Prevencinė akcija Klaipėdoje: šunų savininkus skatino būti atsakingus

Miesto viešosios tvarkos sergėtojai priminė klaipėdiečiams atsakingai rūpintis savo keturkojais augintiniais. Prevencinės akcijos metu šunis tam neleistinose vietose vedžioję ar ketinę tą daryti gyventojai buvo sudrausminti ir gavo praktiškų suvenyrų.

Prevencinę akciją „Būk atsakingas“ Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus tarnautojai ir policijos pareigūnai vykdė Skulptūrų parke ir senosiose Vitės kapinėse. Šiose vietose šunis vedžioti yra draudžiama.

Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis teigė, kad akcija norėta žmones sudrausminti ir motyvuoti laikytis mieste galiojančių taisyklių.

Akcijos metu buvo kalbamasi su sutiktais šunis vedžiojusiais gyventojais, jie buvo informuoti apie galiojančią tvarką bei dovanų gavo specialius nedidelius konteinerius su šunų ekskrementams surinkti skirtais maišeliais.

Skulptūrų parke šunį vedžiojusi moteris policijos bei savivaldybės atstovams tvirtino nežinojusi, jog čia draudžiama vedžioti augintinį.

S.Valiulio teigimu, užklupti pažeidžiantys taisykles žmonės dažniausiai teisinasi nežinojimu, tačiau neretai tai būna šalia erdvių, kur draudžiama vedžioti šunis, gyvenantys žmonės, kurie tiesiog nepasivargina su augintiniu paėjėti toliau iki pasivaikščiojimams su gyvūnu skirtos vietos.

„Jeigu žmogus yra senas klaipėdietis, tai jis žino, kad šioje vietoje yra senosios Klaipėdos kapinės ir gerbiant mirusiuosius ten vedžioti šunis nėra korektiška“, – pastebėjo pašnekovas.

Analogiška situacija ir senosiose Vitės kapinėse. Šioje teritorijoje vaikštinėjančių su šunimis nesutikta, tačiau apie draudimą čia vedžioti augintinį bei kitas mieste galiojančias taisykles buvo priminta vienai moteriai.

Kontrolieriai netoli šios teritorijos pastebėjo automobilį iš kurio iššoko šuo. Tačiau vos pastebėjusi savivaldybės ir policijos atstovus jo šeimininkė augintiniui užsegė pasaitėlį bei paaiškino keturkojo neketinusi vedžioti senosiose kapinėse.

Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjo teigimu, už šuns vedžiojimą be pavadėlio ar reikalavimo surinkti gyvūnų ekskrementus nepaisymą gresia bauda nuo 30 iki 120 eurų. Nusižengus pakartotinai bauda sieks nuo 120 iki 230 eurų.

Savivaldybės tarnautojai minėtą prevencinę akciją vykdė ir patruliuodami kitose viešose miesto vietose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vėjas

Vėjas portretas
Kur galima vedžioti?

Klaipėdietė

Klaipėdietė portretas
Nesuprantu, tokių pasakymų bauda nuo....iki. Turi būti nuridyta konkrečiai. Ir dažniau baudas rašytų. Mažų šuniukų savininkai surenka savo augintinių š.., o didelių neteko matyti renkant. Dar apsimeta , kad nemato jog šuo reikalą atlieką. Pati turiu dvi cacas tai net minties nebūna nerinkti. Visada maišiukai su savim.

As

As portretas
Kodel diskriminuojami augintiniai yra seimos narys.Savivaldybei uzdet pavadeli ir antsnukius kad nelotu.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių