Bažnyčios klebono Mindaugo Šlausto teigimu, iki pastarojo pabrangimo kas mėnesį bažnyčios elektros išlaidos siekdavo apie 800 eurų, tad sprendimas įsirengti saulės baterijas buvo savalaikis.
Ypač nudžiugino pastarųjų dviejų mėnesių sąskaitos, jau pajungus elektrinę.
Labai realiai pajutome saulės elektrinės naudą.
"Dievas davė pakankamai saulės šviesos, tai mes pasigaminome tiek elektros, kad už ją mokėti tuos du mėnesius nieko nereikėjo, tik galios mokestį po 200 eurų. Iki pabrangimo, pavyzdžiui, vien už elektrą bažnyčiai šių metų vasarį mokėjome 1,4 tūkst. eurų. Jei nebūtų saulės elektrinės, sunku ir įsivaizduoti, kokių sąskaitų sulauktume. Labai realiai pajutome saulės elektrinės naudą", – džiaugėsi M.Šlaustas.
Dar pernai religinėms bendruomenėms Aplinkos ministerija pasiūlė dalyvauti atsinaujinančiosios energijos projekte ir ant bažnyčių stogų įrengti saulės baterijas.
Aplinkos ministerija religinėms bendruomenėms saulės elektrinei įrengti skyrė 80 proc. reikiamų lėšų, trūkstama dalimi turėjo pasirūpinti pačios bendruomenės.
Mindaugas Šlaustas. Vytauto Liaudanskio nuotr.
Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijai reikėjo surinkti 11 tūkst. eurų.
Paskelbus, kad ketinama įrengti saulės elektrinę ant bažnyčios stogo ir tam trūksta pinigų, per nepilnus du mėnesius reikalinga suma buvo suaukota.
Ant rytinio bažnyčios stogo šlaito sumontuotos saulės baterijos, kurios nuo šių metų birželio jau gamina energiją.
Iš pradžių paskaičiuota, kad investicijos turėtų atsipirkti per penkerius metus, dabar, elektros kainoms šoktelėjus į viršų, atsipirkimas bus dar greitesnis, neabejoja klebonas.
Anot M.Šlausto, šitas projektas ne tik tausojantis gamtą ir aplinką, bet ir didelė finansinė parama pačiai parapijai, nes ji išsilaiko iš tikinčiųjų aukų, žmonių geros valios.
Ant bažnyčios pastatyta 44,8 kW galios elektrinė.
Suskaičiavus bendrą metinį elektros suvartojimą, panašu, kad pagamintos saulės energijos pertekliaus beveik nebus, bažnyčia ją sunaudos visą.
Naujausi komentarai