Pasaulinę turizmo dieną, šeštadienį, vykusio „Švyturių ralio“ virusu užsikrėtė ne tik klaipėdiečiai, bet ir kitų šalies miestų gyventojai. Tikimasi, kad šis renginys taps tradiciniu. Galvojama ir apie maršrutų plėtimą.
Populiaresnis – ilgasis maršrutas
Antrą kartą organizuotame pramoginiame-pažintiniame „Švyturių ralyje“ dalyvauti buvo užsiregistravę 56 ekipažai. Tačiau apie 10 savo planus pakeitė.
Šeštadienį ryte „Švyturio ralio“ ekipažai startavo prie Klaipėdos švyturio. Prieš kelionės pradžią visi dalyviai raštu pasižadėti, kad vairuos saugiai ir nepažeidinės Kelių eismo taisyklių.
Ekipažai galėjo rinktis vieną iš dviejų maršrutų. Dauguma ryžosi įveikti tarptautinį-ilgąjį. Jiems teko nuvažiuoti daugiau kaip 350 kilometrų.
Tarptautinį ilgąjį maršrutą pasirinkę dalyviai aplankė du švyturius Latvijoje. Jie turėjo atlikti dešimt įvairių užduočių – surasti užkoduotus objektus, atsakyti į suktus klausimus.
Tolimiausias taškas Latvijoje, kurį teko aplankyti ilgąjį maršrutą pasirinkusiems ralio dalyviams – Akmenrago. Jo aukštis siekia 37 metrus.
Nacionalinį-trumpąjį maršrutą pasirinkę ralio dalyviai nuvažiavo 210 kilometrų ir aplankė du Klaipėdos krašto švyturius. Ekipažai turėjo įveikti apie dvidešimt užduočių.
Žinia apie „Švyturių ralį“, kviečiantį atrasti jūrinį Lietuvos ir kaimyninių šalių paveldą, pasiekė ir toliau nuo Klaipėdos esančius šalies miestus. Ralyje buvo užsiregistravusios dalyvauti keturios komandos iš Šiaulių, viena – Alytaus.
Skirtingas buvo ir pačių dalyvių amžius. Jauniausiajam ekipažo nariui nebuvo nė vienerių. Vyriausiajam – 68 metai.
Nugalėjo klaipėdiečiai ir plungiškiai
Kelionę ralio dalyviai baigė ten, kur ir pradėjo, – prie Klaipėdos švyturio. Sugrįžusiųjų laukė švyturių dirbtuvės, senųjų jūrinių dainų – šančių koncertas, vaišės ir apdovanojimai.
Visiems buvo įteiktos atminimo dovanos, padėkos raštai. Komandos, užėmusios pirmas penkias vietas, galėjo apsilankyti Klaipėdos švyturyje.
Pasak organizatorių, šiųmetinis „Švyturių ralis“ pavyko puikiai. Jo metu nekilo jokių nesklandumų. Visi dalyviai sėkmingai įveikė maršrutus.
Pirmąją vietą tarptautiniame ilgajame maršrute iškovojo komanda iš Plungės „Šimpumpukai“. Jų šūkis buvo „Ar lietus, ar dargana mes greiti kaip visada“.
Nacionaliniame-trumpajame maršrute pirmoji buvo klaipėdiečių komanda „Pikts kiškis“. Jų šūkis buvo: „Kiškučio bijokite, į kelią nešokite“.
Ilgasis-tarptautinis maršrutas greičiausiai buvo įveiktas per 4 valandas 57 minutes 50 sekundžių, trumpasis-nacionalinis – 3 valandas 44 minutes 15 sekundžių.
Tačiau vien tik greitis dalyviams pirmosios vietos negarantavo. Jie turėjo teisingai atlikti užduotis. Vieną ar kitą praleidusiems buvo skiriami baudos balai.
Kuria naujus planus
Projekto koordinatorė Živilė Venčkauskaitė Putnienė pasakojo, kad šiųmetiniame ralyje dalyvavo panašus ekipažų skaičius. Renginio naujovė – du maršrutai. Taip pat kelyje dirbę savanoriai, kurie dalyviams pateikė papildomų atrakcijų, užduočių.
„Norėjome, kad dalyviai ne tik kuo greičiau įveiktų maršrutą, bet ir gerai praleistų laiką. Jiems patiko savanorių papildomos užduotys“, – tvirtino koordinatorė.
Pasak Ž.Venčkauskaitės Putnienės, gaila, kad ne visi dalyviai užlipo į švyturius, tačiau organizatoriai to negali priversti padaryti.
„Tie, kurie norėjo, apsilankė. Tačiau jie maršrutą įveikė lėčiau nei tie, kurie neužsuko į švyturius“, – pasakojo koordinatorė.
„Švyturių ralis“ bus organizuojamas ir kitais metais. Norima, kad šis renginys taptų tradiciniu. Galvojama ir plėsti maršrutus.
„Mąstome apie Nidą, Estiją. Galvojame, kad maršrutas galėtų tęstis dvi dienas. Kol kas tai tik idėjos. Ar virs realybe, paaiškės kitais metais. Reikia išsiaiškinti, ar žmonės norėtų išvykti tokiam ilgam laikui“, – planais dalinosi koordinatorė.
Naujausi komentarai