baigiasi ten, kur prasideda kito laisvė", – reziumavo miestiečiai.
Raimundas Grigaliūnas. Vytauto Liaudanskio nuotr.
Restoranas – ne žaidimams
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas atsakė į retoriškus miestiečių klausimus.
"Kas būtų, jei pasakytum priekaištą tokiems tėvams? Kiltų didžiausias nepasitenkinimas. Dar akis išdraskytų. Trūksta žmonėms sąmoningumo. Foninis triukšmas, žinoma, daro įtaką organizmui. Bet koks triukšmas turi neigiamą poveikį, jis dirgina nervų sistemą. O galų gale tai blogai veikia ir visą organizmą – širdį, kraujagysles. Jei patiriama įtampa, į tai reaguoja visi organai", – pastebėjo R.Grigaliūnas.
Specialistas priminė kinų posakį, kad maistas nėra vien maistas.
"Žmogus turi jausti pasitenkinimą ne tik gomuriu, bet ir akimis. Patiekalas turi teikti malonumą, tik tada jis žmogui bus naudingas. O jei belieka paskubomis nuryti kąsnius ir kuo greičiau nešdintis iš tokios patalpos, kokie čia pietūs, kokios čia teigiamos emocijos? Greitas valgymas nieko gero neduoda, žmogus tinkamai jo nesukramto ir tai vėl neigiamai veikia sveikatą", – paaiškino R.Grigaliūnas.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento vadovas svarstė, kad restorane nepietaujantys, bet vaiką žaisti paleidę tėvai taip pat turėtų suprasti, kas vyksta aplink juos.
"Žmonės restorane valgo, tai nėra vaikų žaidimo aikštelė. O vaikams skirtos aikštelės yra specialiai įkurtos, vaikai ten be apribojimų gali dūkti. Bet taip neturėtų būti restoranuose ar kitose maitinimo įstaigose", – pabrėžė R.Grigaliūnas.
Naujausi komentarai