Sodai sulauks civilizacijos: centralizuotomis paslaugomis galės naudotis keli šimtai gyventojų

Šalia Gargždų baigiami tiesti vandentiekio ir kanalizacijos tinklai. Anksčiau strigęs sudėtingas projektas jau baigiamas ir netrukus civilizuotomis paslaugomis galės naudotis keturių sodų bendrijų keli šimtai gyventojų.

Planuoja baigti laiku

Bendrovė "Klaipėdos vanduo" sodų bendrijose "Žilvitis", "Dobilas", "Obelėlė", "Laisvė" Kulių kaime, Klaipėdos rajone baigia nutiesti 17,3 km vandentiekio tinklų ir per 20 km nuotekų tinklų.

Centralizuotomis paslaugomis galės naudotis daugiau nei 400 sodų bendrijų gyventojų.

Daugumos sodų bendrijų gyventojai jau gali jungtis prie centralizuotų vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų, statybos darbų pabaiga numatyta spalio pabaigoje.

Vandentiekio ir kanalizacijos tinklų statybos darbai šiose bendrijose strigo. Konkursą laimėjusio pirmojo rangovo darbai ėmė vėluoti, o galiausiai sutartis su ta bendrove buvo nutraukta.

Įmonei "Klaipėdos vanduo" teko skelbti kitą rangos konkursą, kurį laimėjo įmonė "Plungės lagūna".

Rangovams teko ne tik dar kartą patikrinti atliktų darbų kokybę, bet ir taisyti trūkumus.

Šiuo metu projektas jau eina į pabaigą ir turėtų būti pabaigtas iki mėnesio galo.

Vis dėlto gyventojai vandentiekiu ir kanalizacija galės pradėti naudotis tik po tinklų pripažinimo tinkamais naudoti.

"Šiuo metu jau vykdomi sistemos paleidimo ir derinimo darbai, tad statybos darbus planuojama pabaigti laiku", – patikino įmonės "Klaipėdos vanduo" atstovė spaudai Gintarė Butkienė.

Ar reikės statybos leidimo?

Sodų bendrijų gyventojai socialiniuose tinkluose jau kelia klausimą dėl prisijungimo prie tinklų.

Didžiausią nerimą kelia neaiškumas, ar reikės gauti statybos leidimą norint prisijungti prie tinklų.

"Vandentiekio ir nuotekų tinklų statyba priskiriama prie nesudėtingos inžinerinių tinklų statybos, todėl norint prisijungti prie centralizuotų tinklų nereikalingas statybos leidimas. Jeigu pastatas jau yra pastatytas ir prisijungiama prie sklypo ribos atvestų atšakų, bendrovė nereikalauja ir statybos projekto. Pagal tvarkas visais kitais atvejais dažniausiai reikia pasirengti ir susiderinti inžinerinių tinklų supaprastintą statybos projektą. Tačiau šiuo atveju sodų bendrijų gyventojams nereikia rengti projektų", – paaiškino G.Butkienė.

Prieš pradedant įgyvendinti projektą įmonė "Klaipėdos vanduo" siuntė informaciją gyventojams, buvo prašoma raštu patvirtinti ketinimus jungtis prie centralizuotų tinklų.

Pasitaikė įvairių situacijų, vieni iš karto pranešė, kad jungsis, kiti delsė ir tik baigiant projektą ėmė svarstyti, kad paslaugos vis dėlto norės.

"Visiems gyventojams, kurie jau buvo pareiškę norą prisijungti prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų, prisijungimas vyks palengvinta tvarka. Parengtos prisijungimo sąlygos be papildomų prašymų bus išsiųstos kiekvienam klientui, vadovaujantis jomis gyventojai turės nusitiesti vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklus savo sklype iki sklypo ribos atvestos atšakos. Tinklų nusitiesimą gyventojai gali atlikti patys arba gali samdyti statybos įmonę", – tvarką paaiškino G.Butkienė.

Patogumai: prie pat Gargždų esančios net kelios sodų bendrijos iki šiol laukė civilizuotų paslaugų, pagaliau baigiami kloti vandentiekio ir nuotekų tinklai. Justinos Lasauskaitės nuotr.

Kaip jungtis prie tinklų?

Norint prisijungti prie centralizuotų tinklų, sodų bendrijų "Žilvitis", "Dobilas", "Obelėlė" ir "Laisvė" gyventojai pirmiausia turi išsiimti prisijungimo sąlygas.

Jau sudariusiems statybos sutartis su bendrove "Klaipėdos vanduo" bei pareiškusiems norą prisijungti prie centralizuotų tinklų prisijungimo sąlygos bus išsiųstos pateiktais e. paštais ar paštu. Jei žmogus nėra sudaręs statybos sutarčių, reikėtų kreiptis į įmonę "Klaipėdos vanduo" ir pateikti prašymą.

Tinklų paleidimo ir derinimo darbus planuojama baigti spalio pabaigoje ir nuo šios dienos bus galima naudotis paslaugomis.

"Gavus prisijungimo sąlygas, atsižvelgiant į jose nurodytus reikalavimus, gyventojai turi įsirengti tinklus. Tai gali padaryti pasamdyta statybos įmonė ar patys. Paklojus savo sklypo inžinerinius tinklus, pagal reikalavimus prisijungus prie centralizuotų tinklų gyventojai turi pasirengti paklotų tinklų geodezinę nuotrauką ir kreiptis į įmonę "Klaipėdos vanduo" dėl tinklų pridavimo. Priduoti tinklus bendrovei "Klaipėdos vanduo", įsirengti skaitiklius ir sudaryti paslaugų tiekimo sutartį", – numatytus žingsnius besijungiantiems paaiškino G.Butkienė.

Dalis gyventojų, kur tinklai jau yra ištestuoti, jau dabar gali jungtis prie centralizuotų vandens ir nuotekų tinklų.

"Tinklų paleidimo ir derinimo darbus planuojama baigti spalio pabaigoje ir nuo šios dienos bus galima naudotis paslaugomis. Tačiau kaip ir minėjome, gyventojai patys turi nusitiesti tinkle dalį nuo savo būsto iki sklypo riboje atvestos atšakos. Bendrovė "Klaipėdos vanduo" yra pasirengusi gyventojams centralizuotą vandenį tiekti ir tvarkyti nuotekas kiek įmanoma greičiau. Todėl šiomis paslaugomis bus galima naudotis, kai tik gyventojai nusities tinklus ir apie tai informuos bendrovę "Klaipėdos vanduo" bei su ja sudarys paslaugų tiekimo sutartį", – akcentavo įmonės "Klaipėdos vanduo" atstovė.

Susitiks su bendruomene

Daugybei senyvo amžiaus gyventojų kyla klausimų dėl vandentiekio ir kanalizacijos įvedimo.

"Įmonės "Klaipėdos vanduo" specialistai ruošiasi vykti į Kulių kaimą ir atsakyti į visus gyventojų klausimus. Deriname susitikimų datas su sodų pirmininkais. Konsultuosime žmones vietoje", – tikino G.Butkienė.

Gyventojai dėl inžinerinių tinklų išpildomųjų geodezinių nuotraukų parengimo taip pat gali kreiptis į bendrovę "Klaipėdos vanduo" ir pateikti prašymą dėl paslaugos užsakymo arba į kitą šios srities paslaugas teikiančią bendrovę.

Išpildomųjų geodezinių nuotraukų parengimo paslaugos kaina, užsakant bendrovėje "Klaipėdos vanduo", svyruoja nuo 64 iki 66,5 euro.

Gintarė Butkienė. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Be tinklų neliks

Vienoje sodų gatvėje skirtingi gyventojai gali savo tinklus klotis skirtingais būdais – vieni su įmonės "Klaipėdos vanduo" rangovais, kiti patys.

Ar tiesa, kad kol vyks darbai kaimyno sklype, visi kiti gyventojai negalės naudotis vandentiekiu ir nuotekų tinklais?

"Įgyvendinant projektą bus sudaryta galimybė prisijungti prie vandentiekio ir nuotekų tinklų visiems Kulių kaimo gyventojams, nepriklausomai nuo to, jungsis kaimynas, ar ne. Kol kaimyno sklype bus vykdomi tinklų įrengimo darbai, kitiems gyventojams bus galimybė naudotis centralizuotomis vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugomis. Prisijungti galės ne tik tie gyventojai, kuriems projekto vykdymo metu įrengtos atšakos iki sklypų ribų, bet ir tie, kurie jungsis prie gatvės tinklų pagal savo parengtą ir suderintą projektą. Įmonė "Klaipėdos vanduo" siekia, kad kuo daugiau gyventojų naudotųsi naujai įrengtos infrastruktūros paslaugomis", – paaiškino G.Butkienė.

Prašymus dėl prisijungimo sąlygų išdavimo jau yra pateikę apie 100 Dovilų sodų bendrijos gyventojų.

Iš viso numatyta prijungti 420 būstų.

Jiems bus įrengtos vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų atšakos iki sklypų ribų.

"Inžineriniai tinklai bus įrengti visose gatvėse, tik ne visiems sklypams buvo numatytos atšakos ar perspektyviniai sprendiniai prisijungimui. Atšakos įrengiamos būstams, su kurių savininkais buvo sudarytos dvišalės sutartys dėl tinklų statybos. Tuštiems ir neužstatytiems sklypams, kurių suskaičiuota apie 500, atšakos nebuvo numatytos. Tačiau nepaisant to, visiems gyventojams bus sudaryta galimybė prisijungti prie centralizuotų tinklų", – patikino G.Butkienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Iš tiesų

Iš tiesų portretas
kodėl mes iš Klaipėdos turim apmokėt kažkokių rajonų vandentiekio tiesimą? Jiems išeina kad už dyką o mums - vandens mokestis kils? Visų pirma privalot piginti Klaipėdos vartotojams įkainius nedirbę savo pačių kontoros pelnui ateityje /tokia įmonės statusas - nesiekianti pelno o aptarnaujanti gyventojus/. Įmonė taigi Klaipėdos savivaldybės ir jeigu turi iš ko tai visų pirma turi piginti paslaugą SAVO gyventojams o ne investuot pinigus svetimai savivaldybei. Kas konkrečiai leidžia tokius dalykus ir kodėl? Paviešinkite ,,Klaipėdos vandenų" Stebėtojų tarybos narių ir jos pirmininko pavardes.Žurnaliūgos galėtų iš jų net paimt intervju - būtume labai dėkingi

Civilizacija

Civilizacija portretas
Klaipėdos miesto vandens vartotojų pinigais nusitiesti vamzdžius ir per juos pardavinėti ir taip visai visuomenei dykai priklausantį Gamtos resursą vandenį? Ar iš to vandens sugalvoti kitokią pelno sau gavybą? Gal norėjote pasakyti įprastas dabar Lietuvoje spekuliantų biznio įgyvendinimas prisidengus banaliais išsireiškimais apie gyventojų gerovę?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių