Startas verslui – uostamiestyje: jaunuoliai džiaugiasi egzistuojančiomis galimybėmis

Auganti Klaipėdos jaunųjų verslininkų bendruomenė džiaugiasi egzistuojančiomis galimybėmis, bet kartu nebijo išsakyti savo nuomonės, kuriose srityse miestas dar gali tobulėti. Projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ Lyderystės platformos komanda siekia atsižvelgti į šiuos poreikius ir sukurti palankesnes galimybes jauniesiems miesto verslininkams.

Įžvelgia potencialą

Šiandienėje Klaipėdoje gausu verslaus jaunimo iniciatyvų. Nuolat augantis startuolių skaičius, besivystančios verslo bendruomenės ir organizacijos bei inkubatoriai, verslumo renginiai – šiuolaikinė uostamiesčio verslo realybė.

Kultūros fabrikas, Pilies dirbtuvės, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas – tik keli pavyzdžiai.

„Klaipėda patraukti vystant verslus, susijusius su jūrinėmis technologijomis. Taip pat pastebime, kad vis dažniau kuriasi verslai, susiję su informacinėmis technologijomis, žaliąja energetika bei logistika. Mūsų mieste vis daugėja ir jaunimo atstovų kūrybinėse industrijose“, – įžvalgomis dalijosi Lietuvos verslo kolegijos Tarptautinių ryšių ir projektų skyriaus vadovė Samanta Štraupaitė.

Jaunatviškas verslas suteikia galimybių ir įkvėpimo jauniems talentams pasilikti Klaipėdoje ir pabaigus studijas. Manoma, kad auganti jaunimo bendruomenė turėtų potencialo kurti jaunimui patrauklaus miesto įvaizdį.

„Klaipėdos miestas turi daug potencialo pradėti bei vystyti jaunimo verslą. Talentų išlaikymas ir pritraukimas yra labai aktualios Klaipėdai temos. Taip stiprinama profesionalų bendruomenė ir, žinoma, didinamas Klaipėdos miesto potencialas jaunam verslui“, – pasakojo S.Štraupaitė.

Trūksta priemonių

Prieš kelerius metus, kai Klaipėda dar tik kandidatavo tapti šių metų Europos jaunimo sostine, miesto jaunimo buvo klausiama, ko jaunatviškai verslininkų bendruomenei vis dar stinga.

Buvo pažymėta, kad pradedantiems uostamiesčio verslininkams tuo metu trūko priemonių, lengvatų ir procedūrų supaprastinimo.

Taip pat buvo matomas priemonių, padedančių integruoti į darbo rinką žmones su negalia, stygius. Pastebėta, kad nėra pakankamai informacijos ir apie lyčių lygybės problemas versle.

„Norime įtraukti jaunimą, turintį negalią ar mažiau galimybių, kurie lygiai taip pat nori kurti savo verslą. Renginiai bus skirti bendrai diskusijai tarp socialiai atsakingo verslo ir jaunimo. Pristatysime sėkmės istorijas apie tai, kaip darbo vietoje integruoti žmones, turinčius negalią“, – dėstė S.Štraupaitė.

Dėl socialinių problemų daug visuomenės narių darbo rinkoje nesijaučia lygiaverčiai ir neturi vienodų galimybių kurti savo verslą bei siekti karjeros.

Stereotipų, visuomenės požiūrio kvestionavimas ir keitimas sudarytų sąlygas atviresniam verslui, kur visų visuomenės grupių bei lyčių atstovai galėtų materializuoti savo idėjas.

„Labai tikimės, kad mūsų organizuojami renginiai įkvėps drąsos žengti pirmuosius žingsnius ir padės įgyti daugiau pasitikėjimo. Labai norime, kad keistųsi visuomenės požiūris“, – komentavo S.Štraupaitė.

Projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ Lyderystės platformos koordinatorė S.Štraupaitė pastebi, kad jaunimas Klaipėdoje kasmet tampa vis smalsesnis ir pajėgesnis kurti darbo vietas sau ir kitiems.

Vis dėlto jaunųjų verslininkų palaikymas, siūlant tinkamus verslo įrankius, suteiktų taip reikiamos pagalbos sėkmingai pradėti savo veiklą.

„Edukuoti jaunimą verslumo klausimais ir kelti jų kompetenciją yra labai svarbu, norint pritraukti ir skatinti kurti verslą Klaipėdoje“, – tikino S.Štraupaitė.

Tęs, ką pradėję

Lyderystės platforma siekia skatinti jaunimą kurti bei vystyti savo verslą uostamiestyje ir atsižvelgia į įvardytus poreikius ar problemas.

„Visų pirma, norime skatinti jaunimo verslumą ir supažindinti šios amžiaus grupės atstovus su Klaipėdos jauno verslo iššūkiais. Antras tikslas – įkvėpti jaunimą tapti lyderiais bei dalytis lyderystės praktikomis ir patirtimis su bendraminčiais. Šia platforma siekiame formuoti pozityvų požiūrį į verslumą, suteikti galimybę mokytis, bendradarbiauti ir kurti, padaryti verslą atviresnį neįgaliesiems, šviesti lyčių lygybės versle klausimais“, – dėstė S.Štraupaitė.

Komanda nori, kad projekto veiklos taptų kasmetės. Remiantis sėkmės pavyzdžiais ir gerosiomis praktikomis, kai kurie renginiai bus tęsiami.

„Nors Klaipėdoje šiuo metu jaunimas tikrai turi daug galimybių pradėti savo verslą, mūsų platforma siekia sujungti ir sinergizuoti jau vykstančias jaunimo iniciatyvas bei renginius, organizuojamus mūsų mieste. Taip norime dar labiau sustiprinti jaunimo verslumo kryptį“, – komentavo Lyderystės platformos projekto vadovė Indrė Razbadauskaitė-Venskė.

Šiuo metu Lyderystės platforma jungia virš 20 partnerių, skatinančių verslumą Klaipėdoje, Lietuvoje bei užsienyje. KomanGausa: šiuo metu Lyderystės platforma jungia virš 20 partnerių, skatinančių verslumą Klaipėdoje, Lietuvoje bei užsienyjeda tikisi, kad šias veiklas bus galima sėkmingai tęsti ir projektui pasibaigus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Konkretumo jokio

Konkretumo jokio portretas
Tas pats apie tą patį... Kažkokia panegyrika, minčių kratinys. Lozungai ir lozungai.

Anonimas

Anonimas portretas
iesko sau konkurentu DDDDDDDDDDDDDDD

Viskas gražu tik

Viskas gražu tik portretas
popieriuje.Pas mus Klaipėdoje yra išvystyta imitacinė - subtilaus pinigų pasisavinimo schema, kai vykdomi ,,minkštieji" projektai( o kitokių nėra), suviliojus lengvatikius ir juos apsukus apie pirštą. Nebeliko senųjų nevyriausybininkų, savanorių ir visuomeninių organizacijų kurios prasidėtų su fabrikais, dirbtuvėm ar inkubatoriais:D). Kadangi neturi kur ir neranda ką apgaut-apvokt, persimetė ant žalio jaunimo..Ką gi, kol galit džiaukitės svajonėm nes darysit ką pasakys, gausit ką duos. O paskui priklausysit jiems visą gyvenimą..Tik gaila kad geri lūkesčiai bus sutrypti. Iš tokio elgesio paskui gaunasi toks jaunimas kaip...pvz. klaipėdietiškas pietrošius - svanaudis cinikas išdavikas ir ribotas asocialas, kuriam niekšiškas elgesys yra norma.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

 • Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos lankytojų centrui – ypatinga dovana
  Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos lankytojų centrui – ypatinga dovana

  Dr. Saulius Bučas Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos lankytojų centrui įteikė ypatingą dovaną – maždaug 7 tūkst. metų senumo mezolito pabaigos kirvuką iš elnio rago. Mokslininkas rado jį parko teritorijoje, pajūrio ruo...

 • Klaipėdiečius kviečia į talką
  Klaipėdiečius kviečia į talką

  Šiemet Klaipėdą švarinti kviečiama paskutinį balandžio savaitgalį. ...

  1
 • Lietuvos jūrų muziejuje prasideda 45-asis sezonas
  Lietuvos jūrų muziejuje prasideda 45-asis sezonas

  Lietuvos jūrų muziejus pradeda 45-ąjį sezoną, dirbdamas ne tik savaitgaliais, o nuo trečiadienio iki sekmadienio. ...

 • Atšilus orams viešose vietose lesinti paukščius draudžiama
  Atšilus orams viešose vietose lesinti paukščius draudžiama

  Atšilus orams, viešose vietose lesinti paukščius draudžiama, tai buvo galima daryti tik žiemą, dabar paukščiai turi patys ieškotis natūralaus maisto. ...

  2
 • Bandė pasiskinti gyventojų pasodintų narcizų
  Bandė pasiskinti gyventojų pasodintų narcizų

  Joniškės gatvėje buvo pastebėta moteris, kuri, išlipusi iš savo automobilio, bandė nusiskinti praėjusių metų rudenį vietinių gyventojų pasodintus narcizus. Atlikti šį „darbą“ jai esą sutrukdė vyras, tuo met...

  3
 • Skulptūrų parke inkilai patys neatsiranda
  Skulptūrų parke inkilai patys neatsiranda

  Skulptūrų parkas, pritraukiantis vis daugiau lankytojų, sulaukia ir pastabų. Antai kažkas teigė pastebėjęs, esą parke gerokai sumažėję inkilų, o kai kurie likę – aplūžę ir nebetinkami sparnuočiams gyventi. ...

  5
 • Kiemams Klaipėdoje tvarkyti – solidi suma
  Kiemams Klaipėdoje tvarkyti – solidi suma

  Susisiekimo ministerija šiemet Klaipėdos miesto gatvių, kiemų ir juose esančių automobilių stovėjimo aikštelių bei dviračių ir pėsčiųjų takų atnaujinimui ir remontui skyrė milijonus eurų. Trečdalis šios sumos numatyta dau...

  5
 • Turto pardavimo aukcionų datos nežinomos
  Turto pardavimo aukcionų datos nežinomos

  Praėjus daugiau nei pusmečiui nuo tada, kai Turto bankas paskelbė parduosiantys buvusio kino teatro „Jūratė ir Kastytis“ pastatus, esančius Taikos prospekte, bei du namus Herkaus Manto gatvėje, Klaipėdoje, lig šiol dar neparengti j...

 • Melnragėje pasigesta informacinio stendo
  Melnragėje pasigesta informacinio stendo

  Ties įėjimu į pagrindinį Melnragės paplūdimį, Odesos promenados prieigose, pasigesta informacinio stendo, kuris buvo įrengtas vos prieš pusketvirtų metų. Paaiškėjo, jog lenta buvo nuimta atnaujinimui. ...

  3
 • „Regitros“ paslaugos buvo neprieinamos
  „Regitros“ paslaugos buvo neprieinamos

  Savaitės pradžioje daugybė vairuotojų negalėjo prisijungti prie „Regitros“ vairuotojų portalo. Vėliau pasirodė pranešimas, kuriuo patvirtinta žinia apie sutrikimą ir atsiprašymas už nepatogumus. ...

Daugiau straipsnių