Renovacijos burbulas subliūško

Viltys, kad per trumpą laiką Klaipėdoje įsisiūbuos renovacija, neišsipildė. Procesas yra sudėtingesnis nei tikėtasi. Nė prie vieno naujojoje programoje dalyvaujančių namų dar nestovi pastoliai. Teigiama, kad renovacija stringa dėl didelio popierizmo, ilgai trunkančių derinimo procedūrų ir statybininkų trūkumo.

Viltys, kad per trumpą laiką Klaipėdoje įsisiūbuos renovacija, neišsipildė. Procesas yra sudėtingesnis nei tikėtasi. Nė prie vieno naujojoje programoje dalyvaujančių namų dar nestovi pastoliai. Teigiama, kad renovacija stringa dėl didelio popierizmo, ilgai trunkančių derinimo procedūrų ir statybininkų trūkumo.

Vėl nukėlė į rudenį

Naujoji renovacijos programa, pagal kurią turi būti renovuoti kiauriausi – daugiausia šilumos suvartojantys daugiabučiai namai, pradėjo galioti praėjusių metų pradžioje. Į ją įtrauktos ir miestų savivaldybės.

Šios renovacijos programos pirmajame etape iš pradžių sutiko dalyvauti 24 uostamiesčio daugiabučiai namai. Vėliau, vykstant gyventojų susirinkimams, du iš jų atsisakė.
Klaipėdos valdžios atstovus naujoji renovacijos programa iš pradžių buvo nuteikusi optimistiškai.

Galvota, kad po šiek tiek daugiau nei pusmečio prie atsinaujinti apsisprendusių kiauriausių namų jau stovės pastoliai ir startuos realūs darbai.

Vėliau prognozės pasikeitė. Žadėta, kad daugiabučius namus bus pradėta renovuoti šių metų pavasarį, tačiau ir šio prognozės  nepasitvirtino.

Nors jau rugpjūtis, pastoliai dar nestovi nė prie vieno naujojoje modernizacijos programoje dalyvaujančio namo. Šiuo metu manoma, kad darbai greičiausiai prasidės tik rudenį.

Trukdė ir atostogos

Pasak Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos, iš modernizacijos programoje dalyvaujančių namų 14 yra sulaukę banko patvirtinimo paskolai gauti.

Šeši dar laukia, kol pavyks sumažinti skolas. L.Dūda teigė, kad kai kurie gyventojai už šildymą nesusimoka dar nuo šildymo sezono pradžios.

Norint gauti paskolą darbams iš banko, name negali būti daugiau nei 10 proc. skolininkų už komunalines paslaugas.

„Tikimės, kad gyventojams pavyks sumažinti skolas ir viskas išsispręs“, – vylėsi direktorius.

Dar du namai dėl lėšų darbams gavimo kreipėsi į Valstybės investicijų programos agentūrą. Pasak L.Dūdos, ši kelia mažesnius reikalavimus, tačiau sprendimas dėl gyventojų paraiškų dar nėra priimtas.

„Rugpjūtį dalis šios agentūros darbuotojų atostogavo. Tad galutinis sprendimas dar nėra aiškus“, – tvirtino vadovas.

14 namų, kurie jau yra gavę finansavimą darbams, rugpjūtį turėtų išsirinkti, kas vykdys darbus. Dar septynių rangovai turėtų paaiškėti spalį.

„Tokia yra dabartinė situacija: gyventojai bando susimažinti skolas, gauti lėšų darbams, o kai kurie perka rangos darbus“, – apibendrino direktorius.

Problema kilo ne viena

L.Dūda pripažino nesitikėjęs, kad renovacijos procesas taip ilgai užsitęs.

„Viskas yra sudėtingiau nei atrodė iš pradžių. Aišku, negalvojau, kad viskas vyks linksmai ir greitai, bet gąsdinti žmonių iš anksto, kol nekilo problemų, taip pat negalima“, – tvirtino vadovas.

Direktorius pabrėžė, kad užsitęsusiam renovacijos procesui įtakos turėjo objektyvios priežastys. Viena iš jų – per dideli gyventojų įsiskolinimai už komunalines paslaugas. Dėl vėluojamų sumokėti mokesčių gyventojai negauna paskolos iš banko.

Taip pat procesas strigo dėl per ilgų žmonių svarstymų apsisprendžiant dėl renovacijos.

L.Dūdos teigimu, suteikiant paskolą, procesą apsunkino ir bankų reikalavimas, kad renovacijai pritartų ne 50 proc.+1 visų namo gyventojų, o ne mažiau kaip 60 proc.
Gauti būtent tokio procento žmonių sutikimą bankai įsipareigojo ES Centriniam bankui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nesutinkanti renovuotis

Nesutinkanti renovuotis portretas
Galima apkaltinti mane siauru mastymu bei savanaudiskumu - mol, nesvarsto zmogus apie bendra siltnamini efekta, ekonomika, energetinius prioritetus ir pan., taciau taip ir neradau argumentu, kodel zmones turetu noreti renovuoti daugiabucius. Cituoju gerb. L.Dudos zodzius: "Gyventojai turi suprasti, kad tai, ką išleistų šildymui, išleis namui atnaujinti. Išlaidos tikrai nepadidės.“ Taip, nepadides. Bet ir NESUMAZES! O kai pagaliau atsiskaitysime su bankais ir grazinsime visas paskolas, ateis laikas naujai renovacijai. Dar vienas momentas: suteikiama iki 40% parama. Puikus pasiulymas butu... Jeigu tuo paciu zmoniu per bendriju susirinkimus neitikinetu pirkti "kates maise". Preliminimariu skaiciavimu, kiek kainuotu renovacijos darbai, nerasta, i klausima, ar apskaiciuojant kastus, bus atsizvelgta, kad konkreciame bute jau pakeisti langai, sildymo prietaisai, atsakymo neduodama. Ar jus, gerb. L.Duda, vis dar stebites ir kaltinate biurokratus ir popierizma?

konstrukcija

konstrukcija portretas
Gerai, kai yra bendrija, kuri daugiabutį prižiūri ir tvarko po truputį kasmet, aišku, renkamo kaupiamos mėn. lėšos. Nei tie namai byra, nei ką.

O kaip

O kaip portretas
sekasi žmonėms Debreceno/lyg ir /kuriems buvo siena nugriuvus?Savivaldybė su valstybe turbūt ženkliai padėjo iš renovacijos lėšų?
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių