Pavyzdį rodo Klaipėdos rajono savivaldybė

 • Teksto dydis:

Gargždų ir Priekulės miestų teritorijose, kur jau pasibaigusi žemės reforma, pavyzdį rodo ir Klaipėdos rajono savivaldybė. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Justas Ruškys pasakojo, kad, matydama neišnaudotus laisvos valstybinės žemės plotus ir siekdama juos įveiklinti, administracija inicijuoja laisvos valstybinės žemės sklypų formavimą ir jų pardavimą. Aukcionus vykdys NŽT. Sklypų paskirtis yra nustatoma pagal Gargždų miesto bendrojo plano sprendinius.

„Matome, kur kokie sklypai miesto teritorijoje yra tušti, ir iš karto svarstome, kuo jie galėtų būti naudingi: tinkami nuomai ar pardavimui, kuriuos iš jų galėtume siūlyti į rajoną žengiančiam verslui, kurie tinkami gyvenamųjų namų plėtrai. Siekiame maksimaliai išnaudoti jau esamą infrastruktūrą, kad neliktų tuščių plotų, kurių priežiūra gula ant savivaldybės ir seniūnijų pečių“, – sakė J.Ruškys.

Gargždų mieste jau suformuoti ir NŽT organizuojamame aukcione artimiausiu metu pasirodys 8 sklypai, dar du – Smeltalės ir Kęstučio gatvėse – yra rengiami.

„Priekulėje sprendžiame kitą problemą. Sklypai laisvoje valstybinėje žemėje formuojami visuomenės poreikiams tenkinti: aikštelėms, poilsio ir sporto erdvėms, skverams ir t. t. įrengti. Toks suformuotas sklypas, žinoma, tampa mūsų rūpesčiu: reikia jį nušienauti, palaikyti bendrą tvarką. Tikimės, kad ir gyventojai nori gyventi tvarkingai, gražioje aplinkoje, keisti į gera savo unikalaus miestelio veidą. Nėra gerai, kai centrinėje miesto dalyje laisvoje valstybinėje žemėje matome savavališkai pastatytus, griūvančius ūkinės paskirties pastatus. Todėl raginame priekuliškius išsipirkti arba nuomotis žemę, kurią naudoja, ir įsiteisinti visus statinius. Tik taip mieste bus galima palaikyti tvarką“, – kalbėjo administracijos direktoriaus pavaduotojas J. Ruškys.NAUJAUSI KOMENTARAI

mazūriškių gyventoja

mazūriškių gyventoja portretas
Taip taip, būtent Klaipėdos rajono savivaldybė ir rūpinasi npreižiūrimias sklypais. Mazūriškėse jau 7 metai nešienaujamas ir NIEKAIP neprižiūrimas sklypas. Kreipėmės kad bent kartą metuose nušienautų tai liepė patiems šienautis nes seniūnija tam neturi lėšų. Parduoti taipogi negali, matai valstybės turtas. Nei patys tvarko, nei kitiems leidžia susitvarkyti. Tik reikalauja kad laikytumėmės įsakymų, o kas liečia iš valstybės pusės, tai jiems jau isakymų galima ir nesilaikyti.... Gyvename demokratinėje valstybėje...

Priekulė

Priekulė portretas
turėjo 1.500 tūkst. gyventojų. Keliems grąžinta nusavinta nuosavybė? Ne persikėlėliams, bet vietininiams. "Reforma" - o tiksliau nusavinimas, kaip ir Kaliningrado srityje.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių