Pereiti į pagrindinį turinį

Plytinės kaminą uostamiestyje griaus aukštalipiai

2012-02-27 05:00
Plytinės kaminą uostamiestyje griaus aukštalipiai
Plytinės kaminą uostamiestyje griaus aukštalipiai / Vytauto Petriko nuotr.

Nors uostamiesčio savivaldybė jau išdavė leidimą griauti grėsmę praeiviams ne vienerius metus keliantį plytinės kaminą, jis dar kurį laiką stovės nejudinamas – griovimo darbams trukdo oras ir pinigų stygius.

Plytinės kaminas, kurį teismas yra pripažinęs bešeimininkiu, buvo priskirtas Klaipėdos apskrities viršininko administracijai. Po šios likvidavimo statinys atiteko Valstybės turto fondui.

Fondas kreipėsi į savivaldybę prašydamas duoti leidimą plytinės kaminui nugriauti, nes jis yra nebenaudojamas ir kelia grėsmę žmonėms – pučiant stipriam vėjui nuo kamino byra plytos.

Valdininkai ilgai negalvodami prašomą leidimą šiemet ir suteikė. Tačiau Valstybės turto fondas dar nepradėjo viešųjų pirkimų procedūrų išrinkti, kas galėtų kaminą nugriauti.

„Griovimo projektas yra parengtas ir suderintas su visomis privalomomis institucijomis, tačiau viešųjų pirkimų procedūros dar nepradėtos, nes tokiu oru nė vienas aukštalipys nerizikuos lipti ant kamino ir jį griauti. Be to, Finansų ministerija dar neskyrė pinigų darbams“, – teigė Valstybės turto fondo Turto valdymo skyriaus specialistė Jolanta Pavlovskienė.

Jos žodžiais, parengtame griovimo projekte numatyta, kad kaminas turi būti griaunamas rankiniu būdu – ant kamino turės lipti aukštalipio licenciją turintis specialistas, statinį ardyti plytą po plytos ir jas mesti ant žemės.

„Jei kaminas stovėtų miške, aišku, jį sprogdintume ir taip būtų daug pigiau. Tačiau plytinės kaminas stovi gyvenamųjų pastatų rajone, todėl negalima rizikuoti“, – teigė J.Pavlovskienė.

Tikimasi, jog kaminas bus nugriautas dar šiais metais, nes griovimo projektas galioja tik dvejus metus. Terminą praleidus vėl tektų rengti naują dokumentą.

Šiemet uostamiesčio savivaldybė yra išdavusi du leidimus nugriauti statinius. Vienas jų – plytinės kaminas, kitas – Kelmiškės gatvėje esantys privatūs ūkiniai pastatai.

Praėjusiais metais uostamiesčio valdininkai buvo išdavę 29 leidimus nugriauti statinius. Tarp jų buvo nenaudojama šaudykla Birutės gatvėje, statiniai uosto teritorijoje, privatūs pastatai.

„Nors pastatai ir privatūs, tačiau jei jie turi unikalų kadastro numerį, tai norint juos nugriauti reikia gauti leidimą iš savivaldybės“, – paaiškino Statinių priežiūros poskyrio vyriausioji specialistė Irena Kaminskienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų