Investicijos į bendruomeniškumą
Išmokti nauji metodai, pasiūlytos naujos veiklos, balandį atidaromos papildomos pusantro tūkstančio kv. m patalpas. Sunkus, bet prasmingas kasdienis darbas su vaikais, jaunimu, savanoriais ir su pačiais savimi.
Būtinybė išmokti orientuotis biurokratinėse džiunglėse, o kartu ir sugebėti pasiekti ir mažo, ir jauno žmogaus širdį, kuriai jau spėjo tekti nemažai skausmo, išbandymų ir nusivylimo.
Geriausių ES fondų investicijų Lietuvoje projektų rinkimuose „Europos burės 2023“ „Liberi“ projektas „Prevencinių veiklų organizavimas socialinę atskirtį patiriantiems, delinkventinio elgesio vaikams ir jaunuoliams“ neturėjo sau lygių kategorijoje „Investicijos į bendruomeniškumą“.
Prasmės paieškos
„Prieš penkerius metus įkūriau vaikų dienos centrą. Tikslas buvo teikti paslaugas būtent socialinę atskirtį patiriantiems, delinkventinio elgesio vaikams ir jaunuoliams. Tai mūsų misija“, – pasakojo VšĮ „Liberi“ direktorė Rita Čėsnaitė.
Dienos centro steigimas, kuriame vyktų ir tėvystės įgūdžių kursai, šį centrą lankančių vaikų tėvams ir t. t., kaip ji pasakojo, nebuvo brandintas ilgus metus. Viskas vyko greitai ir labai netikėtai. „Po keturiasdešimtmečio pradėjau ieškoti gyvenimo prasmės. Susipažinau su „Gelbėkit vaikus“ generaline direktore Rasa Dičpetriene. Norėjau ne kartą kurti, įsteigti, o tiesiog dirbti. Klaipėdai tuomet labai reikėjo vaikų ir jaunimo dienos centrų. Ji sako, tu kurk, o mes pasistengsim padėti. Iš jų buvo ir pagalba, ir mokymai, bendrystė“, – pasakojo R. Čėsnaitė.
Pasiteiravus sėkmės istorijų, ji neslėpė, kad sudėtinga apskaičiuoti centro veiklos poveikį. „Negaliu pasakyti, kad mes atsiradome ir visi vaikai pražydo. Pastebime gražių pokyčių. Girdžiu daug gerų atsiliepimų, nors visko būna. Mūsų tikslas – įtraukti ne tik vaikus, bet ir darbas su šeimomis. Tam reikia laiko. Šį klausimą užduokite po dešimtmečio“, – kalbėjo pašnekovė. Ji pridūrė, kad ir labai maži dalykai praskaidrina dieną, net pakeičia gyvenimus į gerąją pusę.
R. Čėsnaitė džiaugėsi, kad sulaukia didelio bendruomenių ir savivaldybės palaikymo bei pagalbos.
Režisūra ir psichologija
Konkurse nugalėjusio „Liberi“ projekto rėmuose organizuotos sociokultūrinės veiklos pasitelkiant edukacijas, patirtinius mokymus, audiovizualinius, teatro, režisūros, muzikos kūrybinius užsiėmimus, meno ir judesio terapiją, teikta psichologinė parama ir konsultacijos, kad vaikai ir jaunimas išmoktų geriau save pažinti, ugdyti ir pristatyti. Projekto veiklose buvo skatinama savanoriška veikla. Projekto įgyvendinimui buvo pasitelkti ir apmokyti dešimt savanorių.
„Europos burės 2023“ šiemet varžėsi 132 projektai.
„Europos burių“ konkursu Finansų ministerija siekia visuomenei pristatyti ir įvertinti didžiausią vertę žmogui, kraštui, valstybei duodančius ES fondų lėšomis finansuojamus projektus, prisidedančius prie aukštą pridėtinę vertę kuriančios ekonomikos spurto, pokyčių energetikoje, atsinaujinančios energetikos proveržio, skaitmenizacijos ir inovacijų tiek moksle, tiek kasdieniame gyvenime.
Nuo pat pirmųjų ES investicijų, prasidėjusių prieš du dešimtmečius, Lietuvoje investuota beveik 20 mlrd. eurų.
Renginio viešinimas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.
Naujausi komentarai