Rengdamasi didesnei COVID-19 bangai, Klaipėda didins testų apimtis mobiliajame punkte

Daugėjant užsikrėtusiųjų Klaipėdos mieste savivaldybė planuoja didinti testavimo apimtis mobiliajame punkte, ieškos būdų, kaip valdyti grėsmes per popamokinius užsiėmimus.

Klaipėda yra įžengusi į padidintos rizikos savivaldybių zoną, prognozuojama, kad kitą savaitę susirgusiųjų COVID-19 mieste dar daugės, todėl planuojama rengti Ekstremalių situacijų komisijos posėdį, penktadienį pranešė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

Jo teigimu, pirmiausia planuojama didinti testavimo nuo koronaviruso apimtis mobiliajame punkte.

Mero duomenimis, šiuo metu punkte dirba trys pamainos, kasdien paimama apie 150 mėginių.

„Dinamika aiškiai rodo, kad neišvengiamai teks kalbėti apie ketvirtos pamainos grąžinimą ir didinti testavimų apimtis mobiliajame punkte iki 200“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė V. Grubliauskas.

Jis taip pat sakė kelsiąs klausimą dėl mobiliųjų punktų įrengimo kaimyninėse savivaldybėse.

„Dabar nors atskiros savivaldybės savo gydymo įstaigose ima mėginius, kuriuos veža į Klaipėdą. (...) Reikia nuimti perdėtą krūvį nuo Klaipėdos“, – teigė meras.

Dinamika aiškiai rodo, kad neišvengiamai teks kalbėti apie ketvirtos pamainos grąžinimą ir didinti testavimų apimtis mobiliajame punkte iki 200.

Pasak jo, savivaldybė nesvarsto galimybės riboti maitinimo įstaigų darbo laiko, nes tuomet reikėtų kalbėti ir apie žalos atlyginimą verslininkams, o tam Klaipėdos savivaldybė nepasirengusi.

„Kitą savaitę susitiksime su smulkaus, vidutinio verslo atstovais, kokius jie matytų sprendinius, kaip jie matytų tos situacijos suvaldymą išvengiant drastiškų, dramatiškų ribojimų“, – sakė V. Grubliauskas.

Jo duomenimis, Klaipėdoje yra vienuolika koronaviruso židinių, daugiausia – ugdymo įstaigose. Nepaisant to, kol kas neketinama nurodyti mokykloms pamokas visiems moksleiviams, išskyrus pradinukus, vykdyti nuotoliniu būdu.

Tačiau kaip vieną didesnių užsikrėtimo rizikų V. Grubliauskas paminėjo užklasinę moksleivių veiklą.

„Šitas akcentas turbūt bus vienas rimčiausių per ekstremalių situacijų posėdį“, – tvirtino jis.

Pasak mero, bus sprendžiama, kaip užklasinius užsiėmimus paversti mažiau rizikingais.

„Ar reikės draudimų, ar ribojimų, ar kaip buvo pirmosios bangos metu maksimaliai įjungti nuotolinio bendravimo galimybes? Šiandien apie draudimus dar nekalbame. Tą darysime tik tuomet, kai to neišvengiamai reikės“, – sakė savivaldybės vadovas.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis informavo, kad jo vadovaujamoje gydymo įstaigoje užimta 65–70 proc. lovų.

„Pamažu stacionarinių pacientų skaičius auga, šiuo metu turime 22 (sergančiuosius COVID-19 – BNS), trys – reanimacijoje“, – sakė jis.

Ruošiamos papildomos palatos užsikrėtusiesiems.

Koronavirusu serga du ligoninės darbuotojai ir penki yra saviizoliacijoje.

Anot V. Janušionio, kitos planinės paslaugos ligoninėje teikiamos be trikdžių.

„Turime COVID-19 gimdyvę, ji pagimdė, yra izoliuota, priežiūra vykdoma, sekmadienį gal bus išrašyta“, – sakė gydytojas.

Meras savo ruožtu pranešė, kad bus svarstoma, ar neuždrausti kuriam laikui vyrams dalyvauti gimdymuose, nes pasitaikė atvejų, kai būtent dėl šios priežasties į gydymo įstaigą pateko koronavirusas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, per praėjusią parą Klaipėdos apskrityje patvirtinti 38 užsikrėtimo COVID-19 atvejai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Parodykit

Parodykit portretas
man, kur vaikšto tie numirėliai nuo koronos. Per visą laiką nepažinojau nei vieno sergančio šia "baisia" liga. Ir aplinkiniai taip pat nežino apie juos.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių