Sutvarkytas Malūno parkas uostamiestyje – patrauklus poilsiui

  • Teksto dydis:

Klaipėdoje sutvarkyta dar viena viešoji erdvė – Malūno parkas, anksčiau vadintas Trinyčių vardu. Dviem etapais vykdyti jo sutvarkymo darbai iš viso kainavo 2,96 mln. eurų.

Apsaugo nuo triukšmo

Tvarkant Malūno parką buvo nutiesti inžineriniai tinklai (vandentiekio, buitinių nuotekų, elektros, ryšių), atnaujintas apšvietimas, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, taip pat dvi vaikų žaidimų aikštelės, poilsio aikštelė, įdiegta vaizdo stebėjimo sistema.

Per Malūno tvenkinį nutiestas pontoninis pėsčiųjų tiltas, įrengti šeši lieptai, pastatyti suoliukai, dviračių stovai. Klaipėdiečių pamėgtoje pasivaikščiojimų vietoje įrengtos dvi vandens gėrimo kolonėlės, kepsninės, tualetas, sutvarkyti esami ir pasodinti nauji želdiniai, įrengta šunų vedžiojimo aikštelė.

Kad klaipėdiečių ramybės netrikdytų nuo aplinkinių gatvių sklindantis automobilių triukšmas, netoli jų suformuoti apželdinti apsauginiai pylimai.

Yra ką tobulinti

Apžiūrėjęs sutvarkytą Malūno parką, Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus pasidžiaugė, kad parkas atgijo, pagražėjo, jame atsirado daugiau galimybių įvairaus amžiaus gyventojų laisvalaikiui praleisti. Vis dėlto didelį plotą užimančioje parko teritorijoje dar yra ką tobulinti.

Miestiečių padedami ir toliau stengsimės identifikuoti tvarkytinas teritorijas.

„Būtina sutvarkyti tvenkinį gožiančią augmeniją, inventorizuoti parko medžius ir pašalinti, jei kelia pavojų, – dabar jie griūva po kiekvieno stipresnio vėjo“, – pažymėjo A. Vaitkus.

Meras įsitikinęs, kad būtina paieškoti tinkamesnės vietos ir grilio zonai.

Istoriškai įdomioje miesto vietoje, šalia buvusio „Trinyčių“ verpimo fabriko (dėl jo tvenkinys vietinių praeityje ir imtas vadinti Trinyčių tvenkiniu), esančiame Malūno parke, anot mero, galėtų vykti ir įvairios edukacijos bei ekskursijos.

„Siekiame, kad Klaipėda būtų gera vieta gyventi. Miestiečių padedami ir toliau stengsimės identifikuoti tvarkytinas teritorijas, ieškosime finansinių galimybių darbams, kad aplinka gražėtų ir atsirastų daugiau veiklų, jaukių pasivaikščiojimo vietų. Tai ypač aktualu tiems klaipėdiečiams, kurie ne visada gali išvažiuoti į gamtą, kad aktyviai ir prasmingai praleistų laisvalaikį“, – sakė A. Vaitkus.

Arvydas Vaitkus. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Tvarkė du rangovai

Šiaurės rytinėje Malūno tvenkinio pakrantėje iki šiol yra Joniškės dvarvietė su vieninteliu išlikusiu ūkiniu pastatu. Netoliese, prie Mokyklos ir Tilžės gatvių sankryžos, yra išlikę Sendvario pastatai – centriniai dvaro rūmai, ūkiniai pastatai, kapinaitės.

Būdsargių dvaro vietą ženklina paprastasis ąžuolas – vienas seniausių miesto medžių. Klaipėdos krašto sukilimo metu šalia Sendvario, anot istorinių šaltinių, vyko lietuvių ir prancūzų susirėmimai.

Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, 2023-ieji Seimo nutarimu paskelbti Klaipėdos krašto metais. Malūno parko sutvarkymo projektas natūraliai įsiliejo į šiai progai paminėti skirtų iniciatyvų kontekstą.

Pietinėje teritorijos dalyje, kitoje Bangų gatvės pusėje, yra išlikęs senojo Pilies malūno pastatų kompleksas, kurio dalis pamatų ir mūro siekia XVI a.

Parko projektą rengė bendrovė „Ademo grupė“ jungtinėje veikloje su mažąja bendrija „Pupa-strateginė urbanistika“.

Malūno parko pirmojo etapo rangos darbai, finansuoti iš ES, valstybės ir savivaldybės lėšų, prasidėjo 2020 m., antrojo – 2022 m.

Antrojo etapo darbai buvo atliekami vien iš savivaldybės (1,68 mln eurų) lėšų. Teritoriją tvarkė du rangovai – bendrovės „Tilta“ ir „VVARFF“.NAUJAUSI KOMENTARAI

A

A portretas
Gulbes neprilygsta niekam

Mokyklos rajono gyventoja

Mokyklos rajono gyventoja portretas
Po visų rekonstrukcijų gavosi dar didesni kamščiai ir nepatogumai išvažiuoti .važiuojam ratais kvadratais tam užtrunka min.15 min.

Anonimas

Anonimas portretas
nei patogus nei ką. Pabando lai ant suoliukų atsisėsti po lietaus ar šiukšles išmesti nuo pėsčiųjų tako. Labai nekokybiškai viskas atlikta. Vanduo nenubėga, drenažas nepadarytas, suoliukai į purvą pastatyti, vaikščiojimo takai po lietaus tešlynu patampa, dviračių-pėsčiųjų takai neadekvačiai sudėlioti, o apie šiukšliadėžes tai iš vis kosmosas.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių