„Yra pasiūlymų pateiktiems mokesčių įstatymų projektams nemažai, bet kol kas kažkokių kritinių ar odiozinių ar kažkokių labai nepamatuotų aš nematau, išskyrus gal vieną kitą – dėl PVM didinimo, ko tikrai nėra nei koalicinėje sutartyje, nei Vyriausybės programoje. (…) Bet tai yra normalus parlamentinis procesas“, – žurnalistams antradienį sakė G. Paluckas.
Kelti standartinį PVM tarifą siūlo valdančiosios „Nemuno aušros“ frakcijos narys Karolis Neimantas.
„Vertinu (tai, kad siūlymą teikia koalicijos partneriai – ELTA) visiškai normaliai – yra koalicija, yra individualūs Seimo nariai, turintys Konstitucijos garantuotą įstatymų iniciatyvos teisę. Šiuo atveju, jeigu tas individualus pasiūlymas nesulauks koalicijos palaikymo, jis ir nebus priimtas“, – tikino premjeras.
„Aušriečių“ frakcijos seniūno pavaduotojas Robertas Puchovičius Eltai sakė, kad šis siūlymas su frakcija derintas nebuvo, o kolega eą jį registravo greičiausiai kaip alternatyvą pelno ar gyventojų pajamų mokesčio didinimui.
Finansų ministerija siūlo keisti Pridėtinės vertės mokesčio įstatymą – atsisakyti PVM lengvatos šildymui, karštam vandeniui bei malkoms, kad šis tarifas siektų 21 proc., o ne 9 proc. kaip dabar.
Kartu siūloma didinti lengvatinį PVM apgyvendinimo, keleivių vežimo paslaugoms bei meno ir kultūros įstaigų, renginių lankymui – nuo 9 iki 12 proc., knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams taikomą lengvatinį tarifą – mažinti nuo 9 proc. iki 5 proc.
Seime svarstomas Vyriausybės mokesčių paketas, į kurį įeina ir nekilnojamojo turto (NT), pelno, gyventojų pajamų apmokestinimo pokyčiai, naujų „cukraus“ ir draudimo mokesčių įvedimas.
Skaičiuojama, jog, priėmus visus mokestinius siūlymus į valstybės ir savivaldybių biudžetus kitąmet papildomai būtų surenkama 248,7 mln. eurų, o 2027 m. – 624,6 mln. eurų.
Dalis papildomų pajamų turėtų būti skirta krašto apsaugai finansuoti – gynybai kitąmet planuojama sukaupti papildomai 306 mln. eurų, 2027 m. – 523,6 mln. eurų.
Naujausi komentarai