Reklaminių automobilių savininkai į baudas nereaguoja?

Daugiabučių kiemuose, gatvėse paliekami neeksploatuojami ir reklama paženklinti automobiliai – vis dar opi miesto problema. Nors savivaldybės kontrolieriai jų savininkams skiria baudas, pažeidėjų gretos nesitraukia.

Minijos gatvėje, ties Centriniu Klaipėdos terminalu, užfiksuota dar viena mašina, reklamuojanti automobilių supirkimą.

Tokių mieste yra ne viena.

Dar pernai už valytuvų užkištas Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistų lapelis turėtų įspėti vairuotoją apie daromą nusižengimą.

Tačiau, panašu, savininkas jo dar nematė.

"Jūsų automobilis laikomas bendrojo naudojimo vietoje, yra neeksploatuojamas ar paliktas be priežiūros. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 414 straipsnyje už tai numatyta bauda nuo 70 iki 140 eurų, už pakartotinį pažeidimą – nuo 140 iki 300 eurų su galimybe konfiskuoti transporto priemonę", – teigiama pranešime.

Kol kas vairuotojo geranoriškai prašoma pašalinti mašiną arba pateikti informaciją apie naują automobilio savininką.

(Nerūpi: pranešimas apie pažeidimą už mašinos valytuvų užkištas dar pernai. Vytauto Liaudanskio nuotr.)

Ne vietoje numetami reklaminiai automobiliai – įsisenėjusi problema, kurią spręsti patikėta Viešosios tvarkos skyriaus specialistams ir policijos pareigūnams.

Apsukrūs verslininkai savo turtą demonstruoja gerai matomose vietose – šalia daugiabučių, prekybos centrų arba pagrindinių gatvių.

Praėjusį lapkritį kontrolieriai gavo nusiskundimų dėl palikto seno "Opel", kuris trikdė eismą Vingio gatvėje.

Dar anksčiau gyventojai pranešė ir apie Šiaulių gatvėje prie sankryžos nejudinamą "Volkswagen Golf", taip pat reklamuojantį supirkimo paslaugas.

Savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vyriausiasis specialistas Karolis Gedutis dienraščiui yra sakęs, kad reklama ant transporto priemonių nėra draudžiama, tačiau tokios mašinos negali trukdyti eismui ir užimti bendrojo naudojimo erdvių.

Tokiais atvejais ieškoma transporto priemonių savininkų. Nustačius šeimininkus, jie įpareigojami automobilius nedelsdami paimti iš vietos, o nepaklusus informacija perduodama policijai.

Už pakartotinį pažeidimą numatyta galimybė konfiskuoti transporto priemonę, tačiau šį nutarimą priima teismas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tika

Tika portretas
tai kad pas mumis nei baudos protingos nei pati tvarka. Kam tie teismų leidimai? Praėjo mėnuo nuo pranešimo bauda min. 1000 eurų savininkui. Dar po mėnesio niekas nepasikeitė bauda 2000 eurų ir mašiną konfiskuoti iškart. Reikia daugiau iškart įgaliojimų policijai. Kam tie teismai reikalingi dėl kiekvieno atvejo? O kad pas mumis baudos nesiekia nei 100 eurų, tai niekas ir nebijo.

Petras

Petras portretas
Sykį paskambinus į tą firmą, kurios telefonas didelėm raidėm užrašytas ant gatvėle numesto ir visiems trukdančio automobilio, buvo pasakyta, kad automobilis stovi tokioje vietoje, kur jokie kelio ženklai to daryti nedraudžia. Ir stovės!!! Ir tokių automobilių toje firmoje yra apie 40!!! O kad rytinio ir vakarinio piko metu siaurame pravažiavime tas reklaminis drandalietas visiems kliudo - niekam nė motais. Ko gero, jeigu būtų skiriamos maksimalios baudos po vieną kasdieną, plius delspinigiai, firma tuos automobilius staigiai susirinktų. Bent jau iš tų vietų, kur tyčia sudaromos kliūtys eismui ir saugumui.

Jonas

Jonas portretas
Baudelė nepalyginamai mažesnė nei išlaidos reklamai.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių