Klaipėdoje šurmuliavo tradicinė Vydūno konferencija, sutraukusi kelis tūkstančius dalyvių iš Lietuvos ir užsienio. Šįmet atsigręžta į jaunuomenę bei sveikos gyvensenos ugdymą nuo mažų dienų. Taip pat renginys davė startą svarbiai mokslo ir verslo klasterių partnerystei.
Sulaukė anšlago
Trečiadienį jau nuo ankstaus ryto medicinos atstovai ir sveikatingumo puoselėtojai rinkosi į „Švyturio“ areną, kur aštuonioliktą kartą vyko konferencija „Į sveiką gyvenseną ir būtį Vydūno keliu“.
Renginį kiekvieną pavasarį organizuoja Klaipėdos universiteto (KU) Sveikatos mokslų fakulteto bendruomenės nariai. Pastebima, jog konferencija kasmet sutraukia vis didesnį būrį smalsuolių.
„Būtent profesoriui Vydūnui, iškiliai asmenybei ir jo filosofijai skirtas renginys plečiasi. Šiemet neatsitiktinai atkreipėme dėmesį į jaunystę. Ta proga surengta antroji Tarptautinė sveikatos mokslų studentų konferencija, skatinanti akademinį regiono ir užsienio jaunimą dalytis žiniomis bei užmegzti naudingų kontaktų. Įdomiai leisti laiką galima ne tik paskaitų metu, bet ir užsiimant socialine veikla, bendraujant su būsimais kolegomis“, – sakė vienas iš Vydūno konferencijos organizatorių profesorius Artūras Razbadauskas.
Atidaryme dalyvavęs miesto vadovas Vytautas Grubliauskas pasidžiaugė, jog konferencija trečią kartą įžengė į didžiausias renginiams skirtas patalpas mieste, o prie besiformuojančio Vydūno vardo „klasterio“ prisijungia vis daugiau įvairių institucijų.
„Greitai ir arena gali tapti maža. Kuo platesnis partnerių ratas ir jų veiklos įvairovė, tuo daugiau liudijimų, kad Vydūno sveiko gyvenimo filosofija tampa aktuali ne tik ja besidomintiems ar mediciną studijuojantiems, bet ir kitose sferose veikiantiems žmonėms“, – pastebėjo meras.
Universitetai jungia jėgas
Konferencijos atidarymo metu pasirašytos trys reikšmingos sutartys, turėsiančios įtakos švietimo ir sveikatinimo populiarinimui uostamiestyje.
Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Sporto ir sveikatos fakultetų vadovai užmezgė tarpuniversitetinį bendradarbiavimą. Juo numatyta drauge ruošti studentus bei kurti bendras studijų programas.
Anot LEU Sporto ir sveikatos fakulteto dekano profesoriaus Audroniaus Vilko, aukštųjų mokyklų partnerystė – itin svarbi norint pasiekti gerų rezultatų sveikatos ugdymo srityje. Esą mokyti reikia sveikus žmones, kol jie tokie yra, o tam būtina mokyklose įvesti trečiąją kūno kultūros pamoką.
Jam pritarė Švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina. Jos žodžiais, sveikata – vienas didžiausių prioritetų kalbant apie bet kurią ugdymo kryptį ir amžiaus tarpsnį.
„Šiuo metu aktyviai svarstoma apie tai, kad mokyklų bendrosiose programose atsirastų sveikatos ugdymo pamoka. Jos metu vyktų ne tik papildomi kūno kultūros užsiėmimai, bet mokiniai gautų svarbų žinių apie sveikatos puoselėjimą. Taip pat skatintinas universitetų bei medicinos ir sveikatos priežiūros įstaigų bendradarbiavimas, padėsiantis studentams tapti gerais savo srities specialistais“, – aiškino N. Istomina.
Palaikys „Neptūną“
Nuo šiol mokslinės žinios bus naudojamos ir uostamiesčio krepšinio komandos „Neptūnas“ pergalių skaičiaus didinimui bei klubo stiprinimui.
Vydūno konferencijos metu pasirašyta sutartis tarp Klaipėdos universiteto ir Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubo. Jo direktorius Osvaldas Kurauskas užsiminė, kad universitete ruošiami sveikatos srities specialistai galėtų įsilieti į komandos veiklą. Ir ne tik.
„Šiandien KU Sveikatos mokslų fakultetas yra didžiausias, turime apie 1,5 tūkstančio studentų. Juk visi jie – potencialūs „Neptūno“ sirgaliai“, – šmaikštavo A. Razbadauskas.
Dėmesys geoterminiam vandeniui
Tam, kad klaipėdiečiai pilnai išnaudotų unikalias geoterminio vandens savybes sveikatinimo tikslais, pasirašyta trišalė Klaipėdos universiteto, Mokslo ir technologių parko bei bendrovės „Geoterma“ bendradarbiavimo sutartis.
Anot A. Razbadausko, moksliniais tyrimais įrodyta, jog iš kilometro gylio išgaunamas vanduo yra saugus, o jo druskingumas teigiamai veikia psichologinę žmogaus būseną, retina širdies ritmą, mažina padidėjusį spaudimą.
Klaipėdos mokslo ir technologijų parko direktorė Roma Stubrienė užsiminė, jog geoterminio vandens populiarinimą mokslininkai pradėjo maždaug prieš dešimtmetį.
„Neišnaudoję savo vietinių resursų ir žaliavų, didelės pažangos tikrai nepasieksime. Geros žinios, jog pagaliau parke vykdomi tyrimai padėjo stumtelėti procesą iš mirties taško“, – teigė direktorė.
„Geotermos“ vadovas Sigitas Petrauskas neslėpė džiaugsmo, jog Lietuvos geologijos tarnyba išdavė leidimą naudoti vandenį sveikatinimo tikslais, esą ši mintis jau sudomino investuotojus.
Atvykusieji į Vydūno konferenciją net turėjo galimybę pasipliuškenti šalia „Švyturio“ arenos stovėjusio geoterminio vandens pripildytame kubile.
Renginio dalyviai iš Lietuvos ir užsienio skaitė mokslinius pranešimus, supažindino su alternatyviąja medicina ir naujausiomis technologijomis. Susirinkusieji buvo raginami nenumoti ranka sveikos mitybos principams bei fiziniam aktyvumui.
Taip pat visą dieną šurmuliavo sveikatos prekių ir paslaugų mugė bei spalvinga kultūrinė programa, į kurią įsitraukė ir studentai, ir senjorai.
Naujausi komentarai