Savaitgalis Klaipėdoje bus triukšmingas

Pavasario pradžia uostamiestyje turėtų būti ypač linksma – šurmuliuos Kaziuko mugė, vyks Užgavėnės. Klaipėdiečiai kviečiami dalyvauti Klaipėdos krašto Kazimierų bendrijos ir Klaipėdos etnokultūros centro organizuojamuose renginiuose.

27-osios tradicinės Kazimierinių šventės metu senamiesčio gatvėse išsirikiuos iki pusės tūkstančio amatininkų iš Lietuvos ir užsienio.

Dvi dienas – šeštadienį ir sekmadienį nuo 8 iki 18 val. klaipėdiečių lauks ne tik prekeiviai, bet ir liaudies muzikos koncertai.

10.45 val. Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje vyks mišios už gyvus ir mirusius šio vardo turėtojus, o vidurdienį Teatro aikštėje startuos pačios Kazimierinių šventės ir Kaziuko mugės atidarymas.

Trankiomis melodijomis Kazimierinių šventės lankytojus linksmins kapelos ir ansambliai.

Sekmadienį pasirodys vaikų ansambliai, o 12 val. bus apdovanoti piešinių konkurso, skirto Žemaitijos metams atminti, nugalėtojai.

Kazimiero vardo diena švenčiama kovo 4-ąją. Pagal nuo seno susiklosčiusias tradicijas Lietuvoje šis vardadienis minimas iškilmingiau už kitus.

Renginį organizuoja prieš 27 metus įkurta Klaipėdos krašto Kazimierų bendrija su partneriais.

Sekmadienį Klaipėdos etnokultūros centras kviečia ir į Atgimimo aikštę, kur vyks Užgavėnės ir Morės rinkimai.

Nuo 14 val. bus galima susipažinti su pretendentėmis į Morės postą, balsuoti už patikusią kandidatę, įsivelti į linksmas persirengėlių provokacijas, gomurį pamaloninti tradiciniais Užgavėnių patiekalais ir kaip reikiant pasiautėti.

16 val. vyks Morės rinkimų rezultatų paskelbimas ir nugalėtojos pagerbimas ugnimi.

Kasmet rengdamas Užgavėnių šventę, Klaipėdos etnokultūros centras siekia, kad ji taptų šio laikmečio atspindžiu.

Be tradicinių kaukių, linksmybių, kitų būtinų šventės atributų, į ją įsiterpia ir šiandienės aktualijos, dalyviai įtraukiami į pramoginius žaidimus, įvedama naujų personažų.

Šių metų Klaipėdos Užgavėnių tema – Morės rinkimai.

Atėję į Atgimimo aikštę, klaipėdiečiai galės deklaruoti gyvenamąją vietą, paklius į agitacinius rinkimų štabus, kur knibždės velniai, raganos, giltinės, maumai, arkliai, ožkos, gervės, meškos, įvairūs užsieniečiai, ubagai, daktarai, vestuvininkai ir kitos būtybės.NAUJAUSI KOMENTARAI

chaaa

chaaa portretas
o sostineje mugeje tai kainos oj oj oj! datuliu kilas 39 eur!!! parduotuvese keturiskart pigiau, tik braskes nebrangios ir tai tik viena prekeive jomis prekiavo...gediminke paverte spekuliantu buveine,o senamistyje keletas menininku...daug kas isvis neprekiauja nes vietos per brangios...mazai kas ka beperka,kainos didziules. o pajuryje kaip su kainom?

Aludaris

Aludaris portretas
labai gerai, kad ponas Vainora turi iš naftininkų tekančią gyslelę

Anonimas

Anonimas portretas
Saunuolis P. Kazimieras Vainora, labai pavyko muge, linksma, net geresne ir linksmesne nei per juros svente. Mokykites savivalybe svenciu organizatoriai, sekmes Kazimieru bendrijai ir visiems sventes organizatoriams.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių