Šunų prieglaudoje – biznis?

Šokiruoti vaizdų "Nuaro" prieglaudoje klaipėdiečiai surašė kolektyvinį skundą dėl to, esą čia gyvūnai laikomi lyg karceryje – smarvėje, be vandens ir normalaus maisto. Įsitikinę, jog savomis jėgomis tvarkos šioje įstaigoje neįves, gyvūnų mylėtojai patys ėmė išpirkinėti šunis iš prieglaudos, kad išgelbėtų jų gyvybes.

Šokiruoti vaizdų "Nuaro" prieglaudoje klaipėdiečiai surašė kolektyvinį skundą dėl to, esą čia gyvūnai laikomi lyg karceryje – smarvėje, be vandens ir normalaus maisto. Įsitikinę, jog savomis jėgomis tvarkos šioje įstaigoje neįves, gyvūnų mylėtojai patys ėmė išpirkinėti šunis iš prieglaudos, kad išgelbėtų jų gyvybes.

Slapčia fotografavo

Keli klaipėdiečiai per balandžio mėnesį net kelis kartus apsilankė gyvūnų prieglaudoje ir visi dienraščiui liudijo matę tą patį.

"Amoniako tvaikas, smarvė, dubenėliuose – nė lašo vandens, o vietoje maisto – paplavos", – šiurpo Reda Gaudiešienė.

Klaipėdietė teigė, jog polietileno plėvele uždengti gyvūnų narvai smarvėje skendi todėl, kad šunys nėra vedžiojami lauke.

"Jie dienos šviesos nėra matę. Voljerus pamačiau nevalytus, gyvūnai tiesiog stovi srutose. Nė pas vieną šunį nemačiau įprasto maisto. Mačiau tik balto batono gabalėlius vandens ir pieno mišinyje", – pasakojo moteris.

Įmonės "Nuaras" įkurtus Vakarų Lietuvos gyvūnų globos namus Kalnuvėnų kaime lankė ir kita klaipėdietė Julija Fiodorova.

"Kadangi kitaip šunų neįmanoma išgelbėti, nusprendėme juos išpirkti ir atėjome apsižvalgyti. Už dyką šunų niekas neduoda, reikia išsipirkti. Už tris šunis sumokėjome 150 litų – po 50 už kiekvieną", – liudijo moterys.

Klaipėdietėms pasisekė kyštelėti nosį į šios įstaigos administracines patalpas.

"Nepalyginamai atrodo gyvūnų sąlygos ir darbuotojų šilta vieta. Čia mes radome prikrautus šunų maisto maišus, rūbelius, švarius gultus. O patys gyvūnai yra laikomi baisiomis sąlygomis", – apmaudavo R.Gaudiešienė.

Moterims buvo paaiškinta, kad šis maistas skirtas parduoti.

"Matyt, pinigai leidžiami ne gyvūnų gerovei. Matėme šunų su žaizdomis, pragulomis. Internete ši įstaiga skelbia, kad iš žmonių renka pinigus veterinaro paslaugoms, bet nesame tikri, ar šie gyvūnai turi tokią priežiūrą", – nuomonę išsakė R.Gaudiešienė.

J.Fiodorova nusprendė nufotografuoti matytus vaizdus.

Tyrimas dėl tyrimo?

"Mane tai sukrėtė, aš parašiau internetu skundą Klaipėdos maisto ir veterinarijos tarnybai. Iki šiol negavau atsakymo. Tačiau įdomu tai, kad kita klaipėdietė kiek anksčiau taip pat parašė skundą. Atsakymą ji gavo, o jame parašyta, kad balandžio 10 dieną trūkumai šioje įstaigoje buvo pašalinti. Tačiau savaitgalį tą patį vaizdą išvydo šuns ieškojusi pora", – pastebėjo J.Fiodorova.

Atsakyme gyventojams rašoma, kad Klaipėdos VMVT inspektoriai kartu su Sendvario seniūnės pavaduotoja apsilankė prieglaudoje ir išvydo, kad ant šunų voljerų grindų telkšo balos, aptvarai nevalomi, išmatos nerenkamos, o įstaiga net neturi šaldytuvo maistui laikyti.

Atsakingam asmeniui surašytas Administracinių teisės pažeidimų kodekso protokolas, o balandžio 10-ąją neva patikrinus situaciją antrą kartą, ji buvo pasikeitusi.
Raštą gyventojai pasirašė Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas-valstybinis veterinarijos inspektorius Virgilijus Valantinas.

Savaitgalį jauna pora, atvykusi pasižiūrėti sau šuniuko, vos gaudė orą amoniako garų pilnoje erdvėje. Klaipėdietis ėmė filmuoti išsigandusius šunis, o mergina buvo taip sukrėsta, kad iš prieglaudos išėjo ašarodama.

Visi šie faktai klaipėdiečiams kelia minčių, kad skundai veterinarijos tarnybai yra užglaistomi.

"O kaip kitaip? Ką tai turėtų reikšti, jei pati mačiau inspektorių, kuris atvykęs tik pasišnekėjo už kampo su prieglaudos darbuotojais ir net neužėjo pažiūrėti gyvūnų? Kur mums pasiskųsti ir kokios pagalbos dar paprašyti, kad išaiškėtų, kas dedasi šioje prieglaudoje?" – klausė R.Gaudiešienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomone

nuomone portretas
Gustaiciams is gyvunu verslas. Kilniais darbais prisidengiančioje „Nuaro“ gyvūnų prieglaudoje daugiau nei pusė į ją patekusių augintinių yra nužudoma. Tokių skaičių šokiruota Cia jau buvo rase 2007 m. ::::::::Klaipėdos savivaldybė atsisako pasirašyti sutartį su bendrove „Nuaras“ ir pirkti iš jos gyvūnų gaudymo, karantinavimo, priežiūros, užmigdymo ir utilizavimo paslauga.Apie tai jau rase DELFI>

Evelina.

Evelina. portretas
O Rudytei patarciau kreiptis i teisme del smeizto, jeigu tiesa, kad kaltinimai nutraukti, neradus irodymu. Tai ilgas kelias, bet teisybes visada reikia ieskoti.

Oho

Oho portretas
Kaip tik Nuaras taip burdakas. Alytuje Nuare tas pats darosi, jokios meiles gyvuneliams, o jei tiketi zmonemis kaip ten gyvunai migdomi tipo tai is vis ziauru, nes jie nenaudoja migdomuju, kiek kalbama jie uzmigdomi kitaip lazdomis.
VISI KOMENTARAI 52
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių