Šimtai klaipėdiečių šildėsi maltiečių sriuba

Sekmadienį šimtai klaipėdiečių Teatro aikštėje dalijosi gerumu ir aukojo vargingai gyvenantiems senjorams. Nepaisant spaudžiančio šaltuko, paragauti sriubos ir paremti skurstančiuosius atėjo itin daug žmonių.

Šiemet Maltos ordino pagalbos tarnybos organizuojama paramos akcija vyksta jau tryliktą kartą, jos tikslas – surinkti lėšų sunkiai besiverčiančių vienišų senelių globai ir maitinimui.

Renginį Teatro aikštėje atidarė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, pakvietęs žmones paragauti sriubos ir aukoti senoliams.

Padėti vargstantiesiems išreiškė norą įvairios uostamiesčio bendruomenės, tarp jų – ir vaikai, daliję alkstantiesiems savo pačių iškeptus kūčiukus, pyragaičius. Kol žmonės valgė sriubą, susirinkusiesiems muzikavo jaunieji atlikėjai.

Šiais metais prie akcijos prisijungė ir Klaipėdos pilies džiazo festivalis bei jo vadovė Inga Grubliauskienė su komanda. Savo dainas dovanojo televizijos projekto „Lietuvos balsas“ dalyvė Evelina Šaltytė-Šreiberė, E. Balsio menų gimnazijos mokinė Elzė Grubliauskaitė ir kiti muzikantai.

Kaip teigė organizatoriai, maltiečių globojamiems 2 600 senolių reikia 260 tūkst. eurų – nors po 100 eurų kiekvienam iš jų metams.

Suaukotus pinigus planuojama paskirstyti pagal poreikius – patiems silpniausiesiems, kuriems bus vežamas karštas valgis į namus, reikės kur kas didesnės sumos, kitų, stipresnių senolių globai pakaks nunešti maisto produktų, higienos, medicinos priemonių ir maltiečio savanorio pagalbos.

Anot organizatorių, pagyvenusių žmonių požiūriu Lietuvos statistika yra tiesiog graudi – iš 2,8 milijono šalies gyventojų daugiau kaip pusė milijono yra pensinio amžiaus. Vidutinė valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija (2018-ųjų antrąjį ketvirtį) – 307 eurai. Ties skurdo riba atsidūrę senoliai gyvena vargingai ir be kitų žmonių pagalbos veikiausiai neišsiverstų.

Matiečių sriubos dalijimo akcija vyksta daugelyje Lietuvos miestų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ne koks kvapelis

Ne koks kvapelis portretas
Čia trys veikėjai ryškiai atrado progą pasišildyti prie maltiečiš sriubos.Tik kuom jie patys prisidėjo, kad skurdo būtų mažiau.

Anonimas

Anonimas portretas
Kokie bjaurus komentarai... Jums, kaip kiaulems, sriuba - tai jovalas, putra. Vienas kitas normalus zmogus paraso. O TOMS "KIAULEMS" VISI APLINK TIK VAGYS...

šildėsi

šildėsi portretas
ir meras piarą darydamasis ir taip norėdamas dar kartą į valdžią atvesti jau dešimtmečiais sėdinčius, net Nausėdą atsivedė putros papilstyti...
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių