S. Gentvilas: dalį nuostolių už „Nidos seklyčią“ atlygins atsakingi pareigūnai

Aplinkos ministras liberalas Simonas Gentvilas žada, kad pareigūnai, neteisėtai išdavę leidimus rekonstruoti dabar griaunamus svečių namus „Nidos seklyčia“, turės atlyginti nuostolius, verslininkams pareikalavus kompensacijos. Tačiau jis pripažįsta, kad iš pareigūnų galės būti išieškota tik nedidelė dalis nuostolių.

„Reikalausiu regreso tvarka išieškoti iš atsakingų pareigūnų nuostolius“, –  šią savaitę Seimo Darbo partijos frakcijoje pareiškė S. Gentvilas.   

Jis pabrėžė, kad Neringos savivaldybė yra vienintelė, kur statybos leidimus išduoda ne jos administracija, o Aplinkos ministerija su Statybų inspekcija.

„Todėl, kaip ministerija, prisiimame atsakomybę. Tikrai ne Neringa kalta“, – parlamentarams tvirtino S. Gentvilas.

Anot jos, statybų leidimai buvo išduoti jų tinkamai nesuderinus su kai kuriais specialiaisiais planais.

„Jie buvo patraktuoti kaip neprivalomi. Tada sakoma, kad statybos leidimas atitinka visas sąlygas, o kad kai kuriuose specialiuosiuose planuose tai nebuvo leidžiama, pamatė tiktai teismas“, – aiškino S. Gentvilas. 

Reikalausiu regreso tvarka išieškoti iš atsakingų pareigūnų nuostolius.

Vėliau BNS jis tvirtino, kad pavedimą dėl nuostolių atlyginimo pasirašys, kai bus žinoma verslininkų patirta žala dėl nugriautų pastatų. Pasak jo, kaltininkus, kurie pasirašė statybų leidimus, turės nustatyti Statybų inspekcija, Saugomų teritorijų tarnyba ir Aplinkos apsaugos departamentas.

„Turiu tris institucijas, kurios turės įvertinti situaciją, nustatyti kaltus asmenis ir inicijuoti regreso išieškojimus“, – BNS sakė S. Gentvilas.  

Tačiau jis taip pat pripažino, kad iš dokumentus pasirašiusių pareigūnų būtų išieškoma tik nedidelė dalis nuostolių.

„Nuostoliai valstybei bus milijoniniai, o išieškojimo lubos – tik keliolika tūkstančių. Preliminariai tas regresas yra iki devynių mėnesių atlyginimų dydžio“, – aiškino ministras. 

Nidoje netoli prieplaukos ir jachtų uosto esančios „Nidos seklyčios“ savininkai šią savaitę pradėjo griauti dalį pastatų, kurie rekonstruojant buvo padidinti ir vėliau pripažinti neteisėtais. Vėliau ketinama kreiptis į teismą, siekiant iš valstybės prisiteisti žalą – ji preliminariai skaičiuojama 2,5 mln. eurų.

Ministro teigimu, taikaus susitarimo galimybės su neteisėtais pripažintų pastatų savininkais neliko po Konstitucinio Teismo išaiškinimo. 

Leidimai rekonstruoti „Nidos seklyčią“ buvo išduoti 2004 metais, o neteisėtais pripažinti po aštuonerių metų. 2016-aisiais teismas įpareigojo pastatų valdytoją per metus juos nugriauti. Dar dvejus metus teismai užtruko, kol išaiškino, kad griaunama turi būti savininko lėšomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

korumpuotas neringos meras jasaitis

korumpuotas neringos meras jasaitis portretas
O tuo tarpu Neringos meras Jasaitis pasibaigus bizniukui nelegaliai registruot uz kysius fizinius ir juridinius asmenis bei ju automobilius Neringoje, is ko valstybe prarasdavo kas metus po desimtis milijonu euru, dabar savo giminaiciams dalina darbo vietas savivaldybeje kaip karstas bulves, dalina pigius savivaldybes butus savam ratui bei visi gyvendami juose po pigiaja tuos butus per sezona nelegaliai nuomoja uz komercine kaina turistams. kodel tuomet valstybe is musu mokesciu turi islaikyti neringos gyventojus mokant uz ju nemokama ir be eiles kelimasi keltu, kai mes patys mokame po 40 euru ir panasiai uz ivaziavima?

rokantinas

rokantinas portretas
O kaip su buvusiais savininkais, kurie ir dave kysi darbuotojui, kad tas pasirasytu po nelegaliu objektu? Kodel jis buvo pamirstas? Kodel nera istatymo, kuris leistu valstybes tarnautojui ne tik uzdrausti bent koki darba valstybiniame sektoriuje, bet ir/ar nubraukti ismoketa pensija kaip kad buna vakaruose grieztrai nusizengiant?

liberalų vadą masiulį pagavo su kyšiu,

liberalų vadą masiulį pagavo su kyšiu, portretas
ir kiek laiko mala š ū d ą, o čia masiulio augintinis bando kažką pavėjui veblenti
VISI KOMENTARAI 43
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių