Suimto Šilutės administracijos vadovo laukia partijos verdiktas: stabdys narystę?

Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis Specialiųjų tyrimų tarnybos agentams įkliuvo, kaip įtariama, dėl kyšių, kuriuos gaudavo iš vietos bendrovių. Direktorius savo šeimos nario namo statybai galėjo priimti ne mažesnės kaip 47 tūkst. eurų vertės kyšius prekėmis ir paslaugomis.

Mokėjo už statybas

Tai, kad STT užčiuopė skandalingą valdžios piktnaudžiavimo schemą, vietos verslininkai iš karto suprato.

Paskelbus, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sisteminės korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje, šilutiškiai iš karto įvardijo kas ir kodėl galėjo skintis kelią viešųjų pirkimų konkurencinėje kovoje.

"Schema labai paprasta. Šilutės rajono savivaldybės skelbtų pirkimų laimėtojai, privatūs juridiniai asmenys, V. Pozingio reikalavimu apmokėjo jo namo statybos paslaugas ir prekes", – spaudos konferencijoje sakė Klaipėdos apygardos vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė.

V. Pozingio šeimos namas dar tik statomas.

Pasak D. Pocienės, verslininkai apmokėjo šio namo statybos darbus, pirko namui skirtas prekes.

Skyrė suėmimus

Viešųjų pirkimų suvestinės byloja, kad šios savivaldybės skelbtus konkursus dažniausiai laimi įmonės "Stamela" ir "Kavesta".

Bendrovės "Kavesta" vadovas Dionizas Liatukas ketvirtadienį Klaipėdos apylinkės teismo sprendimu suimtas iki gruodžio 17 d.

Įmonės "Stamela" vadovas Matas Liepis suimtas iki gruodžio 14 d.

Pats V. Pozingis teismo sprendimu taip pat suimtas iki gruodžio 17 d.

Prokuratūra pažymi, kad už kyšius V. Pozingis galėjo pasinaudoti savo, kaip Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus, tarnybiniais įgaliojimais, sudarant išskirtines sąlygas statybų bendrovėms laimėti savivaldybės viešuosius pirkimus, sudaryti pirkimų sutartis ir jas įgyvendinti.

"Tiriamas sisteminės korupcijos atvejis, kai savivaldybėje galbūt būdavo naudojamasi tarnybine padėtimi, siekiant sau naudos, sudarant išskirtines sąlygas tam tikroms bendrovėms, taip kitus verslo atstovus eliminuojant iš viešųjų pirkimų procesų, iškreipiant sąžiningos konkurencijos principus. Kviečiame verslo atstovus, kurie galėjo dėl tokių neteisėtų veiksmų nukentėti ar kitus asmenis, kurie gali turėti šiam tyrimui reikšmingos informacijos, susisiekti su STT Klaipėdos valdyba", – sako STT Klaipėdos valdybos viršininkas Žydrūnas Krampalcas.

Stabdys narystę partijoje?

Šilutiškiams buvo naujiena, kad V. Pozingis yra Demokratų sąjungos "Vardan Lietuvos" narys. Pats direktorius to neafišavo.

"Jis yra Šilutės rajono skyriaus kandidatų į šios savivaldybės tarybos narius rinkimų sąraše. Labai atsakingai ir principingai vertiname V. Pozingiui pareikštus įtarimus. Šį penktadienį renkasi partijos valdyba ir, remiantis mūsų įstatais, priims sprendimą dėl V. Pozingio narystės partijoje sustabdymo. Žinoma, ir pats narys, kuriam pareikšti įtarimai, turi galimybę iki šio posėdžio kreiptis į partijos vadovybę bei sustabdyti savo narystę", – patikino Demokratų sąjungos "Vardan Lietuvos" administracijos vadovas Arnoldas Pikžirnis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žinantis

Žinantis  portretas
Šitas puikus pilietis , Vardan Lietuvos gyvena ir dirba jau daugelį metų. Ankstesnės statybos irgi be banko paskolų , niekam neužkraunant vargo . Tokį puikų partijos narį reikia sodinti preziudiume , šalia pirmininko.

visi atsakys uz savo DARBUS,tenais,

visi atsakys uz savo DARBUS,tenais, portretas
Ipartijas visi vagys,svolaciai sulenda,mazai bera doru zmoniu o ypc seime,visos korupcijos prasidejo nuo brazausko,sio zakona,seimunai sudaro visas salygas vogti,korupcijas kurti,kalciausi seimunai,jie tokius istatymuspriima palankius uzsakovams,

M

M portretas
Prie ko cia skvernelis ar švarkelis,konservai dar labiau vagia,kreivys milijonais,o cia tai dar smulkmena pries anuos.Cia tiek tik įvardinta.
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių