- Klaipeda.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Šventosios centre – moderni viešoji erdvė poilsiui bei pramogoms
-
Šventosios centre – moderni viešoji erdvė poilsiui bei pramogoms
-
Šventosios centre – moderni viešoji erdvė poilsiui bei pramogoms
-
Šventosios centre – moderni viešoji erdvė poilsiui bei pramogoms
-
Šventosios centre – moderni viešoji erdvė poilsiui bei pramogoms
-
Šventosios centre – moderni viešoji erdvė poilsiui bei pramogoms
Šeštadienį atidaryta rekonstruota Šventosios centrinė aikštė tiek vietos gyventojus, tiek kurorto svečius maloniai nustebino savo išvaizda. Po rekonstrukcijos iki tol visiškai neišvaizdi buvusi aikštė pasikeitė neatpažįstamai.
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus neabejoja, kad miestelio puošmena tapusi rekonstruota centrinė Šventosios aikštė taps renginių, laisvalaikio, žmonių susibūrimo vieta. Juo labiau kad projektuojant būsimą aikštę buvo numatytos erdvės ne tik renginiams, jaukiems pasisėdėjimams prie kavos ar arbatos puodelio, bet ir vaikams žaisti skirtas zonos.
Svarstant, kaip turėtų atrodyti viena iš pagrindinių Šventosios viešųjų erdvių, buvo atidžiai išstudijuota Šventosios istorija, dar prieškariu parengtas stačiakampiškas miestelio kompozicijos bei užstatymo planas ir savitas, nuo centrinės Palangos dalies gerokai besiskiriantis kuršiškas Šventosios „charakteris“. Visa tai atsispingi nauju grožiu suspindusioje viešojoje erdvėje.
Šventosios centrinė aikštė jau iš tolo akį traukia išskirtiniais grindinio raštais, kurie tapo pagrindiniu jos akcentu. Aikštės grindinio raštas padabintas etnografiniais elementais, atkartojančiais būtent šventojiškiams būdingus austų tautinių juostų raštus. „Rengiant projektą aktyviai reiškėsi vietos bendruomenė, pabrėždama kuršiškai latvišką šio miestelio savitumą, tad naudodami baltiškus ornamentus siekėme priminti bendrą mūsų kilmės lizdą, bendras priešistorines šaknis su kaimynais, kuriems Šventoji priklausė iki mūsų“, – sakė aikštės architektas Mantas Daukšys.
Taip pat aikštėje suprojektuotas pastatyti tokiais pat ornamentais dekoruotas laikrodis – jis dar gaminamas, tačiau neilgai trukus taip pat padabins Šventosios centrinė aikštę.
Neįprastas savo forma ir grindinio fontanas, įkurtas aikštės priekyje: vanduo sruvens tarp iš grindinio „išaugintų“ akmenų, kadangi projektuojant aikštę siekta atkartoti ne tik pajūrio reljefą, bet ir Baltijos pajūriui būdingus didelius akmenis. Svarstant, kokios formos turėtų būti fontanas, siekta, kad jis būtų patrauklus ne tik trykštant vandens srovėms, bet ir šaltuoju metų laiku. Neveikiant fontanui, jo „akmenys“ taps dar viena žaisminga atrakcija aikštės lankytojams – bus galima ne tik pasivaikščioti „akmenų labirintu“, bet ir pasėdėti ant jų tarsi ant suolų.
Į bendrą atnaujintos aikštės vaizdą puikiai įsilieja ir čia įrengtas paviljonas – pastatas, tarsi „išaugantis“ iš pačios aikštės bei sudarantis su ja nedalomą visumą. Paviljonas numatytas kultūros ir turizmo informavimo reikmėms, dalis – sanitariniams mazgams.
Miesto renginių metu paviljono fasadas – lygi baltos spalvos tinkuota siena – gali būti lengvai paverčiama dideliu ekranu, skirtu projekcijoms ar vaizdo transliavimui.
Už paviljono įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje yra ir elektromobiliams pakrauti skirta įkrovimo stotelė. Aikštelėje vienu metu gali stovėti apie 70 transporto priemonių.
Poilsio zonai skirtoje aikštės dalyje įrengti patogūs suolai, pasirūpinta ir želdiniais. Kita aikštės pusė skirta mažiesiems lankytojams – čia įrengta paminkštinta danga bei netradiciniai vaikų žaidimo elementai – į aikštės grindinį įmontuoti batutai, karuselė, pasisupti taip pat – pusiausvyrai išlaikyti skirti atraktyvūs įrenginiai.
Šventosios centrinės aikštės rekonstrukcijos projektą parengė UAB „Nemuno deltos projektai“ ir bendrovė „Vakarų siluetas“, projekto vadovas – M. Daukšys. Rangos darbus atliko bendrovė „Versina“.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Uosto dugne ieškos sunkiųjų metalų2
Netrukus sužinosime, kiek švarus tapo Klaipėdos uostas po to, kai iš dokų duobių ir kitose vietose buvo iškastas užterštas gruntas. ...
-
Į Klaipėdos mokyklas – be testų8
Nuo šiandien į ugdymo įstaigas sugrįžta pradinių klasių mokiniai, o tai itin neramina specialistus. Iki šiol ugdymo procesas buvo leidžiamas tik tokiose mokyklose, kur buvo organizuojami testavimai kaupinių metodu. Nuo pirmadienio uostami...
-
Pagaliau pradėta rekonstruoti bangolaužius8
Pagaliau pradėti Klaipėdos jūrų uosto bangolaužių rekonstravimo darbai. Iš pradžių bus tvarkomas pietinis bangolaužis, tad šiaurinis molas, esantis Melnragėje, šiemet dar liks atviras gyventojams. ...
-
Antivakseris skelbia karą: moksleivius ragina aktyviai priešintis skiepams nuo COVID-191
Socialiniuose tinkluose platinamas vaizdo įrašas, kuriame mokytoju prisistatantis asmuo moksleivius ragina burtis į grupes ir aktyviai priešintis skiepams nuo COVID-19, nuteikdamas juos prieš vakcinuotis skatinančius pedagogus ir tėvus...
-
Autotransporto srautams reguliuoti – CKT pervežimo alternatyvos ir naujovės
Pasaulinės koronaviruso pandemijos sąlygomis griežčiau kontroliuojant šalių sienų kirtimo procedūras, vis daugiau vežėjų atsigręžia į keltų linijų teikiamas paslaugas. Šios aplinkybės turi įtakos tiek Centrinio Klaipėdos termina...
-
Jūrininko knygelė – tik po VSD patikros14
Susisiekimo ministerijoje derinamos naujos jūrininko knygelės nuostatos. ...
-
Seimo sukeltas žuvininkystės chaosas17
Seimas gerokai sujudino Vakarų Lietuvos žvejus, nes rengiasi įvesti iki šiol neregėtus žvejybos draudimus. ...
-
Klaipėdos rajono policijai vadovaus R. Stasiulis5
Klaipėdos rajono policijai nuo antradienio pradės vadovauti iki šiol Telšių rajono policijos Veiklos skyriui vadovavęs Ramūnas Stasiulis. ...
-
Balandžio 29 d. vyks respublikinis „Atliekų kultūros“ egzaminas
Prieš metus pirmąsyk šalyje surengtas „Atliekų kultūros“ egzaminas sutraukė apie 10 tūkst. įvairaus amžiaus dalyvių. Šiemet virtualus egzaminas turėtų suburti dar daugiau norinčiųjų pasitikrinti aplinkosaugos žini...
-
Klaipėdos senjorams – svarbi informacija dėl vakcinavimo nuo COVID-196
Informacija Klaipėdos miesto senjorams! ...