Slaugos ligoninėje – užsieniečių praktika

Jau ne pirmą kartą į Klaipėdos medicininę slaugos ligoninę pasisemti praktinių žinių atvyksta būsimieji medikai, studentai iš Kaliningrado (Rusijoje) Baltijos federalinio Imanuelio Kanto universiteto.

Šiomis dienomis Slaugos ligoninėje praktiką atlieka šio universiteto vidurinio profesinio parengimo fakulteto studentės – būsimoji farmacininkė Svetlana Fedyachenko, felčerės – paramedikės specialybę pasirinkusi Tamara Kanajeva, du būsimieji slaugytojai trečiakursiai Marija Klejnova ir Maksimas Maisienya. Studentai į praktiką Klaipėdoje pateko tik konkurso keliu – norinčių čia atvykti, jų žodžiais, yra labai daug.

„Fakultete kasmet vyksta mokslinė – praktinė konferencija, rašome mokslinius darbus. Mūsų darbai buvo įvertinti geriausiai ir kaip apdovanojimas teko 2 savaičių slaugos praktika Klaipėdos medicininėje slaugos ligoninėje”, – pasakojo studentai. Praktikantai buvo apgyvendinti Klaipėdos universiteto bendrabutyje ir per pirmas dienas spėjo išmaišyti miestą. „Labai patiko studentų miestelis, kuriame viskas pritaikyta studijuojančiam jaunimui, net kainos kavinėje. Pas mus tokių miestelių nėra. Klaipėda irgi paliko labai gerą įspūdį, gražus ir jaukus miestas”, – dalijosi įspūdžiais Tamara, Marija, Svetlana ir Maksimas.

Jaunimui patiko darbuotis ir ligoninėje, kurios duris jie praveria anksti ryte.

„Slaugos ligoninėje dirba labai profesionalios slaugytojos. Jos labai užimtos, bet negailėjo patarimų, patyrusių medikių išminties mums, dar žaliems studentams iš kitos šalies. Į mus buvo žiūrima kaip į kolegas. Ypač patiko, kad slaugytojos pasitikėjo mumis, skatino viską daryti patiems, net atlikti tam tikras procedūras, perrišti žaizdas, pamaitinti pacientą per gastrostomą, zondą. Įdomu buvo stebėti, kaip darniai dirba slaugytojų personalas, kaip dalinasi patirtimi, pavaduoja viena kitą. Per trumpą laiką mes tiek daug išmokome! Praktika šioje ligoninėje labai naudinga, visko daug, grįšime namo su vertingu praktinių žinių bagažu“, – džiaugėsi būsimieji medikai iš Kaliningrado.

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės studentai praktikantai iš Kaliningrado su savo mokytojomis dvi savaites dirbo ranka rankon. (iš kairės): bendrosios praktikos slaugytoja Svetlana Kuliešė, studentai T. Kanajeva, M. Klejnova, M. Maisienyja, 2 skyriaus slaugos administratorė L. Petniūnienė, studentė S. Fedyachenko, bendrosios praktikos slaugytoja Loreta Padroštytė, 1 skyriaus slaugos administratorė Vera Klemenkova.

Į klausimą, ar jaunimo neslegia, kai tenka kasdien susidurti su senatve, sunkiomis ligomis, sunkia negalia ir slauga, už visus atsakė Svetlana: „Mes atvažiavome čia dirbti, pasisemti patirties, todėl esame labai motyvuoti. Jeigu jau pasirinkome mediciną, ir neturime to bijoti, mokėti slaugyti, užjausti. Juk visi mes ar mūsų artimieji galime atsidurti slaugos ligoninėje ir norėtume, kad būtų mumis deramai pasirūpinta. Jau nuo pirmojo kurso studentus visus reikėtų leisti praktikuotis į slaugos ligonines, nes tai yra labai naudinga dėl profesinio pasirengimo”, – kalbėjo Svetlana.

Darbščiais praktikantais džiaugėsi ir Klaipėdos medicininės slaugos administratorės. „Šaunūs, labai darbštūs, žingeidūs studentai. Vasara – atostogų metas, tad papildomos darbo rankos tikrai pravertė. Malonu dalintis patirtimi, kai matai motyvuotus jaunus žmones, kurie tikrai nori būti medicinos darbuotojais”, – sakė Laima Petniūnienė, II Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus slaugos administratorė.

„Esame Klaipėdos universiteto studentų praktikos bazė, dažnai sulaukiame ten studijuojančių ne tik lietuvių, bet ir užsieniečių. Bendradarbiaujame ir su I. Kanto universitetu, labai nori studentai pas mus atvykti, priimame, suteikiame geras sąlygas ir praktinių žinių bagažą”, – sakė Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės vyriausioji gydytoja, Klaipėdos universiteto profesorė Danguolė Drungilienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių