Plungės apylinkės teismui gresia likti be vadovybės

Plungės apylinkės teismui gresia likti be vadovybės – baigiasi pirmininko Eriko Jurgučio kadencija, o jo pavaduotojas Vaidas Gasiūnas atsistatydina iš pareigų.

Dokumentuose skelbiama, kad E. Jurgučio kadencija baigiasi liepos pradžioje.

V. Gasiūnas teigia, kad traukiasi kaip neturintis vadovo pasitikėjimo ir dėl to, kad jam trukdoma atlikti funkcijas.

Teisėjų taryba penktadienį patarė prezidentui E. Jurgutį atleisti iš Plungės apylinkės teismo pirmininko pareigų, pasibaigus paskyrimo į šias pareigas terminui.

Taip pat svarstytas ir dekretas dėl V. Gasiūno atleidimo iš teismo pirmininko pavaduotojo pareigų.

Teisėjas nurodė, kad iš Plungės apylinkės teismo pirmininko pavaduotojo pareigų traukiasi savo noru dabar, nors jo kadencija, kaip ir pirmininko, baigiasi liepą.

„Mano sprendimas nėra spontaniškai priimtas, pasitraukimas iš pareigų brendo kurį laiką, sakyčiau net pastaruosius kelerius metus“, – per Teisėjų tarybos posėdį teigė teisėjas.

Jis tvirtino negalįs dirbti komandoje su teismo pirmininku dėl skirtingo požiūrio į darbo organizavimą ir darbuotojus.

„Aš pats nesijaučiu, kad esu tas asmuo, kuriuo teismo pirmininkas pasitiki, nes pastaraisiais metais esu faktiškai nušalintas nuo savo, kaip pavaduotojo pareigų, pavedant man atlikti elementarias kažkokias užduotis, pavedimus, o po to viešai eskaluojama, kad net neprisidedu prie organizacinio darbo, tad kartais kyla klausimas kaip“, – per Teisėjų tarybos posėdį kalbėjo V. Gasiūnas.

Jis apgailestavo, kad apie jį skleidžiami gandai esą jis inicijuoja skundus apie teismą, nutekina informaciją, o teismuose nagrinėtos bylos, kuriose bylinėjosi teismo pirmininkas ir buvęs teismo kancleris.

„Nežinau, kiek galėčiau eskaluoti pasitraukimo priežastis, tačiau turbūt tai, kad nepriėmęs tokio sprendimo (trauktis – BNS) negalėčiau kolegoms pateisinti tuo, kuo kaltinamas. Tą šleifą norėčiau nutraukti būtent tokio sprendimo priėmimu“,– teigė V. Gasiūnas.

Teismo pirmininkas E. Jurgutis Teisėjų tarybos posėdyje nedalyvavo.

Kai kurie Teisėjų tarybos nariai išreiškė susirūpinimą dėl teismo veiklos pasitraukus abiem vadovams, tačiau jų atleidimui pritarė.

V. Gasiūnas teisėju Plungėje dirba nuo 2004 metų, 2012–2017 metais jis buvo šio teismo pirmininkas, nuo 2018 metų iki dabar ėjo pavaduotojo pareigas.

E. Jurgutis nuo 2004 metų dirbo Kretingos teisme, 2012–2017 metais buvo Kretingos rajono apylinkės teismo pirmininkas, nuo 2018-ųjų – Plungės apylinkės teismo pirmininkas.

Plungės apylinkės teismą po reformos sudaro Plungės, Kretingos, Palangos ir Skuodo rūmai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių