Socialinė pagalba: nespėja padėti visiems prašantiesiems

Per šiuos metus netikėtai padaugėjo socialinės pagalbos prašančiųjų. Laukiančiųjų pagalbos į namus ir globos namuose skaičius perkopė 200. Anot specialistų, visiems padėti neužtenka darbuotojų, kurių rasti – nelengva.

Socialinius klausimus sprendžiantys savivaldybės administracijos darbuotojai griebiasi už galvos – šiemet netikėtai padaugėjo pagalbos į namus ir globos namuose prašančiųjų skaičius.

Diskusija apie tai neseniai buvo kilusi Klaipėdos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komitete.

Anot Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Audronės Liesytės, praėjusiais metais laukiančiųjų minėtos pagalbos eilė buvo dvigubai mažesnė.

Šiemet pagalbos į namus laukia 150 gyventojų, o pernai eilėje stovėjo 51. Globos namuose eilėje – 86 klaipėdiečiai, pernai buvo 48.

Pagalbos į namus ir globos namuose laukiančių klaipėdiečių eilę galėtų sumažinti tik daugiau priimtų darbuotojų, tačiau norinčiųjų teikti tokias paslaugas rasti sunku.

A. Liesytė pripažino, kad šis darbas yra sunkus, o atlygis už jį – nedidelis, todėl norinčiųjų dirbti nėra daug.

Šiuo metu numatoma priimti dar septynis naujus darbuotojus, kurie skubės pas pagalbos namuose ir globos įstaigose laukiančiuosius.

Finansų ir ekonomikos komiteto narys Arvydas Vaitkus svarstė, ar dabar dirbantys žmonės, padidinus atlyginimus, negalėtų aptarnauti daugiau pagalbos laukiančiųjų.

A. Liesytė paaiškino, kad toks sprendimo variantas negalimas, mat darbas yra kontaktinis – kiekvienam žmogui reikia skirti tam tikrą valandų skaičių, tad krūvio darbuotojams padidinti niekaip negalima.NAUJAUSI KOMENTARAI

Labai reikalinga paslauga

Labai reikalinga paslauga portretas
Keltą mėnesių laukėm tokios paslaugos bevaikė, tolimai neįgaliai giminaitei. Labai džiaugiamės, kad pagaliau, priėjus eilei, pradėjo lankytis VšĮ " Ori senatvė" darbuotojos po keletą valandų per dieną. Paslaugos labai reikalingos, savivaldybės parama ženkli. Sutinku, kad nėra apmokytų darbuotojų. Daugelis įsivaizduoja, kad tie slaugomi seni, paliegę žmogučiai- kaip iš pasakos: geručiai, ramučiai, baltapūkiai, švarutėliai.... Kad juos tik pašnekinsi, produktų nupirksi , ir viskas. Yra ir higiena, ir pampersai, ir valymas, ir priežiūra kūno higienos sudėtinga. Slaugės padėjėjos dažnai pačios iš tokios aplinkos, kur higienos įgūdžiai nesusiformavę, kur nėra supratimo, kad arbatą ryte reikia paduoti šiltą. Bet... Visko išmokti galima. Vietos politikai, savivaldybė turi kuo greičiau padidinti etatų skaičių Socialinės paramos skyriuje. Kalėdiniai sveikinimai "Oriai senatvei ir jos darbuotojams. Ypač pedagogei Laimutei L. , kuri darbą atlieką tobulai!

Anonimas

Anonimas portretas
P.Sandra, reikėtų pasigilinti kokias paslaugas gauna asmuo su regėjimo negalia. Ar tikrai apie šias paslaugas straipsnis? Dienos soc. globa ir pagalba į namus teikia tokias paslaugas apie kurias Jūs kalbate.

UPS

UPS portretas
Nuo padidinto atlyginimo žmogui dar dvi rankos neišaugs ir para nepailgės.Visi iš šalies,atseit,viską mato,bet savo artimųjų nenori prižiūrėti,nors dabar ir jiems mokama.Kas nesusidūrė su tuo,geriau lai patyli.Ligoniai,net patys artimiausi,yra neprognozuojami,nepakantūs,pikti ant viso pasaulio.Žinau,nes
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių