Policija naikins patrulių rinktinę

Jau netrukus Klaipėdoje neliks policijos patrulių rinktinės. Uostamiesčio policininkai vykdė eksperimentą, kuris vadovams pasirodė vertas dėmesio, todėl tokios pat permainos gali sulaukti ir kitų mūsų šalies didmiesčių komisariatai.

Vykdė eksperimentą

Visai neseniai buvęs Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinės viršininkas Darius Petraitis tapo Viešosios tvarkos tarnybos vadovu.

Vadovauti areštinei nuo vakar pradėjo ilgą laiką Patrulių rinktinei vadovavęs Gedas Sakalauskas.

Paklaustas, kas vadovaus komisariate patruliams, Klaipėdos apskrities policijos viršininkas Alfonsas Motuzas nustebino pasakydamas, kad esama planų rinktinę naikinti.

"Jau metus vykdome eksperimentą, sujungėme didžiąją patrulių rinktinės dalį su Klaipėdos komisariato Nusikalstamų veikų registracijos skyriumi. Suformavome bendrus tyrėjų ir patrulių ekipažus. Matome, kad toks bandymas pasiteisino, kaip gerąją praktiką šį modelį, matyt, naudos ir visi šalies didieji miestai. Mes pasiūlėme šį būdą, todėl kartu su Šiaulių apskrities policijos komisariatu atlikome eksperimentą", – pasakojo A.Motuzas.

Ne visi patruliai mano, kad naujoji tvarka yra efektyvi.

Kai reaguodami į skundą dėl smurto artimoje aplinkoje pareigūnai pradeda oficialias procedūras, tai gali trukti visą valandą. Tai reiškia, kad tuo pat metu mišraus ekipažo nariai negali išskubėti į kitą vietą, kur galbūt jų pagalbos žmonėms reikia labiau.

Sumenko pajėgos

Pasirodo, patrulių rinktinėje jau seniai trūko pareigūnų, etatų buvo kur kas daugiau nei dirbančių, todėl reaguoti į įvykius patruliai jau nebespėdavo.

Į pagalbą patruliams tekdavo pasitelkti teritorinio komisariato pareigūnus, anksčiau vadintus apylinkės inspektoriais.

Galiausiai patrulių rinktinės policininkai mieste ėmė dirbti tik savaitgaliais ir naktimis. Darbo dienomis didžiausias darbo krūvis reaguojant į gyventojų pranešimus ir pagalbos prašymus tekdavo komisariato darbuotojams.

A.Motuzas prilygino tokiam darbui liaudies mėgstamą priežodį, kad trijų auklių auginamas vaikas būna be galvos.

 

Komisariato vadovai pastebėjo, kad policijos transportas naudojamas neracionaliai, netinkamai paskirstomas darbas ir pareigūnams.

Todėl buvo pasiūlyta patrulius sodinti į bendrą ekipažą su įvykių tyrėjais, formuoti mišrius ekipažus, kad į tą pačią vietą nereikėtų pirma siųsti patrulių, o paskui dar ir nusikaltimą tiriančių pareigūnų.

Prie tokių ekipažų prijungti ir kelių policininkai, kurie kartais kabinetuose laukdavo iškvietimo į eismo įvykį ištisas paras.

Klaipėdoje imta dirbti taip pat, kaip jau senokai dirbo rajonų komisariatų policininkai.

"Taip, didžiajai daliai patrulių perėjus į miesto komisariato Nusikalstamų veikų registracijos skyrių, Patrulių rinktinės padalinyje liko bene 15 pareigūnų. Tai buvo tik Rusijos Federacijos generalinio konsulato apsauga ir gal penki patruliai, kurie pasikeisdami reaguoja į įvykius Neringoje. Mobilioji kuopa išliks. Policijos patruliai taps viešosios policijos padaliniu. Artimiausiu metu Policijos departamentas nuspręs Patrulių rinktinę naikinti. Klaipėdos policijos komisariatas turės kur kas daugiau darbuotojų. Norime, kad mūsų darbas būtų kuo efektyvesnis", – dėstė artimiausios ateities planus Klaipėdos apskrities komisariato vadovas.

Keisis ir Kelių policijos darbas, šio padalinio pareigūnų skaičius sumažės, jie bus labiau orientuoti dirbti apskrities keliuose, fiksuos šiurkščiausius vairuojančių ir pėsčiųjų pažeidimus, naudos neviešo patruliavimo būdus.

Aukštesnes pareigas iki šiol užėmę policininkai sulauks pasiūlymo dirbti analogiškas pareigas. Jeigu tokiais pasiūlymais jie nepasinaudos, gaus išeitines išmokas ir galės mėgautis ankstyva pensija.

Komisariatui vadovaus moteris

Šiomis dienomis paaiškėjo dar viena naujiena – Klaipėdos miesto policijos komisariato viršininke atrankos būdu tapo Rasa Bekėžienė.

Tiesa, tai dar nėra oficialu, dar laukia formaliosios pareigūnės biografijos patikros procedūros.

A.Motuzas vardijo gerąsias R.Bekėžienės savybes.

"Tiek dalykinės, tiek profesinės jos savybės yra aukšto lygio, ji dalyvauja ir akademinėje veikloje. Komisariate dirbo Prevencijos skyriuje, Viešosios tvarkos tarnyboje, o pastaruoju metu vadovavo Kriminalinės policijos informacijos ir analizės skyriui. Ji yra ir mūsų darbo tarybos pirmininkė. Albinas Misevičius, laikinai ėjęs komisariato vadovo pareigas, toliau dirbs Pirmojo veiklos skyriaus vadovu. Mes labai vertiname komisariate seniai dirbančius darbuotojus, jie žino miesto pulsą. Kita vertus, neturime bijoti naujų žmonių atėjimo. Tik judesyje yra gyvybė, stovinčioje pelkėje progreso nebūna", – šmaikštavo A.Motuzas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aš teisus

Aš teisus portretas
Aukštesnes pareigas iki šiol užėmę policininkai sulauks aukštesnio pasiūlymo dirbti analogiškas pareigas. Jeigu tokiais pasiūlymais jie nepasinaudos, gaus išeitines išmokas ir galės mėgautis ankstyva pensija. senas pareigūnas žino miesto pulsą. Ar tai vienas kitam neprieštarauja?

Anonimas

Anonimas portretas
Pertvarka vyksta nes trūksta policininkų, bet nesutinkantys dirbti žemesnėse pareigose galės rašyti pareiškimus į pensija. ?????!!!!!!!?????!!!!!

Klaipêda

Klaipêda portretas
Panaikino patrulių rinktine sukūrė Mergelių klubą, juokas pro ašaras kai matai, kad pareigúnê kaip barbê ir pusantro metro ūgio.
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Iš naujo skelbiamas Klaipėdos universiteto ligoninės vadovo konkursas
  Iš naujo skelbiamas Klaipėdos universiteto ligoninės vadovo konkursas

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pakartotinai skelbia konkursą Klaipėdos universiteto ligoninės vadovo pareigoms eiti, penktadienį pranešė ministerija. ...

  3
 • Klaipėdos rajone sudaryta valdančioji koalicija
  Klaipėdos rajone sudaryta valdančioji koalicija

  Klaipėdos rajone paskelbta, kas sudarys valdančiąją koaliciją. Rinkimus rajone laimėjus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, prie valdančiosios daugumos jungiasi dabartiniai koalicijos partneriai socialdemokratai ir Tautos ir teisingumo sąjun...

  6
 • Praeities slėpiniai sugulė į knygą
  Praeities slėpiniai sugulė į knygą

  Ankstyvojo istorijos laikotarpio Klaipėdos gyvenimas buvo išties didingas. Jo tyrinėtojas žinomas archeologas Gintautas Zabiela su kolegų komanda išleido knygą „Atrasti praeitį. Išsaugoti ateičiai“. Tai – leidinys ...

 • Pagerbė pirmąją Klaipėdos tarybą
  Pagerbė pirmąją Klaipėdos tarybą

  Klaipėdos savivaldybės posėdžių salės fojė papuošė milžiniška fotografija, kurioje įamžinta pirmoji Klaipėdos miesto taryba. Pirmosios tarybos deputatų klubo prašymu kadenciją baigiantis Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas...

  2
 • Uostamiestyje vėl nuodijami šunys
  Uostamiestyje vėl nuodijami šunys

  Žvejybos uosto rajono gyventojai pasidalijo perspėjimu apie neva specialiai nuodijamus šunis. Esą jau nukentėjo du keturkojai. ...

  25
 • Atvyko portugalų jūrų pėstininkai
  Atvyko portugalų jūrų pėstininkai

  Į Lietuvą atvyko Portugalijos kariuomenės rotacinių pajėgų pamaina pagal NATO sutartas priemones, skirtas stiprinti atgrasymą ir atremti Aljanso valstybėms kylančias grėsmes. ...

  5
 • Mirė skulptorė V. Skirgailaitė
  Mirė skulptorė V. Skirgailaitė

  Eidama 87-uosius metus trečiadienį mirė skulptorė Violeta Skirgailaitė, ketvirtadienį pranešė Lietuvos dailininkų sąjunga. ...

  2
 • Teisme sprendžiant, ar „Neptūnas“ turės grąžinti 250 tūkst. eurų, politikai skyrė dar lėšų
  Teisme sprendžiant, ar „Neptūnas“ turės grąžinti 250 tūkst. eurų, politikai skyrė dar lėšų

  Prokuratūrai teisme reikalaujant naikinti ankstesnį Klaipėdos tarybos sprendimą krepšinio klubui „Neptūnas“ skirti 250 tūkstančių eurų, ketvirtadienį politikai pritarė dar kartą tokia pat suma padidinti šios viešosi...

  1
 • Senelių globos namų projektas Melnragėje – vėžlio žingsniu
  Senelių globos namų projektas Melnragėje – vėžlio žingsniu

  Senelių globos namai Melnragėje turėjo būti baigti prieš pusantrų metų, 2021-ųjų rudenį, tačiau tik šiemet planuojama parengti techninį projektą ir pradėti viešųjų pirkimų procedūras rangos darbams. Sumanymą teko sustabdy...

  2
 • Iššūkis sutelkė tautines bendruomenes
  Iššūkis sutelkė tautines bendruomenes

  Daugiau nei metus trunkantis karas Ukrainoje išginė iš tėvynės tūkstančius žmonių, kurių dalis saugią užuovėją rado ir mūsų mieste. Klaipėdoje veikiančio Tautinių kultūrų centro vadovė Jelena Butkevičienė neslepia, jog tai, ...

Daugiau straipsnių