Pergalės dienos šventimas Klaipėdoje patiko ne visiems

Sekmadienį Klaipėdoje, prie memorialo sovietų kariams Skulptūrų parke, grojo populiari sovietmečio muzika. Čia minėti pergalės dienos prieš nacių Vokietiją susirinko keli šimtai žmonių.

Akivaizdu, kad socialinio atstumo nesilaikyta, kai kurie susirinkusieji buvo be kaukių. Susiėjimo organizatoriai tikino, kad joks renginys nevyksta, nes leidimo jam ir neturėjo. O žmonės esą atėjo tik aplankyti žuvusiųjų kapų.

Visoje Europoje, taip pat ir Lietuvoje, Antrojo pasaulinio karo aukos buvo pagerbtos šeštadienį, gegužės 8-ąją.

Nes būtent šią dieną nacių Vokietija pasirašė besąlygiškos kapituliacijos aktą, tad šią dieną tradiciškai ir minima pergalė prieš nacizmą.

Tačiau Rusijoje ir svetur gyvenančių rusakalbių bendruomenėse pergalės diena švenčiama gegužės 9-ąją.

Tad sekmadienį prie memorialo sovietų kariams, žuvusiems Antrojo pasaulinio karo metu, buvo leidžiama rusiška muzika, ten susirinko daugybė žmonių su gėlėmis minėti gegužės 9-ąją.

Dalis klaipėdiečių, nepatenkinti sovietinių vertybių propagavimu, tuo pat metu pro susirinkusiuosius prie memorialo važinėjo S.Daukanto gatve automobiliais ir motociklais, pasipuošę lietuviškomis trispalvėmis ir garsiai leido E.Masytės dainą „Laisvė“ bei V.Kernagio „Kolorado vabalai“.

Prieš vidurdienį Klaipėdoje prie memorialo sovietų kariams privažiavo Rusijos Federacijos generalinio konsulato automobiliai.

Diplomatinio korpuso atstovai atvyko padėti gėlių prie amžinosios ugnies, kuri šiemet nebuvo uždegta, nes karantinas dėl pandemijos šalyje nėra atšauktas, nors ir sušvelnintas.

Nepaisant to, prie memorialo pro garsiakalbius garsiai buvo leidžiamos karo laikų rusiškos melodijos, tam esą savivaldybės leidimas buvo išduotas.

Bet renginiui miestas leidimo neišdavė. Nors pradžioje jo organizatoriai ir buvo pateikę tam prašymą, o vėliau atsiėmė.

Galimas dalykas, nujausdami, kad susirinks daugiau nei pusantro šimto žmonių, tad tokiu atveju karantino reikalavimai būtų pažeisti.

Pareiškus, kad jokio renginio nebus, tik gros muzika ir, jei susirinktų daugiau žmonių (o taip ir nutiko), organizatoriai formaliai karantino reikalavimams nenusižengtų.

Sekmadienį vaizdas prie memorialo buvo toks, tarsi jokios pandemijos nė nėra – aplink vaikštinėjo daugybė asmenų su Georgijaus juostelėmis atlapuose, kai kurie be kaukių, žmonės būriavosi, bendravo, socialinio atstumo nesilaikė.

Nors per garsiakalbį Klaipėdos tarybos narė Ela Andrejeva vis įspėdavo, kad susirinkusieji laikytųsi atstumo.

Panašu, kad po šio „kapinių lankymo“, Klaipėdoje vėl ženkliai pasikeis COVID-19 statistika į blogąją pusę.

Nes būtent rusakalbių bendruomenės atstovai skeptiškiausiai iš visų miesto gyventojų vertina vakcinavimą ir neskuba skiepytis, pradedant abiturientais ir baigiant pensininkais.NAUJAUSI KOMENTARAI

dėdė Ignas

dėdė Ignas portretas
Tai dar daug sovietinio brudo liko Lietuvoje, ypač Klaipėdoje ir Visagine.

pastebėjimas

pastebėjimas portretas
Prieš tai lenkai drauge su vokiečiais užpuolė ir pasidalijo Čekoslovakiją. Šiaip , 1939 rugsėjo 17 Lenkijoje jau nebuvo nei vadovybės nei pasipriešinimo, tai buvo likimo valai palikta teritorija. Apskritai, istorija nereikėtų iškraipyti pagal vyraujančios politinės - biurokratinės konjunktūros poreikius, ji buvo tokia kokia buvo. Daug kas linkęs daug ką nutylėti, tie patys britai ir jankiai bendradarbiavo su naciais ir tyliai stebėjo kaip buvo užgrobiama Europa, lietuviai linkę nutylėti Memel krašto teisinę padėtį ar indėlį į holokaustą.

Pastebėjimui

Pastebėjimui portretas
Taip, būtent SSSR kartu su naciais ir pradėjo karą, tai tiesa. Naciai 1939 rugsėjo 1, sovietai - 1939 rugsėjo 17. Patraukė sykiu naikinti lenkų. Sovietų ir nacių armijos džiaugsmingai susitiko ir Brestlitovske surengė bendrą paradą, vienas sovietų tankas per jį užgeso. Tai vadinosi "susitikimas prie Vyslos", tik apie jį sovietai ir dabartinė RF valdžia linkusi nutylėti. Dargi nuotraukos yra internete, kaip esesininkai gražiai šnekučiuojasi su SSSR politrukais ir komisarais. Gėdos reik turėti...
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių