Socialinių paslaugų įstaigos karantino laikotarpiu: kas sumokės darbuotojams?

Gyvybiškai svarbios socialinės paslaugos karantino laikotarpiu uostamiesčio gyventojams buvo teikiamos, tačiau, panašu, įstaigų neaplenkė ir sunkumai.

"Per patį karantiną situacija buvo sudėtinga, nes socialines paslaugas teikiančios įstaigos turėjo nemažai iššūkių. Iš pradžių trūko kaukių, dezinfekcinio skysčio, tik vėliau priemones nupirko savivaldybė ir išdalijo", – teigė Socialinės paramos tarybos pirmininkas Saulius Liekis.

S. Liekis neslėpė, kad pirmadienį vykusiame Socialinės paramos tarybos posėdyje išryškėjo dar viena problema, su kuria susidūrė nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovai.

"Šių organizacijų atstovai, dirbę per karantiną, pasirodo, negavo atlygio už papildomą darbą. Jiems šiek tiek buvo finansuota iš organizacijų vidinių resursų", – kalbėjo S. Liekis.

Pašnekovas tikino, kad dėl šių darbuotojų apmokėjimo tikrai bus kreiptasi ir į savivaldybę, ir į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.

Pasak jo, NVO atstovai visada skatinami įsitraukti į socialinių paslaugų teikimą, tačiau, prakalbus apie atlygį, iškyla daug neaiškumų.

Tiesa, S. Liekis džiaugiasi, kad sudėtingu laikotarpiu socialines paslaugas teikiančios įstaigos ir jų darbuotojai rado naujų būdų, kaip  galima padėti žmonėms.

"Darbuotojai bendravo su žmonėmis, kuriems reikia pagalbos, internetu ar vaizdo konferencijose. Kai kurių socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai veždavo pietus žmonėms į namus, nepaliko jų likimo valiai. Tokių atradimų tikrai buvo, ir šias svarbias paslaugas namuose žmonės gavo", – teigė pašnekovas.

Šiuo metu socialinių paslaugų įstaigos jau grįžta į įprastas vėžes.

"Kai kurie žmonės mažina šias paslaugas, nes bijo, kad pas juos į namus ateis kažkas ir apkrės koronavirusu. Taip pat kai kuriose įstaigose sugriežtintos lankymo taisyklės, siekiant užtikrinti saugumą ir rekomendacijų laikymąsi, bet visos būtinos ir reikalingos paslaugos yra teikiamos", – sakė S. Liekis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių