Startas verslui – uostamiestyje: jaunuoliai džiaugiasi egzistuojančiomis galimybėmis

Auganti Klaipėdos jaunųjų verslininkų bendruomenė džiaugiasi egzistuojančiomis galimybėmis, bet kartu nebijo išsakyti savo nuomonės, kuriose srityse miestas dar gali tobulėti. Projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ Lyderystės platformos komanda siekia atsižvelgti į šiuos poreikius ir sukurti palankesnes galimybes jauniesiems miesto verslininkams.

Įžvelgia potencialą

Šiandienėje Klaipėdoje gausu verslaus jaunimo iniciatyvų. Nuolat augantis startuolių skaičius, besivystančios verslo bendruomenės ir organizacijos bei inkubatoriai, verslumo renginiai – šiuolaikinė uostamiesčio verslo realybė.

Kultūros fabrikas, Pilies dirbtuvės, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas – tik keli pavyzdžiai.

„Klaipėda patraukti vystant verslus, susijusius su jūrinėmis technologijomis. Taip pat pastebime, kad vis dažniau kuriasi verslai, susiję su informacinėmis technologijomis, žaliąja energetika bei logistika. Mūsų mieste vis daugėja ir jaunimo atstovų kūrybinėse industrijose“, – įžvalgomis dalijosi Lietuvos verslo kolegijos Tarptautinių ryšių ir projektų skyriaus vadovė Samanta Štraupaitė.

Jaunatviškas verslas suteikia galimybių ir įkvėpimo jauniems talentams pasilikti Klaipėdoje ir pabaigus studijas. Manoma, kad auganti jaunimo bendruomenė turėtų potencialo kurti jaunimui patrauklaus miesto įvaizdį.

„Klaipėdos miestas turi daug potencialo pradėti bei vystyti jaunimo verslą. Talentų išlaikymas ir pritraukimas yra labai aktualios Klaipėdai temos. Taip stiprinama profesionalų bendruomenė ir, žinoma, didinamas Klaipėdos miesto potencialas jaunam verslui“, – pasakojo S.Štraupaitė.

Trūksta priemonių

Prieš kelerius metus, kai Klaipėda dar tik kandidatavo tapti šių metų Europos jaunimo sostine, miesto jaunimo buvo klausiama, ko jaunatviškai verslininkų bendruomenei vis dar stinga.

Buvo pažymėta, kad pradedantiems uostamiesčio verslininkams tuo metu trūko priemonių, lengvatų ir procedūrų supaprastinimo.

Taip pat buvo matomas priemonių, padedančių integruoti į darbo rinką žmones su negalia, stygius. Pastebėta, kad nėra pakankamai informacijos ir apie lyčių lygybės problemas versle.

„Norime įtraukti jaunimą, turintį negalią ar mažiau galimybių, kurie lygiai taip pat nori kurti savo verslą. Renginiai bus skirti bendrai diskusijai tarp socialiai atsakingo verslo ir jaunimo. Pristatysime sėkmės istorijas apie tai, kaip darbo vietoje integruoti žmones, turinčius negalią“, – dėstė S.Štraupaitė.

Dėl socialinių problemų daug visuomenės narių darbo rinkoje nesijaučia lygiaverčiai ir neturi vienodų galimybių kurti savo verslą bei siekti karjeros.

Stereotipų, visuomenės požiūrio kvestionavimas ir keitimas sudarytų sąlygas atviresniam verslui, kur visų visuomenės grupių bei lyčių atstovai galėtų materializuoti savo idėjas.

„Labai tikimės, kad mūsų organizuojami renginiai įkvėps drąsos žengti pirmuosius žingsnius ir padės įgyti daugiau pasitikėjimo. Labai norime, kad keistųsi visuomenės požiūris“, – komentavo S.Štraupaitė.

Projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ Lyderystės platformos koordinatorė S.Štraupaitė pastebi, kad jaunimas Klaipėdoje kasmet tampa vis smalsesnis ir pajėgesnis kurti darbo vietas sau ir kitiems.

Vis dėlto jaunųjų verslininkų palaikymas, siūlant tinkamus verslo įrankius, suteiktų taip reikiamos pagalbos sėkmingai pradėti savo veiklą.

„Edukuoti jaunimą verslumo klausimais ir kelti jų kompetenciją yra labai svarbu, norint pritraukti ir skatinti kurti verslą Klaipėdoje“, – tikino S.Štraupaitė.

Tęs, ką pradėję

Lyderystės platforma siekia skatinti jaunimą kurti bei vystyti savo verslą uostamiestyje ir atsižvelgia į įvardytus poreikius ar problemas.

„Visų pirma, norime skatinti jaunimo verslumą ir supažindinti šios amžiaus grupės atstovus su Klaipėdos jauno verslo iššūkiais. Antras tikslas – įkvėpti jaunimą tapti lyderiais bei dalytis lyderystės praktikomis ir patirtimis su bendraminčiais. Šia platforma siekiame formuoti pozityvų požiūrį į verslumą, suteikti galimybę mokytis, bendradarbiauti ir kurti, padaryti verslą atviresnį neįgaliesiems, šviesti lyčių lygybės versle klausimais“, – dėstė S.Štraupaitė.

Komanda nori, kad projekto veiklos taptų kasmetės. Remiantis sėkmės pavyzdžiais ir gerosiomis praktikomis, kai kurie renginiai bus tęsiami.

„Nors Klaipėdoje šiuo metu jaunimas tikrai turi daug galimybių pradėti savo verslą, mūsų platforma siekia sujungti ir sinergizuoti jau vykstančias jaunimo iniciatyvas bei renginius, organizuojamus mūsų mieste. Taip norime dar labiau sustiprinti jaunimo verslumo kryptį“, – komentavo Lyderystės platformos projekto vadovė Indrė Razbadauskaitė-Venskė.

Šiuo metu Lyderystės platforma jungia virš 20 partnerių, skatinančių verslumą Klaipėdoje, Lietuvoje bei užsienyje. KomanGausa: šiuo metu Lyderystės platforma jungia virš 20 partnerių, skatinančių verslumą Klaipėdoje, Lietuvoje bei užsienyjeda tikisi, kad šias veiklas bus galima sėkmingai tęsti ir projektui pasibaigus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Konkretumo jokio

Konkretumo jokio portretas
Tas pats apie tą patį... Kažkokia panegyrika, minčių kratinys. Lozungai ir lozungai.

Anonimas

Anonimas portretas
iesko sau konkurentu DDDDDDDDDDDDDDD

Viskas gražu tik

Viskas gražu tik portretas
popieriuje.Pas mus Klaipėdoje yra išvystyta imitacinė - subtilaus pinigų pasisavinimo schema, kai vykdomi ,,minkštieji" projektai( o kitokių nėra), suviliojus lengvatikius ir juos apsukus apie pirštą. Nebeliko senųjų nevyriausybininkų, savanorių ir visuomeninių organizacijų kurios prasidėtų su fabrikais, dirbtuvėm ar inkubatoriais:D). Kadangi neturi kur ir neranda ką apgaut-apvokt, persimetė ant žalio jaunimo..Ką gi, kol galit džiaukitės svajonėm nes darysit ką pasakys, gausit ką duos. O paskui priklausysit jiems visą gyvenimą..Tik gaila kad geri lūkesčiai bus sutrypti. Iš tokio elgesio paskui gaunasi toks jaunimas kaip...pvz. klaipėdietiškas pietrošius - svanaudis cinikas išdavikas ir ribotas asocialas, kuriam niekšiškas elgesys yra norma.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Alytaus kolegija siekia prisijungti prie Klaipėdos universiteto
  Alytaus kolegija siekia prisijungti prie Klaipėdos universiteto

  Alytaus kolegija siekia prisijungti prie Klaipėdos universiteto (KU). ...

  1
 • Gyventojai sukilo prieš ryšio bokštą: prasidėjus statyboms, ėmėsi piketų
  Gyventojai sukilo prieš ryšio bokštą: prasidėjus statyboms, ėmėsi piketų

  Klaipėdos rajone žmonės priešinasi telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ ryšio bokšto atsiradimui. Įmonė suplanavo investicijas, pradėjo statybas, o tuomet gyventojai surengė piketą. ...

  27
 • Darbai Vingio pasaže – iki rugsėjo
  Darbai Vingio pasaže – iki rugsėjo

  Vingio pasaže vis nesibaigia tvarkymo darbai. Gyventojai jau ėmė kalbėti, kad neva dirbama per lėtai, rezultatų beveik nematyti. Tačiau Klaipėdos savivaldybės atstovai tikino, kad darbai tikrai vyksta, visus juos tikimasi užbaigti iki vasaros pradži...

  10
 • Šišioniškių tarmė – dar gyva
  Šišioniškių tarmė – dar gyva

  Žmonių, kurie kalba Pamario krašto tarme, vis mažėja, išsaugoti unikalią šnektą darosi vis sudėtingiau. Klaipėdos krašte anksčiau paplitusi šišioniškių tarmė yra gyva ne tik knygose, ją saugo ir nedi...

 • Vyksta dar viena klaipėdiečių apklausa
  Vyksta dar viena klaipėdiečių apklausa

  Prieš aštuonerius metus Klaipėdos savivaldybės taryba buvo patvirtinusi miesto tikslinę teritoriją, kurioje į infrastruktūrą bei paslaugas buvo investuojamos europinės lėšos. Tuomet buvo apklausiami aplinkiniai gyventojai, kurių ...

  4
 • Atnaujintoje Melnragės bibliotekoje – šventė
  Atnaujintoje Melnragės bibliotekoje – šventė

  Melnragės centre esantis pastatas nušvito naujomis spalvomis – po daugiau nei metus trukusio kapitalinio remonto bendruomenei duris atvėrė modernizuotas Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinys. Atnaujintame pastate sur...

 • A. Petrošius neatsisako idėjos atidaryti visą parą veikiančią biblioteką
  A. Petrošius neatsisako idėjos atidaryti visą parą veikiančią biblioteką

  Buvusio kandidato į Klaipėdos merus Audriaus Petrošiaus tikslas – mieste atidaryti visą parą veikiančią biblioteką. Rinkimams pasibaigus politikas tikina, kad jis vis tiek sieks šį tikslą įgyvendinti. ...

  7
 • Gripo rodikliai uostamiestyje vėl auga
  Gripo rodikliai uostamiestyje vėl auga

  Klaipėdoje ūgtelėjo sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). Numanomos priežastys – higienos reikalavimų nesilaikymas, nesiskiepijimas, taip pat oro temperatūros svyravimai, lemiantys staigesnius per...

 • Sezonas prasideda: naudotas padangas galite atiduoti nemokamai
  Sezonas prasideda: naudotas padangas galite atiduoti nemokamai

  Nuo balandžio 1 d. Lietuvoje vėl galima važinėti su vasarinėmis padangomis. Lietuvoje sukurta tokia sistema, kad gyventojams būtų patogu naudoti nebetinkamas padangas atiduoti nemokamai. ...

  1
 • Kuršių nerijoje – pavasario ženklai
  Kuršių nerijoje – pavasario ženklai

  Baigiantis kovui, Kuršių nerijoje kasdien apsireiškia vis daugiau pavasario pranašų: sugrįžo pempės, triukšmauja margieji geniai ir juodosios meletos. Pradėjo perėti jūriniai ereliai, didieji kormoranai, lizdų tvarkymą ir ...

  1
Daugiau straipsnių