Po vandeniu atsidūrę takai klaipėdiečius veda iš kantrybės

Klaipėdiečiai, žingsniuodami iš Mokyklos gatvės rajono ar Tilžės turgaus į miesto centrą, briste brenda per balas, nes pėsčiųjų takai jau keleri metai iš eilės atsiduria po vandeniu.

Rašė skundus

Miestiečiai dėl šios problemos šį rudenį kreipėsi į Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyrių. Pernai skundai siųsti kitam savivaldybės skyriui.

"Gyvename lyg XIX a. Turgaus dienomis šiuo taku keliauja daugybė žmonių. Keliose vietose tenka bristi vandeniu iki kulniukų. Kažkas atnešė ir padėjo padėklų nuolaužų, kad žmonės bent jau sausais batais pereitų taką. Kitoje vietoje, kur senasis pėsčiųjų takas susikerta su naujuoju, iš viso nėra jokios sausos vietos, tik viena didelė bala", – redakcijai piktinosi klaipėdietis.

Lietaus ir drenažo sistemas ketiname įrengti šiais metais, kai bus tiesiama nauja danga seniesiems pėsčiųjų takams.

Vandenyje mirksta ir sporto treniruokliai, kurie čia pastatyti vos pernai. Tačiau rudenį ir žiemą pėsčiomis jie nepasiekiami.

Renka rangovą

Klaipėdos savivaldybės Statybos ir infrastruktūros įgyvendinimo poskyrio vedėja Vaida Lendraitienė sakė, kad pernai Malūno parke buvo įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas.

"Tačiau nemanau, kad tai galėjo nulemti šią situaciją. Taip pat planuojama pasirašyti sutartis dėl Malūnų parko projekto I etapo darbų. Šio projekto metu bus rekonstruojami senieji takai, įrengiami nauji, bus pasirūpinta ir lietaus tinklais", – pastebėjo specialistė.

Nauji dviračių takai palei Malūno tvenkinį baigti tiesti 2019 m. Šiuo projektu nebuvo numatyta įrengti drenažo ir lietaus nuotekų sistemų.

Miestiečių skundų valdininkai prieš metus buvo sulaukę net nebaigus tiesti naujojo tako.

Jau tuomet jis skendėjo balose, o statybinį broką teko taisyti rangovams.

Šį kartą vėl raminama, kad balas pavyks įveikti pradėjus naują Malūno parko tvarkymo etapą.

"Lietaus ir drenažo sistemas ketiname įrengti šiais metais, kai bus tiesiama nauja danga seniesiems pėsčiųjų takams. Teks pakelti ir pačius takus, kad vanduo neužsemtų. Konkursas jau vyksta, netrukus turėtų būti pasirašyta sutartis. Tikimės, kad darbai prasidės pavasarį", – aiškino Klaipėdos savivaldybės Projektų įgyvendinimo priežiūros poskyrio specialistė Jelena Vorobjova.

(Vytauto Liaudanskio nuotr.)

Skyrė beveik 1,5 mln. eurų

Malūno parko teritorijai sutvarkyti numatyta išleisti apie 1,5 mln. eurų.

"Mes aiškinomės, ar šiuo metu parke užliejami takai nėra susiję su vykdytais darbais. Naujai įrengtas takas nėra apsemiamas. Visi kiti takai, kurie yra apliejami, bus sutvarkyti, nes projekte numatyta įrengti virš 240 kv. m lietaus nuotekų tinklų", – aiškino Klaipėdos savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas.

Lėšos skirtos pėsčiųjų ir dviračių takams nutiesti bei rekonstruoti. Už šiuos pinigus atsiras žaidimų zonų, mažosios architektūros elementų – suoliukų, šiukšliadėžių, stendų, rodyklių, pontoninis tiltas ir lieptelių. Taip pat bus sutvarkyti želdiniai, tvenkinio pakrantės, įrengti inžineriniai tinklai.

Numatyta nutiesti 1,5 tūkst. kv. m dviračių ir pėsčiųjų takų, vien pėstiesiems atsiras virš 6 tūkst. kv. m takų.

Čia turėtų būti įkurdinta ir poilsio erdvė su vandens ir smėlio žaidimų zona.NAUJAUSI KOMENTARAI

Naglas

Naglas portretas
Puteikiniai loja-karavanas eina

Linas

Linas portretas
Salia debreceno sutvarkyto tako stovi masinu aikstele.tiksliau ten ne aikste o siaip zm statosi nes nera kur.zadejo ja tvarkyti ar taip ir pamirso.

To klaipedos naikintojai

To klaipedos naikintojai portretas
Kažkaip nepamenu,kad KONCERVATORIAI būtų valdę miestą...ai, aišku, Landsbergis dėl visko kaltas...ką "iškėlė" ir "padirbo" miestui VALSTIEČIAI sužinosime po artimiausių rinkimų...ypač apie pono Vaitkaus darbelius uoste...Sėdim, rūkom, laukiam...
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių