Pabudo kaip Venecijoje
"Atsikeli ryte ir jautiesi kaip Venecijoje. Eilinį kartą neblogai paliko, eilinį kartą neblogai skęstame", – pasakojo Sendvario seniūnijos Ežero gatvės gyventojas.
Vyras tikino, kad sklype įrengta drenažo sistema, o šeimos namas šiame rajone buvo pastatytas vienas pirmųjų.
"Kai aš stačiau, man niekas neleido pakelti sklypo, kai ėmė statytis kiti, kas norėjo, tas kėlėsi. Dėl to dabar ir skęstame. Aš net raštą rašiau Statybų inspekcijai, bet nieko nepešėme. Net nereagavo. Šalia išdygo kotedžai, kur sklypas pakeltas kur kas aukščiau nei kitų gyventojų", – pasakojo vyriškis.
Mes spėjame, kad kažkur užsikemša drenažo sistema. Kai pakyla vanduo lietaus nuotekų kanale, pakyla vanduo tualete. Tai yra baisu, kaip čia mums gyventi?
Bėdomis socialiniame tinkle dalijosi ir daugiau vietos gyventojų.
Vienas vyriškis nufilmavo, kaip jam tenka išvažiuoti iš savo namų į gatvelę, apsemtą vandens. Vanduo sklype siekia mašinos dugną.
"Mes spėjame, kad kažkur užsikemša drenažo sistema. Kai pakyla vanduo lietaus nuotekų kanale, pakyla vanduo tualete. Tai yra baisu, kaip čia mums gyventi?" – šiurpo vyras.
Tinklai – rajono reikalas
Įmonės "Klaipėdos vanduo" atstovė Gintarė Butkienė patikino, kad įmonė lietaus nuotekų tinklų Klaipėdos rajone nekloja ir neprižiūri.
"Mes prižiūrime buitinių nuotekų tinklus. Taip, reikia pripažinti objektyvias priežastis – atšilus orams ir palijus, vanduo ėmė kauptis visose teritorijose. Lygis buvo pakilęs ir mūsų prižiūrimose buitinių nuotekų siurblinėse. Tačiau vien per sekmadienį iš tos teritorijos buvo išvežta 260 kubinių metrų nuotekų specialiais automobiliais", – paaiškino G.Butkienė.
Statybos – dirbamoje žemėje
Uostamiesčio savivaldybės Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Vytautas Valantinas tikino, kad paviršinių nuotekų tvarkytojas Klaipėdos rajone yra įmonė "Klaipėdos rajono energija".
"Šiais metais jie pasitvirtino kainas, bet paslaugų dar nespėjo pradėti teikti. Savivaldybė turi sutartį šiems darbams su įmone "Gargždų komunalinės paslaugos". Susiklosčius avarinei situacijai, savivaldybė samdo šią įmonę", – aiškino V.Valantinas.
Specialistas pripažino, kad Senvdario seniūnijos Slengių, Klemiškės, Trušelių, Gindulių, Mazūriškių, Klipščių kaimai, kaip skendo, taip ir skęs.
Jei kaimynai įsikūrė iš visų pusių, kur tą vandenį dėti?
"Dėl to, kad paviršinių nuotekų sistema ten nėra išvystyta. Ten buvo žemės ūkio paskirties žemė, kuri vėliau virto gyvenamaisiais kvartalais. Ką gali gyventojas, tai tik paviršines nuotekas nusivesti iki artimiausio griovio. Labiausiai lietaus tinklai yra išvystyti Ginduliuose", – paaiškino V.Valantinas.
Specialisto žiniomis, kol kas visi pagrindiniai susisiekimo keliai yra išvažiuojami.
"Bet patys keliai priklauso Kelių direkcijai, kaip ir visi grioviai, kurie driekiasi šalia kelių. Ne pievoje vanduo renkasi, o nuo gyvenamųjų namų stogų teka į drenažus, kaupiasi kanaluose ir paskandina žemiausias vietas. Buvo sniego, naktį palijo, vanduo ir ėmė tvenktis", – pastebėjo V.Valantinas.
Rengia planą
Tai ne vienintelė teritorija, kuri šią žiemą ne pirmą kartą turi bėdų dėl polaidžio.
Sisteminių, jungiančių didesnes teritorijas drenažo tinklų Klaipėdos rajone esą iš viso nėra. Paviršinių nuotekų tinklai buvo kloti tik fragmentiškai. Kai kur juos įrenginėjo privatūs gyventojai, kai kur juos klojo nekilnojamojo turto vystytojai.
"Ne visi turi galimybę kažkur nuvesti drenažą. Jei kaimynai įsikūrė iš visų pusių, kur tą vandenį dėti? Pernai pradėjome rengti užduotis, o šiemet pradėsime rengtis viso rajono paviršinių lietaus nuotekų tinklų plano rengimui. Numatyta per 100 tūkst. eurų tokiam dokumentui. Bus planas, bus galima planuoti techninių projektų rengimą", – teigė V.Valantinas.
Tokio plano reikia, kad drenažų sistema nebūtų įrenginėjama chaotiškai.
"Tuomet reikės ieškoti pinigų tinklų tiesimui. Gali kilti klausimas ir dėl žemės paėmimo. Situacija yra sudėtinga. Plotai užstatyti tankiai, nėra net kur kojos įkelti, kad būtų galima pakloti vamzdį ir vandenį kur nors nuvesti", – pažymėjo V.Valantinas.
Naujausi komentarai