Slengių prijungimo klausimą aptarė su Klaipėdos meru

Net ir nepritarus Klaipėdos rajono tarybai, kai kurie slengiškiai nenuleidžia rankų ir toliau siekia, kad Slengių gyvenvietė taptų uostamiesčio dalimi. Norintys pareikšti savo nuomonę gyventojai šį sekmadienį kviečiami dalyvauti apklausoje.

Žemės mokestis nedidės?

Vieša paslaptis, kad dauguma Slengių naujakurių dirba, o jų atžalos mokosi Klaipėdoje. Be to, dalis slengiškių savo gyvenamąją vietą yra deklaravę mieste tam, kad nekiltų bėdų registruojant vaikus į darželius ir mokyklas.

Nors Klaipėdos rajono savivaldybės taryba nepritarė siūlymui keisti rajono ribų, prijungiant Slengius prie Klaipėdos miesto, gyventojai laikosi savo. Apsispręsti dar turės ir Klaipėdos miesto taryba.

Pirmadienį slengiškių iniciatyvinės grupės atstovai susitiko su Klaipėdos miesto vadovais aptarti labiausiai jiems rūpimų klausimų.

Kaip teigė vienas šios grupės narių Rimantas Tamušauskas, kone didžiausią nerimą kelia netylančios kalbos apie po prijungimo padidėsiantį žemės mokestį.

"Pagrindinis ir absoliutus argumentas Slengių prijungimo prie Klaipėdos priešininkams yra žemės mokestis. Tai skaudžiausia tema, todėl norime būti tikri", – atkreipė dėmesį R.Tamušauskas.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas konkrečiais pažadais žarstytis neskubėjo, tačiau tikino dėsiąs visas pastangas, kad gyvenamosios paskirties žemės mokesčiai slengiškiams nesikeistų arba skirtumas būtų kiek įmanoma sumažintas.

"Taryba turėtų pritarti"

Svarbiausia, kad klaipėdiečiams mokesčiai nebūtų didesni nei rajono gyventojams.

"Pastarąjį kartą svarstant žemės mokesčių klausimą, akcentavome, kad Klaipėdoje juos reikėtų suvienodinti su rajono mokesčiais, kad mūsų žmonėms nebūtų vilionės keltis į rajoną. Šis uždavinys buvo duotas savivaldybės administracijai. Svarbiausia, kad klaipėdiečiams mokesčiai nebūtų didesni nei rajono gyventojams", – kalbėjo Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas.

V.Grubliauskas juokavo, kad dėl mokesčių jau kalbama ne apie Slengių prijungimą prie Klaipėdos, o atvirkščiai – Klaipėdos prisijungimą prie Slengių.

Klaipėdos administracija rengia projektą, kuriuo miesto tarybai bus siūloma pritarti Slengių gyvenvietės prijungimui prie Klaipėdos. Jau dabar neabejojama, kad taryba priims palankų sprendimą.

"Sunkiai įsivaizduoju tarybos narį, kuris balsuotų prieš tokios iniciatyvos įteisinimą", – tvirtino meras.

Spręs seimūnai

Slengiškius gąsdina ir tai, kad po prijungimo esą padidės rinkliava už atliekų surinkimą ar pabrangs vanduo. Klaipėdos miesto valdžia šias kalbas paneigė, esą vandens kaina nesikeis, o šiukšlės už tokį pat mokestį bus išvežamos net dažniau.

Maža to, pagerės susisiekimo infrastruktūra, į Slengių gyvenvietę dažniau kursuos miesto autobusai.

Klaipėda – ne Amerika, bet priims visus, norinčius tapti neatsiejama jos dalimi.

"Klaipėda – ne Amerika, bet priims visus, norinčius tapti neatsiejama jos dalimi", – apibendrino V.Grubliauskas.

Iniciatyvą prijungti Slengius prie Klaipėdos miesto išreiškė patys slengiškiai. Rugsėjį daugiau nei pusantro šimto gyventojų balsavo už tai, kad būtų pradėtas gyvenvietės prijungimo prie Klaipėdos miesto procesas.

Lapkričio 11 d. nuo 8 iki 22 val. Klaipėdos rajono savivaldybės Sendvario seniūnijos patalpose, Slengių kaime, vyks vietos gyventojų apklausa. Išreikšti savo nuomonę kviečiami visi Slengiuose registruoti žmonės.

Galutinį sprendimą dėl Slengių priklausomybės Klaipėdos rajonui ar miestui, Vyriausybei parengus įstatymo pakeitimus, turėtų priimti Seimas.

Šiuo metu Slengiai yra Klaipėdos rajono savivaldybės Sendvario seniūnijos kaimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

klp

klp portretas
raso apie slengius o foto trinyciu...

Nesutinkame.

Nesutinkame. portretas
Kur buvote slengiškiai, kai kelius reikėjo asfaltuoti. Už savo pinigus išsiasfaltavome (tūkstančius kainavo) dabar še tau, savivaldybe, imkite mus sutvarkytus. Jokių rūpesčių. Savivaldybė su miesto infrastruktūra nevisai susitvarko, kad kažkokius Slengius tvarkys. Pasvajokite. Mielieji, kai statėtės namus Slengiuose, turėjote pagalvoti apie savo vaikus, kad juos reiks vežioti, kad bus problemos. Kodėl savo problemas norite išspręsti kitų gyventojų sąskaita?

Anonimas

Anonimas portretas
Jokiu būdu negalima jungtis. Jums, Slengiškiai, ką mokesčių daugiau norisi mokėti? Grubliauskas žada, kitas žada, kad mokesčiai nesikeis. Niekur nėra, kad gyvendamas mieste mokėtumi rajoninius mokesčiu.NETIESA , jei būsite klaipėdiečiai mokėsite ne tik žemės mokestį, bet ir nekilnojamo turto mokestį kaip gyvenantys Klaipėdos centre. Esame nutolę nuo savivaldybės 6 km. Apibrėš skriestuvu diametrą, nustatys, kad gyvenate centre ir mokėsite kaip dideli - šimtais. Vaikai auga ir užauga, išvažiuoja mokytis kitur, o mokesčiai liks visam gyvenimui, mokėkit tėveliai.
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Gatvių valymo mašinos pradeda pavasarinį sezoną
  Gatvių valymo mašinos pradeda pavasarinį sezoną

  Klaipėdos miesto savivaldybės lėšomis įsigytos ir municipalinei bendrovei „Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP) perduotos valdyti vakuuminės gatvių valymo mašinos nuo kovo 1 d. vėl pradėjo švarinti uostamiesčio gatves. ...

 • Paskutinę vasario savaitę gripas diagnozuotas trims Klaipėdos apskrities gyventojams
  Paskutinę vasario savaitę gripas diagnozuotas trims Klaipėdos apskrities gyventojams

  Praėjusią savaitę, vasario 22–28 dienomis, Lietuvoje bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis dar sumažėjo ir siekė 11,7 atvejo 10 tūkst. gyventojų, pranešė Nacionalinis visu...

 • „Klaipėdos baldams“ vadovaus R. Žolobaila
  „Klaipėdos baldams“ vadovaus R. Žolobaila

  Prie vienos didžiausių Lietuvoje baldų įmonės „Klaipėdos baldai“, priklausančios SBA grupei, vairo stoja didelę vadovaujamo darbo patirtį turintis Ruslanas Žolobaila, pakeisiantis iki šiol įmonei kelerius metus vadovavusį Gintaut...

  3
 • Skelbiamas konkursas Gargždų seniūno pareigoms
  Skelbiamas konkursas Gargždų seniūno pareigoms

  Klaipėdos rajono savivaldybė skelbia konkursą Gargždų seniūnijos seniūno pareigoms. ...

  1
 • Į regioną veržiasi Lenkijos uostai
  Į regioną veržiasi Lenkijos uostai

  Rytinės Baltijos jūros regione pagal šių metų sausio krovos rezultatus išlieka praėjusių metų tendencijos, bet yra ir netikėtumų. ...

  2
 • „Nuaro“ darbuotojai negyvų ruonių pajūryje neberado
  „Nuaro“ darbuotojai negyvų ruonių pajūryje neberado

  Sekmadienį pajūryje ties Olandų kepure žmonės aptiko du negyvus ruonius. Kitos dienos rytą gaišenų surinkti atvykę gyvūnų globos draugijos „Nuaras“ darbuotojai jų neberado. ...

  1
 • Robotinė chirurgija – proveržis Baltijos šalių medicinai
  Robotinė chirurgija – proveržis Baltijos šalių medicinai

  Klaipėdos universitetinėje ligoninėje robotinės chirurgijos operacijas atliekančius medikus konsultuojantis Siegeno (Vokietija) St. Marien ligoninės Bendrosios, visceralinės ir vaskulinės chirurgijos departamento vadovas profesorius Dietmaras Stephanas...

 • Klaipėdoje įrengs Vaikų dienos centrą
  Klaipėdoje įrengs Vaikų dienos centrą

  Už daugiau nei trečdalį milijono buvusius vaikų globos namus Smiltelės gatvėje ketinama pritaikyti Vaikų dienos centrui, kuriame būtų ugdomi specialiųjų poreikių turintys vaikai. Atverti duris centras turėtų baigiantis kitų metų vasarai. ...

 • Komisija: A. Velykienė pažeidė etiką
  Komisija: A. Velykienė pažeidė etiką

  Uostamiesčio Etikos komisija, gavusi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos VTEK  nurodymą svarstyti iš naujo skundą dėl tarybos narės Alinos Velykienės viešai išsakytų frazių, priėmė priešingą sprendimą, nei bu...

  4
 • Uostamiesčio gatvėse atsivėrė įgriuvos
  Uostamiesčio gatvėse atsivėrė įgriuvos

  Po žiemos miesto gatvėse ir kiemuose veriasi duobės, kai kur atsirado net įgriuvų. Miestiečiai praneša, kad Danės gatvėje ir Taikos prospekte žioji požeminių šulinių įgriuvos. ...

  1
Daugiau straipsnių