Teks koreguoti darbų laiką
Pasak Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vyriausiosios specialistės Ninos Gendvilienės, naujos taisyklės parengtos, atsižvelgiant į Triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų pakeitimus.
Vienas jų – dienos triukšmo laiko pakeitimas. Anksčiau terminas buvo nuo 6 iki 18 val. Dabar siūloma nustatyti nuo 7 iki 19 val.
N.Gendvilienė aiškino, kad laiko, kada galimas dienos triukšmas, pakeitimas įtakos gali turėti įvairių triukšmingų darbų organizavimui. Darbai turės būti pradėti valanda vėliau.
Naujose taisyklėse įteisinta tvarka, kad gyventojai turi pranešti savivaldybei apie savo bute planuojamus remonto, statybos, rekonstrukcijos darbus, kurie gali kelti triukšmą.
"Žmonės tai jau daro. Visi tokie pranešimai registruojami. Jei būna kaimynų skundų, pirmiausia žiūrime, ar gautas pranešimas apie darbus. Nesant pastarojo, iš karto skiriama bauda", – pasakojo vyriausioji specialistė.
Skundžiasi ir pianinu
N.Gendvilienė atkreipė dėmesį, kad, įsigaliojus naujoms taisyklėms, gyventojai dėl bet kokio triukšmo turės kviesti policijos pareigūnus.
Nesvarbu, ar šis bus dieną, ar vakare, ar naktį. Tai traktuojama kaip viešosios rimties trikdymas.
Anksčiau į tokius pranešimus reaguodavo ir savivaldybė. Specialistai atlikdavo triukšmo matavimus. Dabar pastarieji nebebus organizuojami.
"Per metus gaudavome apie 10 tokių skundų. Pavyzdžiui, žmonės pranešdavo, kad už sienos per garsiai groja pianinas ar kenčia nuo triukšmo, kuris kyla žaidžiant kaimynų vaikams. Važiuodavome, matuodavome, ar neviršija nustatytų normų, patardavome, kaip spręsti problemą. Dabar laboratorija, kuri atlikdavo matavimus, nebegali teikti tokios paslaugos", – pasakojo vyriausioji specialistė.
Pasak N.Gendvilienės, kai kurie žmonės įsivaizduoja, kad dieną muzikos galima klausyti bet kokiu garsu, tačiau situacija yra kitokia.
Pabrėžiama, kad nesvarbu, koks metas, turi būti išlaikyta viešoji rimtis, netrikdomi kaimynai.
Taisyklėse numatyta, kad daugiabučių namų gyventojai patys gali nustatyti vidaus taisyklėse buitinio ir laisvalaikio triukšmo prevencijos reikalavimus.
"Gali nusistatyti patys, kaip namo butuose turi būti organizuojamos gimimo dienų šventės, vaikų žaidimai ir kita. Gali ir visiškai uždrausti triukšmingas veiklas", – pasakojo vyriausioji specialistė.
Už lojimą – bauda
Taisyklėse numatytas visiškai naujas punktas, kuris taikomas gyvūnų augintojams. Augintiniai neturi trikdyti kaimynų ramybės, poilsio ir darbo.
"Dabar aiškinamės vieną skundą iš Mokyklos gatvės. Žmonės skundžiasi šunų lojimu. Vienas augintinis pradeda loti, kai kas nors praeina, pravažiuoja, o tada ima loti ir kiti šunys. Kaimynai piktinasi. Ateityje šunys neturėtų loti. Jei kaimynai pasiskųs, augintojams gresia bauda", – tvirtino vyriausioji specialistė.
N.Gendvilienė pasakojo, kad dalis naujųjų taisyklių punktų įsigalios, kai bus parengtas aglomeracijos strateginis triukšmo žemėlapis.
Jame bus išskirtos triukšmo prevencijos zonos ir triukšmo valdytojai – skleidėjai.
"Tada pastarieji bus atsakingi už triukšmą, kurį skleidžia į artimiausią gyvenamąją zoną. Už viršijantį normas jiems bus skiriamos baudos. Anksčiau to nebuvo", – perspėjo vedėja.
Naujausi komentarai