Prasideda 2020 Metų renovacijos projektų rinkimai

 • Teksto dydis:

Lietuvoje vėl vyks jau tradiciniais tapę Metų renovacijos projekto rinkimai. Tai galimybė visiems Lietuvos gyventojams įvertinti šalyje renovuotus daugiabučius namus ir nuspręsti, kuris iš jų nusipelnė metų renovacijos projekto vardo. Lietuvos gyventojai kviečiami įvertinti ir pasiūlyti geriausius daugiabučių renovacijos projektus, kurių renovacija baigta ne anksčiau nei 2018 m.

Metų renovacijos projekto rinkimus inicijuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), kuri administruoja Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Lietuvoje. Pretendentai į Metų renovacijos projektą visuomenei bus pristatomi nuo vasario 24 d. BETA „Facebook“ puslapyje ir naujienų portale, kuriame taip pat vyks ir atviras balsavimas.

Rinkti metų projektą bus galima iš pirminio BETA atrinkto kandidatų sąrašo, tačiau gyventojai taip pat kviečiami teikti ir papildomus projektus. Rinkimų metu skaitytojų verdiktui bus pateikta 18 įgyvendintų projektų, iš kurių geriausią atviro balsavimo metu išrinks visuomenė.

Gyventojai, vertindami kandidatus, kviečiami atkreipti dėmesį ne tik į daugiabučio išvaizdą, bet atsižvelgti ir į platų kriterijų ratą. Tai tokie parametrai kaip energinis efektyvumas, atsinaujinančių energijos šaltinių diegimas, indėlis į aplinkosaugą, bendruomeniškumas, projekto indėlis į platesnį gyvenamosios aplinkos atnaujinimą ne tik kieme, bet ir gatvėje, rajone ar net miesto mastu.

Rinkimai atkreipia dėmesį į renovaciją

Valius Serbenta, BETA direktorius, akcentuoja, kad rinkimais stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į senų, energiškai neefektyvių daugiabučių modernizavimo svarbą.

„Rinkdami namus stengėmės parodyti, kaip renovacija vyksta visoje Lietuvoje ir didmiesčiuose, ir mažuose miesteliuose, kaip skirtingos priemonės pritaikomos skirtingų daugiabučių gyventojų poreikiams. Matome, kaip tipiniai sovietiniai daugiabučiai įgauna individualumo, o kai kurie net tampa inovatyvūs“, – sakė ekspertas.

Dėmesys renovacijai sparčiai auga

Praėjusiais metais Lietuvoje buvo atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių. Šiuo metu šalyje vyksta dar daugiau nei 400 namų atnaujinimo darbai, o nuo 2013 m., kai į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, buvo atnaujinta daugiau nei 2 400 daugiabučių.

Nors jau yra sudarytas preliminarus geriausių projektų sąrašas, vis tiek visi kviečiami teikti savo pasiūlymus: „Kaip jau žinome, sėkmingai atnaujintų daugiabučių istorijos dažnai yra aptarinėjamos ir gyventojų, todėl skatiname įsitraukti ir pranešti apie tokius projektus ir mums – įtrauksime juos į pretendentų sąrašą, o apie kokybiškai modernizuotą daugiabutį papasakosime visai Lietuvai“, – skatino V. Serbenta.

Pretendentai į Metų renovacijos projektą visuomenei bus pristatomi nuo vasario 24 d. BETA „Facebook“ puslapyje ir naujienų portale, kuriame taip pat vyks ir atviras balsavimas. Rinkti metų projektą bus galima iš pirminio BETA atrinkto kandidatų sąrašo, tačiau gyventojai taip pat kviečiami teikti ir papildomus projektus.

Balsavimo metu bus atrinkti trys daugiausia skaitytojų balsų surinkę projektai. Jie bus apdovanoti BETA renginyje. Metų renovacijos projekto rinkimams siūlomus daugiabučius namus su trumpu komentaru, kodėl jie yra verti būti įtraukti į geriausiųjų sąrašą, galima siųsti e. paštu info@betalt.lt arba žinute BETA „Facebook“ puslapyje iki vasario 28 d. Rinkimų laimėtojai paaiškės balandžio pradžioje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Už tuos apiplyšusius ir griūvančius daugiabučius namus mes-gyventojai jau permokėjome dešimtimis tūkstančių...ir juos valdžia mums turėtų renovuoti net neklaususi mūsų norų ir nerinkdama iš mūsų nei cento. Jie per 50 metų gyvenimo juose mums tapo neįkainojami...už tuos mokesčius, kur sumokėjome, kaip Vokietijoje, turėtų pastatyti mums naujus namus su įrengtais butais. O čia vis melžia ir gąsdina, kad ir iš tų pačių išmes.

Anonimas

Anonimas portretas
ar žmonės neturi savo pomėgių,darbo,laisvalaikio,kad čia iš tuščio iį kiaurą diskutuotų...

Aurelijus K.

Aurelijus K. portretas
Sveiki,beraščiai komentatoriai. Jums reikėtų komentuoti ''Lietuvos gramatinio išprusimo'' konkursą. O ''Nuomones'' komentaras pats šauniausias. ''Viskas blogai ir bus vis blogiau''. Bravo ir bravisimo! Beje,pats gyvenu renovuotame name-šildymo išlaidos 0.40-0.50€ už 1kv.m. Blogai? Galėtų būti ir geriau,kam dabar lengva:). Dar. Kodėl visi didžiausi kniaukliai-komentatoriai absoliučiai neraštingi. Dėl to ir nelaimingi?
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių