Prieš kaimynę uostamiestyje – kryžiais Pereiti į pagrindinį turinį

Prieš kaimynę uostamiestyje – kryžiais

2014-11-05 03:00

Pietinėje miesto dalyje trejus metus gyvenanti klaipėdietė jau nebežino, ko griebtis. Moters kaimynai naktimis drumsčia ramybę, o pamėginus sudrausminti prasidėjo keisti dalykai – ji ėmė gauti dviprasmiškus laiškus, yra nuolat fotografuojama, galiausiai prasidėjo atakos mistiką primenančiais ženklais.

Reakcija: nepasitenkinimą dėl triukšmo naktimis išsakiusi klaipėdietė po savo buto langais netrukus aptiko kryžiaus formos ženklą. Reakcija: nepasitenkinimą dėl triukšmo naktimis išsakiusi klaipėdietė po savo buto langais netrukus aptiko kryžiaus formos ženklą.

Pietinėje miesto dalyje trejus metus gyvenanti klaipėdietė jau nebežino, ko griebtis. Moters kaimynai naktimis drumsčia ramybę, o pamėginus sudrausminti prasidėjo keisti dalykai – ji ėmė gauti dviprasmiškus laiškus, yra nuolat fotografuojama, galiausiai prasidėjo atakos mistiką primenančiais ženklais.

Bijo išeiti į balkoną

Renata įsitikinusi – taip ji yra itin rafinuotai užgauliojama. Esą viskas prasidėjo po to, kai kaimynės paprašė naktimis sumažinti televizoriaus garsą.

Kaimynai televizorių itin garsiai leisti ima apie antrą valandą po vidurnakčio. Varginantis naktinis triukšmas tęsiasi jau ne vieną mėnesį.

Renata pamanė, jog gal tiems žmonėms neįtinka todėl, kad rūko, todėl jau kurį laiką traukia tik elektroninę cigaretę.

"Ji skleidžia garus, tačiau visi žino, kad jie bekvapiai", – užtikrino klaipėdietė.

Pašnekovė guodėsi esanti sekama. Mat būta atvejų, kai ją kaimynai fotografavo balkone rūkančią.

Užkliuvo katė vonioje?

Renata pasakojo, jog netrukus po pokalbio su kaimynais pašto dėžutėje rado laišką, kuriame buvo parašyta: "Mylėkite savo augintinius".

Katę namuose auginančią klaipėdietę tokia žinia išgąsdino, tačiau į šį laišką dar bandė reaguoti ramiai.

"Mano augintinis tikrai tvarkingas, visus reikalus atlieka vonios kambaryje į tam skirtą dėžutę. Galbūt jie girdi, kaip šis užkapsto? Tačiau iš dėžutės tikrai nesklinda nemalonus kvapas", – užtikrino pašnekovė.

Moterį labiausiai įskaudino tai, kad gautas laiškas parašytas vaikiška rašysena. Naktimis triukšmaujantys kaimynai turi sūnų, tad Renata įtaria, jog į konfliktą žmonės įvėlė ir niekuo dėtą vaiką.

Kažkas perskaito laiškus

Gyventoja įsitikinusi, jog prieš ją tikrąja to žodžio prasme naudojamas psichologinis smurtas. Mat vieną rytą po savo balkono langais Renata pasakojo netikėtai pamačiusi pribloškiantį ženklą – žolėje ištryptą kryžiaus formos figūrą. Gautas laiškas ir kryžius pievelėje moterį dar labiau įbaugino.

Vėliau iš klaipėdietės pašto dėžutės ėmė dingti ir sąskaitos už komunalines paslaugas, po kelių savaičių jos atsirasdavo, tačiau vokai būdavo praplėšti.

"Kartais norisi ir verkti, jau nežinau, ką daryti", – prisipažino pašnekovė.

Išgelbėtų tik policija

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Kristinos Vintilaitės teigimu, labai panašaus pobūdžio skundų atkeliauja ir į savivaldybę.

"Visų pirma, ši moteris elgiasi labai padoriai, nes imdamasi veiksmų įspėja kaimynus. Labai dažnai tokiais atvejais kaimynai tiesiog susitaria", – pridūrė K.Vintilaitė.

Vis dėlto vedėja mano, jog Renatai belieka kreiptis į policiją, nes jos skyriaus specialistų naktį išsikviesti nepavyktų.

"Policija arba bendrosios pagalbos telefonas tikrai reaguotų. Policija yra atsakinga, kad būtų reaguojama į tokius pranešimus", – paaiškino pašnekovė.

Skundų – krūvos

"Tokių skundų gauname krūvomis. Juos tiriame pagal situaciją", – apibendrino Klaipėdos 2-ojo policijos komisariato, kuris ir prižiūri tvarką į keistą situaciją patekusios klaipėdietės rajone, viršininkas Gintaras Lasickas.

Pašnekovo teigimu, problemos sprendimo variantai, kreipiantis į policiją, yra du.

"Sekant karštais pėdsakais, kai žmogaus teisės yra pažeistos, reikia skambinti numeriu 112, o jeigu tik pavalgęs žmogus sumąstė, kad jis buvo nuskriaustas, tada, kai jau nieko nėra, reikia kreiptis į apylinkės inspektorių", – patarė G.Lasickas.

Baiminasi, kad nenunuodytų

Karo kirvio užkasti nepajėgiantys kaimynai neretai skundais ir verksmingais raštais užverčia ir namų administratorius.

Įmonės "Vitės valdos" vadovas Jevgenijus Sakovskis patvirtino, jog išties neretai sulaukia klaipėdiečių skundų dėl kaimynų elgesio.

"Būna įvairių, kartais ir kuriozinių. Skundžiasi dėl triukšmo, gyvūnų ar net nuodijimo", – pasakojo J.Sakovskis.

Vis dėlto namų administratoriai nėra pajėgūs išspręsti visų besikivirčijančių klaipėdiečių problemų. Pašnekovo teigimu, neretai tenka gyventojus informuoti, kad dėl nesibaigiančių pykčių kreiptųsi į policijos pareigūnus arba tokias problemas neretai sprendžiantį Viešosios tvarkos skyrių.

"Dažnai žmonėms tiesiog trūksta informacijos", – pastebėjo įmonės vadovas.

Būna ir kaprizų

Neretai pasitaiko ir taip, jog besiskundžiantieji papasakoja ne viską, todėl rasti tikrąjį konflikto iniciatorių tampa sunku.

"Žmonės skundžiasi dėl visko. Dėl šunų, kačių, dėl rūkymo laiptinėse, dėl tvarkos. Tų, kurie iš tiesų smarkiai pykstasi, skundus persiunčiame Viešosios tvarkos skyriui", – neslėpė įmonės "Paslaugos būstui" direktorė Regina Uznienė.

Nors namų administratoriai sakosi nežinantys, kaip išspręsti netylančius klaipėdiečių konfliktus, tačiau kaskart gavę žmogaus skundą bando išsiaiškinti situaciją.

"Kartais tie ginčai būna pagrįsti, o kartais – kaprizai. Skundžia tam, kad skųstų", – paaiškino R.Uznienė.

Ieško kompromisų

Pašnekovės teigimu, namų administratoriai atlieka ir išklausytojo funkciją.

"Ateina močiutės ir verkia, papasakoja visą gyvenimą, kaip ją skriaudžia. Kiti rašo raštus, tokius persiunčiame kai kam, o "paverkimai" taip lieka", – konstatavo direktorė.

Vis dėlto namus prižiūrintys specialistai dažnai tikrina klaipėdiečių skundus. Jeigu nustatoma, kad jie pagrįsti, piktadariai įspėjami.

Dažniausiai siekiama žmonėms padėti rasti konflikto sprendimo būdą, susitaikyti, ieškoti kompromisų.

"Vienas konfliktas greitai sukels ir kitą konfliktą. Visuomet atėjusiuosius skųstis bandome nuraminti", – užtikrino pašnekovė.

Užkimšo kaminą

Nuolat konfliktuojančių namų yra Jurginų g., Mažajame Kaimelyje. Nors namuose vos po kelis butus, tačiau nesutarimų – nors vežimu vežk.

"Visi norėtų, kad administratorius ateitų, pamotų lazdele, ir viskas susitvarkytų", – gyventojų logiką apibendrino pašnekovė.

Moteris prisiminė, jog viename name kurį laiką besitęsęs kaimynų kivirčas baigėsi tuo, kad viena konfliktuojančių pusių kitai užkimšo kaminą.

"Visuomet manėme, kad pirmame aukšte buvo techninių problemų, o pasirodė, kad antrame aukšte tikrai užkimšo
kaminą", – stebėjosi R.Uznienė.

Komentaras

Vytautas Čepas

Klaipėdos savivaldybės Administracinės komisijos pirmininkas, vicemeras

Paprastai triukšmauja jauni žmonės, kurie savo butuose linksminasi. Jaunimas taip "užsitūsina", jog prireikia pareigūnų įsikišimo. Gauname ir skundų dėl kaimynų netvarkingumo. Tokie ne tik nesilaiko higienos, bet ir visą namą apleidžia tarakonais, sienomis ima bėgti įvairūs skysčiai. Taip pat yra skundų dėl netvarkingai statomų automobilių, neprižiūrimų vaikų, naminių gyvūnų ar savivaldžiavimo. Į mūsų komisiją niekas neina savo noru, paprastai būna iškviečiami. Neretai tie žmonės, kuriuos skundžia, – labai sudėtingo charakterio. Ypač gyvūnų mylėtojai, kurie juos būna labiau įsimylėję už vaikus. Dažnas – piktesnis už savo šunį, niekada nepripažįsta kaltės. Nesvarbu, kad jo gyvūnas kitus žmones nuolat sužeidžia, apkramto tai užpakalį, tai kojas. Yra buvę, kai šeima augino du šunis, tačiau jų nešerdavo ir nemažus savo augintinius paleisdavo palakstyti. Kai dėl šunų skundžiamasi ne pirmą kartą, priimame sprendimą ne tik skirti baudą, bet ir konfiskuoti šunį. Tačiau kai tik šis atitenka gyvūnų globos įstaigai, netrukus nubaustojo giminaitis ar draugas gyvūną priglaudžia ir šis vėl apsigyvena pas senąjį šeimininką. Istorija tęsiasi toliau. Naktimis muziką leidžiantys jaunuoliai retai patenka į mūsų komisiją antrą kartą. Vos gavę pirmąją baudą šie "muzikantai" labai greitai ją sumoka ir padaro išvadas. Žinoma, būna ir tokių, kurie pas mus ateina ir po kelis kartus. Dažniausiai tai – rūkantys taksi vairuotojai. Atvyksta ir po septynis kartus. Kad išvengtų baudų, prikuria smagių istorijų, esą ne jie rūkė, o klientas paprašė išmesti nuorūką ir kaip tik tuo metu juos tikrintojai nufotografavo. Vis dėlto Amerikos skundimo lygio dar nepasiekėme, kai skundžiamas neblaivus ką tik iš namų išlydėtas ir prie vairo sėdęs svetys. Lietuvis, matyt, geriau dantis praretintų.

Faktai ir skaičiai

Šiemet Klaipėdos savivaldybės Administracinė komisija išnagrinėjo 350 bylų.

Iki metų pabaigos bendras nagrinėtų bylų skaičius turėtų perkopti 400.

Klaipėdos miesto apylinkės teismui buvo apskųsta 10 Administracinės komisijos priimtų nutarimų administracinių teisės pažeidimų bylose.

Iš jų 7 palikti galioti, dviem atvejais šiek tiek sumažinta komisijos skirta bauda, o vienas – panaikintas.

Per metus apskųstųjų sumokėtų baudų dydis vidutiniškai siekia apie 1 mln. litų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra