Senamiestyje jau galima naudotis naujaisiais požeminiais konteineriais

 • Teksto dydis:

Nuo šiandien KRATC pradeda aptarnauti Klaipėdos senamiestyje ir centrinėje miesto dalyje esančias naujas požeminių konteinerių aikšteles.

Komunalines atliekas ir išrūšiuotas antrines žaliavas galima mesti šiose vietose:

Vydūno skv. (ties Puodžių g. 10).

Naujojo Sodo g. 1C.

Žvejų g. 2A.

Priešpilio g. 9.

Tiltų g. 20A.

Kūlių Vartų g. 5.

Daržų g. 18.

Galinio Pylimo g. 20.

Danės g. 1.

Ferdinando skvere (ties Bokštų g. 16) pastatyta aikštelė patenka į rekonstruojamos teritorijos zoną, todėl konteinerių nėra galimybės ištuštinti ir jais naudotis kol kas neleidžiama. Šalia veikiančių naujųjų aikštelių dar kurį laiką stovės ir antžeminiai konteineriai, kol gyventojai įpras naudotis požeminiais.

Taip pat dar negalima naudotis įrengtais naujais pusiau požeminiais konteineriais kitose Klaipėdos miesto vietose. Nenaudojami konteineriai yra apvynioti polietileno plėvele, aptverti stop juostomis.

„Dalį pusiau požeminių konteinerių irgi netrukus atidarysime. Iš numatytų 263 vienetų mieste jau įrengta arti 100, bet juos naudoti bus leista tik tuomet, kai atliksime visus teisinius formalumus“, – sakė KRATC direktoriaus pavaduotojas Rimantas Gedrimas.

Konteinerių aikštelės yra laikomos statiniu, kuriam reikalingas projektas, statybos leidimas, priėmimo procedūros ir netgi turto įregistravimas Registrų centre. Tad nors teoriškai daugelis konteinerių aikštelių jau tinkamos naudoti, kol tvarkomi biurokratiniai formalumai, prašoma nemesti į konteinerius atliekų ir, juo labiau, nieko nedėti šalia.

Kaip skelbta anksčiau, Klaipėdoje nauji požeminiai ir pusiau požeminiai konteineriai statomi su ES finansine parama. Pabaigus projektą konteineriai taps uostamiesčio atliekų sistemos administratoriaus KRATC nuosavybe.

Vienas požeminis konteineris yra 3–5 kartus talpesnis už įprastą antžeminį. Tad jei dabar kiemą yra užgriozdinę keli stumdomi konteineriai ir, ypač po savaitgalio ar šventinių dienų, būna situacijų, kai jie perpildyti, pradėjus naudoti naujuosius tokių problemų kilti neturėtų. Juo labiau kad KRATC į požeminius konteinerius yra numačiusi įmontuoti tūrio daviklius. Išmanūs prietaisai į valdymo centrą siųs informaciją apie konteinerių užpildymą ir pagal tai bus galima koreguoti atliekų vežėjų atvykimo grafikus, kartu ir taupyti išlaidas jų paslaugoms bei mažinti oro užterštumą mieste dėl retesnių šiukšliavežių reisų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Petras

Petras portretas
Kada bus pastatyti siuksliu konteineriai prie Pempininku,buvo pazadeta kad pastatys tai kiek laiko reikia laukti nors vietos tam tikrai yra

runkeliui

runkeliui portretas
blogai ,kai kaimo buduliai neišmano apie požeminius konteinerius ir komentuoja

1

1 portretas
Tas konteineris gali būti ir 50 kartų talpesnis, bet koks skirtumas jei šiuklės nėra išvežamos nustatytomis dienomis. Pietinė g. 17 konteineriais naudotis negalima, Pietinė g. 15 (tais kur galima) šiukšlių neveža
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių