Pristatomi Preilos uosto projektiniai pasiūlymai

 • Teksto dydis:

Visuomenė kviečiama susipažinti su parengtais projektiniais pasiūlymais, numatančiais Preilos mažųjų laivų ir žvejų uosto aptarnavimo administracinio pastato bei vandens uosto statinių statybą.

Šių statinių projektai rengiami tęsiant Preilos mažųjų laivų ir žvejų uosto pirmojo etapo darbus. Šis etapas apima mažųjų laivų ir žvejų uosto aptarnavimo, poilsio paskirties pastatų ir vandens uosto statinių projektavimą ir statybą.

Antruoju etapu (detaliuoju planu suformuotuose atskiruose sklypuose) planuojamas transporto paskirties pastatas, skirtas verslinės žvejybos įrankių laikymui. Trečiojo etapo metu  - automobilių stovėjimo aikštelė.

Projektuojami objektai yra pietinėje Preilos gyvenvietės dalyje, įsiterpusioje tarp kopagūbrio ir marių. Tai senojo Preilos žvejų uosto ir jo aplinkos kompleksas - viena iš sudėtinių Preilos urbanistinės struktūros dalių gyvenvietės pietinėje dalyje.

Projektuojamo sklypo teritorijos dalis (išnuomota sklypo dalis 0,5211 ha Neringos savivaldybei) prie Preilos įlankos jau yra naudojama kaip žvejų laivų uostas, tačiau iš esmės jokios specialios įrangos nėra - laivai švartuojami tiesiai į Kuršių marių kranto smėlį.

Žvejų ir mažųjų laivų uosto aptarnavimo poreikiams bus naudojamas projektuojamo sklypo šiaurinis įvažiavimas. Jis bus naudojamas ne tik privažiuoti iki uosto aptarnavimo – administracinio pastato, bet ir kitame komplekso įgyvendinimo etape projektuojamo, žvejų reikmėms skirto pastato. Pravažiavimo pabaigoje projektuojamas laivų nuleidimo slipas, žvejų poreikiams skirtas žvejų įrangos krovimo, sandėliavimo statinys – aikštelė.  Šioje sklypo dalyje projektuojamas žvejų ir mažųjų laivų uosto aptarnavimo administracinis pastatas su lauko terasa ir greta projektuojama uosto aikšte. Aikštėje greta pastato numatomi vėliavų pakėlimo stiebai, dviračių stovai ir kitos mažosios architektūros formos.

Projektiniuose pasiūlymuose numatoma, kad uosto administracinis pastatas bus vieno aukšto su mansarda, o architektūrinė išraiška atitiks pamario pastatų architektūros stilių.

Derinant numatomas įvairias funkcijas, pirmajame pastato aukšte projektuojama žvejų ir mažųjų laivų įgulų aptarnavimo, buitinių poreikių tenkinimo bei maitinimo patalpos. Pagrindinė patalpa būtų skirta atplaukiančiųjų vandens transporto priemonėmis registratūrai, laukimo bei maitinimo funkcijoms. Greta numatomos virtuvės, buitinės, pagalbinės patalpos, o taip pat sanmazgai su dušais ir kita būtina buitine įranga (skalbyklėmis ir džiovyklėmis).

Projektuojama ir laiptinė – apžvalgos bokštelis – švyturys su atskiru įėjimu iš lauko, iš kurios per galeriją patenkama į antro aukšto patalpas. Antrajame pastato aukšte projektuojamos kapitonato bei administracinės patalpos su vyrų, moterų tualetais, o taip pat patalpa, kurioje numatomi organizuoti pasitarimai, parodos, mokymai ir kiti su atplaukiančiųjų vandens priemonėmis poilsio organizavimu, informavimu siejami renginiai. Laiptais palypėjus dar aukščiau bus galima išeiti į lauko apžvalgos aikštelę. Pastatas bus pritaikytas žmonėms su negalia.

Projektiniai pasiūlymai parengti atsižvelgiant į Taikos sutartį. Siekiant taikai užbaigti teisminį ginčą dėl neteisėtos statybos Preilos g. 101 bei Preilos g. 103, tarp Neringos savivaldybės, „Preilos uosto“ ir kitų suinteresuotų šalių buvo sudaryta Taikos sutartis, kurios sąlygos jau pradėtos įgyvendinti.  Taikos sutarties sąlygas visiškai atitinka 2015-ųjų gruodį patvirtintas Didžiosios Preilos įlankos ir planuojamo žvejų ir mažųjų laivų uosto teritorijos Preilos gyv., Neringoje detalusis planas.

Šalims vykdant Taikos sutartį, „Preilos uostas“ parengė uosto administracinio pastato ir uosto statinių – vandens uosto krantinės, prieplaukos statinio, kitų inžinerinių statinių – pirso, slipo, žvejų įrangos iškrovimo aikštelės projektinius pasiūlymus. Tolimesnius darbus (projektavimą ir statybą) turės atlikti Neringos savivaldybė.

Susipažinti su parengtais projektiniais pasiūlymais bus galima nuo kovo 7 d. iki kovo 14 d. Neringos savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus patalpose (darbo dienomis nuo 9.00 iki 16.00 val.).

Viešas susirinkimas projektiniams pasiūlymams apsvarstyti vyks 2017 m. kovo 14 d., antradienį, 11 val.,  Neringos savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus patalpose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
Lietuvoi virs 60 000 privaciu laivu o jie tilteli pastatis.Net nejuokinga.Juodkrante zada 60 vietu.Ar ten yra nors viena galvojanti galva?

Gintaras

Gintaras portretas
Jei tai pramoginių laivų uostas (marina) - tai privalomas gylis prieigos kanale nuo farvaterio ir akvatorijoj, įskaitant tos vietos užnešimą dumblu - 2,5m, tada realiai bent 2,2 bus ir kasmet kasti nereiks. Būtina numatyti kanalo iš farvaterio į uostą su garantuotu gyliu žymėjimą, nes ten prie pat botelio, į Nidos pusę yra seklumos liežuvis. Esminė klaida - nėra numatyti apsauginiai molai, Rytys gerai užpūtęs sužlegins ten viską į šipulius - kiek pontonus, tiek laivus. Kas jums apdraus tokią nesaugią mariną? Jei numatote vien slipą, tai uostas bus skirtas vien guminėms valtelėms, tai ir vadinkit Preilos slipas, o jei darote mariną - reikia Travelifto doko katerių ir jachtų iškėlimui - bus uostui pajamos kiaurus metus tada iš laivų laikymo krante. Jei nebus apsauginio molo, operatorius privalės kasmet iškelti visus pontonus į krantą - brangu ir nepatogu, gadinsis įranga pastoviai, apribojimas naudotis uostu iki pat užšalant. Nuosavą dviratį vėl išradinėjat, specialistų ieškokit!

Paulius

Paulius portretas
Vėl pinigai į balą! 1. Projekte nekalbama apie gilinimo darbus, tai reiškia, kad nebus įmanoma jachtoms priplaukt prie to pontono. 2. Nenumatytas joks bangolaužis, tai pučiant rytų ir šiaurės vėjams ten nebus įmanomo švartuotis. 3. Tas architektas, kuris piešė jachtas be stiebų iškart galėjo nupiešt katerius, nes realiai tai - katerių prieplauka. 4. Suplakt į vieną pastatą gamybines-technines patalpas žvejams ir poilsines-paslaugų jūreiviams reik turėt fantazijos ir visiškai neturėt nuovokos. 5. Jei planuojate pastatyt restoraną, tai švyturys ir pontonas yra pertekliniai elementai.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių