Po savivaldybių rinkimų Klaipėda išliko liberalų forpostu

Suskaičiavus rinkimų rezultatus, paaiškėjo, kad net ir susiskaldžiusios liberalios jėgos uostamiestyje surinko panašų kiekį balsų, kaip ir praeituose rinkimuose. Naujiena – „valstiečių“ debiutas, kurie lig šiol Klaipėdos miesto taryboje per visą savivaldybių istoriją neturėjo nė vieno mandato. Taip pat nustebino ir socialdemokratai, kurie naujojoje taryboje neturės nė vieno savo atstovo.

Iš 15 politinių jėgų, siekusių mandatų Klaipėdos miesto taryboje, į valdžią pakliuvo tik šešios.

Daugiausiai mandatų gavo visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Grubliauskas ir komanda“ – net devynis.

Preliminariais duomenimis, į miesto tarybą pateko Vytautas Grubliauskas, Artūtas Razbadauskas, Rimantas Taraškevičius, Judita Simonavičiūtė, Elida Mantulova, Vaida Žvikienė, Arvydas Cesiulis, Vytis Radvila ir Audrius Petrošius.

Jei V.Grubliauskas laimėtų mero rinkimus, nes jis kartu su Arvydu Vaitkumi kovos dėl mero posto antrajame ture, tada į tarybą pakliūtų ir Vidmantas Plečkaitis.

Šįkart 7 mandatus Klaipėdos taryboje iškovojo „valstiečių“ atstovai – A.Vaitkus, Vidmantas Dambrauskas, Artūras Bogdanovas, Arūnas Tuma, Viktor Senčila, Ligita Girskienė ir Romaldas Idzelevičius.

Jei antrajame mero rinkimų ture laimėtų A.Vaitkus, tai sąrašas pasislinktų ir tarybos nariu taptų dar vienas „valstietis“, buvęs krepšininkas Eurelijus Žukauskas.

Šie rinkimai gana sėkmingi buvo ir uostamiesčio konservatoriams, kurie paprastai Klaipėdos taryboje laimėdavo 4 mandatus, šįkart jie gavo 6 vietas taryboje, į kurią pateko – Arūnas Barbšys, Aidas Kaveckis, Kazys Bagdonas, Andrius Dobranskis, Andrius Petraitis, Rimantas Didžiokas.

Liberalų sąjūdžio atstovai, nuo kurių prieš rinkimus atskilo V.Grubliauskas ir išsivedė dalį kolegų, šįkart gavo tik 3 mandatus. Naujojoje taryboje dirbs Saulius Budinas, Edmundas Kvederis ir Alina Velykienė.

Tris savo atstovus taryboje turės ir Lietuvos centro partija, tai – Nina Puteikienė, Laima Juknienė ir Alvidas Šimkus.

Na ir du mandatus iškovojo visuomeninio rinkimų komiteto „Titov ir teisingumas“ lyderis Viačeslavas Titovas bei jo kolega Jurijus Šeršniovas.

Kitos politinės jėgos Klaipėdoje liko be mandatų. Pirmąkart istorijoje taryboje nebus socialdemokratų, kurie rinkimuose liko aštunti, balsų pritrūko ir politinei partijai Rusų aljansas, taip pat visuomeniniams rinkimų komitetams –„Mano Klaipėda“, „Rusakalbė Klaipėda“, „Už pokyčius Klaipėdoje“.

Už ribos liko ir Darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“, Lietuvos žaliųjų partija, Socialdemokratų darbo partija.

Klaipėdos taryboje be mero yra 30 narių. Nė viena politinė jėga daugumos neturi, tačiau, jei liberalai nebūtų susiskaldę, būtų surinkę 12 mandatų.

Bet kuriuo atveju, partijoms teks derėtis dėl koalicijų, kurios kol kas neaiškios.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Taip, sutinku, kad dažnai valdžioje pilna pasipūtimo ir cinizmo. Bet ,,nebalsavau-tavęs nerinkau", o tai reiškia ,,tu man nevaldžia" yra tas pats kas pasakytum "š..kau ant bet ko, kad ir kas tu bebūtum". Jei netenkina pasirinkimo variantai (o rinktis buvo iš ko) tai ateik, balsuok sugadindamas biuletenį ir taip parodyk, kad iš "Jūsų, gerb. kandidatai, nesirenku nei vieno", tačiau jei neini, nebalsuoji, bet mąstai "dabar turėsiu ant ko pykti 4 metus iki kitų rinkimų, kol vėl kiti ką nors išrinks" tai pyk tyliai, nes kai galėjai pareikšti savo nuomonę irgi tylėjai. Dažnai laimi ne tie, kuriuos norėčiau matyti laiminčius, bet savo balsu aš suteikiu jiems šansą priartėti prie jų tikslų. Pasiseks - valio, nepasiseks - ką gi, matyt visi mes turime peržiūrėti savo įsitikinimus ir bandyti rasti kompromisą savyje. Viskas ko buvo prašoma tai pakelti šikną nuo sofos, nupėdinti ir anonimiškai (kaip ir čia) padėti du X ar V ir parašyti kelis skaičius. Tingėjai tai padaryti - netriukšmauk.

Vėtra

Vėtra portretas
Pasisakančių prieš Vaitkų argumentas - uostas toliau nuodys miestą. O ką per dvi kadencijas padarė Grubliauskas , kad uostas bent sumažintų taršą .O bendrai paėmus - gėda dėl klaipėdiečių balsavimo. Liberalai iš apsivogusios partijos spruko į komitetą po Grubliausko vėliava ir vėl TIE PATYS išrenkami . Ar žmonės visai nemąsto ?

Nuomone, tu neteisi.

Nuomone, tu neteisi. portretas
Žmonės, negalintys nieko padaryti ir matantys kas kaip ir dėl ko eina į valdžią, prisiklausę ir prisižiūrėję niekšybių, veidmainystės ir atviro cinizmo, nesugalvoja nieko kito kaip neiti balsuot. Iš tikrųjų išeina ,,nebalsavau-tavęs nerinkau", o tai reiškia ,,tu man nevaldžia".:D).Įprastas asmeninis protestas ir panieka visai LR rinkimų sistemai
VISI KOMENTARAI 36
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių