Mokytojų dienos išvakarėse telefoniniai sukčiai apgavo žinomą uostamiesčio pedagogę, kuriai likimas šiemet nepašykštėjo išbandymų.
Atsitiktinumas ar žinojimas?
„Kai paskaičiau apie tai, kad buvo apmulkinta Aušrinė Marija Povilionienė, nors ir pažinodama ją, pamaniau, kad ji kvaila. Dabar, kai apgavo mane pačią, suprantu, kad jie yra nepaprastai geri psichologai. Pastaruoju metu turėjau pernelyg daug nelaimių ir esu pažeidžiama. Svarstau, ar nusikaltėliai galėjo apie tai žinoti, ar atsitiktinai pataikė man paskambinti. Juk tik ketvirtadienį neturėjau pamokų ir buvau namuose, nors kitomis dienomis esu labai užimta“, – pasakojo mokytoja.
Tos dienos rytą į laidinį telefoną paskambinęs vyras prisistatė dirbantis Vyriausiajame policijos komisariate Jūros gatvėje 1 ir pradėjo pasakoti atliekantis tyrimą dėl iš žmonių banko sąskaitų pavogtų pinigų. Tikino sulaikę vieną įtariamą asmenį, klausinėjo, kaip dažnai moteris naudojasi elektronine bankininkyste, kada paskutinį kartą tikrino sąskaitas, ar nepastebėjo pinigų trūkumo, pranešė, kad pokalbis įrašomas.
Jis primygtinai kartojo klausimą, ar mokytoja pastaruoju metu nebuvo pametusi kokio asmens dokumento ir prašė pagalvoti, kokiu būdu galėjo nutekėti informacija apie jos asmens duomenis. Pagalvojusi moteris prisiminė, kad vasarą kitame Lietuvos pakraštyje bankomate paliko savo banko kortelę.
Minėjo įtariamosios pavardę
Skambinusysis klausė, ar klaipėdietė pažįsta tokią Laimą Šumskytę, o išgirdęs neigiamą atsakymą pasakė, kad būtent ji yra įtariamoji ir, neva, prisipažinusi iš mokytojos sąskaitos nurašiusi pinigų. Aiškino, kad esama įtarimų, jog nusikaltime dalyvavo ir banko darbuotojai. Pašnekovas įkalbinėjo moterį, kad teisingumo labui ji turi teikti parodymus. Jis įtikino, kad kažkokie nusikaltėliai nuo jos sąskaitos jau nurašė kelis tūkstančius litų.
Klausimų lavina skambinusysis užliūliavo mokytojos dėmesį ir pareiškė, kad siekiant apsaugoti jos pinigus būtina blokuoti banko sąskaitą. Moteris pasipiktino, nes neturėjo gyvenimui grynųjų. Toliau mokytoja kalbėjo su banko darbuotoju apsimetusiu vyru. Ji net nepajuto, kaip atsakinėdama į daugybę klausimų automatiškai padiktavo ir elektroninės bankininkystės duomenis.
Pasipelnė tūkstančiais
Sužinoję būtinus duomenis sukčiai iššlavė iš sąskaitos 4 tūkst. litų. Tyrėju apsimetęs nusikaltėlis tikino, kad tyrimą perima Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pareigūnas Vytautas Baršauskas.
Toliau apsimetėlis suokė, kad būtina apsaugoti visą moters sąskaitą. Todėl reikia iš jos paimti visus joje laikomus pinigus. Moteris negaišdama nuvažiavo į banko skyrių. Visą tą laiką sukčius su ja kalbėjo mobiliojo ryšio telefonu. Net tada, kai ji bendravo su banko darbuotoja, telefono menamo pareigūno paliepta neišjungė. Taip siekta neleisti moteriai atsipeikėti ir susisiekti su kitais asmenimis.
Kai mokytoja paėmė iš sąskaitos kelis tūkstančius litų ir pasuko iš banko, susivokė, kad turi reikalų su sukčiais.
Norėjo antspauduoti banknotus
Tuo metu iš telefono ragelio toliau sklido instrukcijos važiuoti prie Sendvario mokyklos, tačiau automobilį pastatyti ne prie 1-ojo policijos komisariato, o prie mokyklos. Netrukus instrukcija pasikeitė, nes skambintojas prisipažino suklydęs – FNTT esanti prie „Švyturio“ alaus daryklos. Ten jos esą lauks operatyvinis darbuotojas ir suantspauduos grynuosius, kuriuos vėliau reikėsią paduoti tyrėjui.
Kai mokytoja įvykdė paliepimą, prie jos priėjo apie 17 metų vaikinas, tačiau, pareikalavus asmens dokumento ir tarnybinio pažymėjimo, iš ragelio pasipylė įtikinėjimai važiuoti su jaunuoliu viena mašina arba pačiai jį nuvežti. Kai moteris nepakluso, prapliupta gąsdinimais, kurių neištvėrusi pašnekovė baigė pokalbį. Vaikinas dingo taip pat netikėtai, kaip ir atsirado.
Kai po kelių minučių mokytoja pabandė prisiskambinti su ja kalbėjusiam „policininkui“, telefono abonentas jau buvo nepasiekiamas.
„Svarbu nepradėti bendrauti, nes kiekvienas kitas sakinys yra siūlas sukčiams labiau paveikti žmogų psichologiškai. Jie tai žino ir stengiasi kaip galėdami labiau užversti žodžių lavina“, – dalijosi karčia patirtimi klaipėdietė.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šio sukčiavimo fakto bus ne pirmas ne tik šį mėnesį, bet ir praėjusią savaitę. Dažniausiai pareigūnams pavyksta nustatyti asmenis, turėjusius tiesioginį kontaktą su nukentėjusiuoju, o neretai pavyksta išaiškinti ir viską grupę nusikaltėlių. Apmaudžiausia tai, kad nors sukčiai būna nuteisiami, nukentėjusieji išviliotų pinigų nebeatgauna.
Naujausi komentarai