Pristatoma “Nord Stream” poveikio aplinkai vertinimo ataskaita

Aplinkos ministerija supažindins visuomenę su “Nord Stream AG” bendrovės užsakymu parengta dujotiekio Baltijos jūros dugnu tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo ataskaita. Ataskaitą parengė Didžiosios Britanijos konsultacinė įmonė “Environmental Resources Managament”. 

Balandžio 22 d. 16 val. susitikimas vyks Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Didžiojoje auditorijoje (M. K.Čiurlionio g. 21/27), o balandžio 23 d. 16 val. - Klaipėdos universiteto Aula Magna Konferencijų salėje (H. Manto g. 84).

Susitikimų su visuomene metu “Nord Stream AG” bendrovės ir poveikio aplinkai vertinimo dokumentus parengusios bendrovės  atstovai informuos apie “Nord Stream” dujotiekio projektą, supažindins su poveikio aplinkai vertinimo rezultatais, galimais tarpvalstybiniais poveikiais ir juos mažinančiomis priemonėmis, atsakys į susirinkusiųjų klausimus.  

Planuojamą 1220 km ilgio dujotiekį sudarys dvi lygiagrečios dujotiekio linijos: pirmąją planuojama nutiesti 2011 metais, antrąją - 2012 m. Bendras dujotiekio pajėgumas būtų apie 55 milijardai m3 dujų per metus.

Dujotiekis Baltijos jūros dugnu eis per Rusijos, Danijos, Vokietijos teritorinius vandenis ir per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos išskirtinę ekonominę zoną. Šios šalys turės išduoti leidimus vykdyti ūkinę veiklą. Leidimai galės būti išduoti ne anksčiau nei pasibaigs tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo procedūros, kuriose be minėtų šalių taip pat dalyvauja Lietuva, Estija, Latvija ir Lenkija.

 „Nord Stream“ dujotiekio projekto tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimas prasidėjo 2006 m. lapkričio pabaigoje, kai leidimus išduosiančios šalys informavo  Lietuvą ir kitas galimai neigiamą poveikį patirsiančias šalis apie pradedamą „Nord Stream“ dujotiekio tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimą ir pateikė „Nord Stream“ dujotiekio poveikio aplinkai vertinimo programą komentarams. Aplinkos ministerija šią  informaciją iš karto pateikė Lietuvos žiniasklaidai, visuomenei ir kitoms suinteresuotoms institucijoms, kurios pateikė savo komentarus.

2007 m. vasarį Aplinkos ministerija patvirtino leidimus išduosiančioms šalims, kad Lietuva dalyvaus tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo procese. Akcentuota  Lietuvos pozicija dėl tinkamų alternatyvių dujotiekio trasų parinkimo, galimo poveikio Baltijos jūros ekosistemai, dėl sąlyčio su palaidota karine ginkluote, ypač cheminiu ginklu, galimo poveikio Europos Bendrijos saugomoms teritorijoms ir kt.

Su „Nord Stream“ dujotiekio projekto tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo ataskaita ir kitais dokumentais: netechnine santrauka, atlasu, svarbiausių klausimų apibendrinimais ir leidimus išduosiančių šalių nacionalinių poveikio aplinkai vertinimų santraukomis lietuvių kalba galima susipažinti „Nord Stream“ kompanijos interneto tinklalapyje: (http://www.nord-stream.com/en/environmental-impact-assessment-permitting/international-consultation-process.html) arba Aplinkos ministerijos 320 kab. (Jakšto g. 4/9, Vilnius). Visuomenė motyvuotus pasiūlymus ir komentarus dėl „Nord Stream“ kompanijos planuojamo dujotiekio poveikio aplinkai vertinimo dokumentų gali teikti raštu Aplinkos ministerijos Poveikio aplinkai vertinimo skyriui (Jakšto g. 4/9, LT-01105 Vilnius) iki gegužės 8 d.

Rengiant Lietuvos poziciją dėl „Nord Stream“ dujotiekio projekto bus atsižvelgta į šalies visuomenės, suinteresuotų institucijų ir organizacijų pastabas, komentarus, vertinimus.


Šiame straipsnyje: Nord Stream

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių