Talentingiems vaikams pinigų negaila

Talentingiems vaikams pinigų negaila

2009-12-24 11:05
Receptas: ne tik skambinantis fortepijonu, bet ir kuriantis K.Jaremčiuk tiki, kad laimėti įvairius konkursus jam padeda šukuosena.
Receptas: ne tik skambinantis fortepijonu, bet ir kuriantis K.Jaremčiuk tiki, kad laimėti įvairius konkursus jam padeda šukuosena. / Jaremčiukų šeimos archyvo nuotr.

Talentingus vaikus auginantys tėvai dėl jų ateities pasiryžę paaukoti viską. Tam, kad atžalos galėtų dalyvauti prestižiniuose konkursuose ir siektų aukštumų, jie nesibaimintų net skolintis iš bankų.

Talentas stebina visus

Neseniai televizijos laidoje "Lietuvos talentai" pasirodžiusio bei visus sužavėjusio fortepijonu grojančio vienuolikmečio iš Klaipėdos Klimento Jaremčiuko tėvai Natalija ir Sergejus Jaremčiuk pripažino, kad dėl sūnaus talento jiems kartais tenka itin taupyti.

Tačiau viską atperka vaiko pasiekimai – jis yra laimėjęs jau ne vieną prestižinį konkursą Lietuvoje bei užsienyje.

Šiuo metu Klimentas mokosi E.Balsio menų gimnazijos penktoje klasėje, taip pat jau penktus metus skambinti pianinu jis mokosi Klaipėdos J.Kačinsko muzikos mokykloje.

Be viso to, vaikas kelissyk per savaitę lankosi pas kompozitorius, kur gilinasi, kaip kurti kūrinius, – K.Jaremčiukas ir pats užsiima kūryba.

Savaitgaliais berniukas vyksta į Vilnių, kur muzikos žinias gilina M.K.Čiurlionio menų mokykloje.

"Negalime į vaiko gabumus nekreipti dėmesio, todėl tiek, kiek pajėgiame, visur jį išleidžiame. Visi mokytojai, profesoriai stebisi Klimento talentu, giria jį, skatina mus investuoti į vaiką kuo daugiau. Daugelis jam ateityje pranašauja didelius pasiekimus", – pasakojo berniuko mama N.Jaremčiuk.

Į pamokas veržiasi pats

Nors Klimentas muzikos mokslams atiduoda daug jėgų ir laiko, N.Jaremčiuk teigė, jog jis pats norėtų mokytis dar daugiau. Tačiau investuoti į mokslus dar daugiau šiuo metu nėra galimybių.

Klimento mama prisiminė, jog berniukas svajojo, kad jei jis laimėtų "Lietuvos talentuose" 10 tūkst. eurų, jis juos išleistų ne žaislams, o mokslams. Vaikas net buvo sudaręs sąrašą, kada ir į kokių profesorių paskaitas galėtų už šiuos pinigus nuvykti.

K.Jaremčiukas į "Lietuvos talentų" finalą nepateko, tačiau dėl to berniukas nė kiek nenusiminė. Jo mama pasakojo, kad Klimentas apsidžiaugė, jog jam nebereikės dalyvauti tolimesniame konkurso etape.

"Sūnus pats mane ramino. Jis man sakė: "Mama, aš džiaugiuosi dėl to, tu pagalvok, jei man finale reikėtų varžytis su tuo neįgaliu berniuku, aš to padaryti tikrai negalėčiau, iškart pasiduočiau", – neslėpė N.Jaremčiuk.

Berniuko talentą muzikuoti pastebėjo darželio muzikos mokytoja, kuri ir parekomendavo jį nuvesti į muzikos mokyklą.

Anot N.Jaremčiuk, groti fortepijonu Klimentas išmoko itin greitai, tad po pusmečio pamokų jis jau dalyvavo pirmajame savo konkurse, kurį ir laimėjo. Vėliau įvairūs titulai pasipylė vienas po kito.

"Jis be galo trokšta groti, pats veržiasi į pamokas, groja namuose, nereikia jo raginti. Sūnus nepaprastai džiaugiasi, kai mokytoja liepia išmokti naują kūrinį. Kartais, kai ant jo supykstu, pasakau, kad suplėšysiu natas ir parduosiu fortepijoną. Tai jam būtų pati didžiausia bausmė. Iškart po tokių kalbų jis tampa itin paklusnus ir nuostabus vaikas", – apie didelį vaiko norą groti pasakojo klaipėdietė.

Sėkmės paslaptis – šukuosena

Iš kur sūnus turi tokį talentą, ji teigė nė nenutuokianti – nei šeimoje, nei tarp giminaičių muzikantų nebuvo ir nėra.

Moteris neslėpė, kad vaikas yra gabus ir moksle – neseniai jis laimėjo istorijos, matematikos olimpiadas. Be to, spėja ne tik groti, bet ir žaisti futbolą.

N.Jaremčiuk prisiminė, kad anksčiau Klimentas, lipdamas į sceną, labai jaudindavosi, tad sykį tai jam pakišo koją – konkurso berniukas nelaimėjo. Tačiau dabar kaskart jis jaučiasi vis drąsiau ir tiki, jog jo šukuosena neša sėkmę.

"Neleidžia nukirpti kasytės, kurią turi nuo vaikystės, nes mano, jog ji atneša sėkmę. Kartą jis nebuvo susivėlęs plaukų, tad konkurse nesisekė gerai sugroti. Nuo to sykio visada darosi tokią pačią šukuoseną", – kalbėjo N.Jaremčiuk.

Pinigų neskaičiuoja

Kiek pinigų kas mėnesį reikia skirti sūnaus mokslams, N.Jaremčiuk teigė negalinti įvardyti, nes kaskart ši suma svyruoja.

Vis dėlto mažų mažiausiai reikia skirti 300–400 litų. O kai Klimentas vyksta į konkursą ar važiuoja į profesorių paskaitas, ši suma išauga kelissyk.

"Iš tiesų su vyru net neskaičiuojame, kiek mums tenka išleisti lėšų tam, kad sūnus galėtų ugdyti savo talentą. Tačiau pinigų reikia išties daug. Stengiamės tiek, kiek galime, – atsisakome pramogų ar kitų ne pačių būtiniausių dalykų, prireikus skolinamės. Jei ateityje reikėtų imti paskolą iš banko, tikrai tam ryžtumėmės. Nors šiuo metu finansiškai mums nėra lengvas metas – pavasarį vyras neteko darbo, tačiau kiek galime, tiek investuojame", – pasakojo N.Jaremčiuk.

Anot jos, visi giminaičiai, ypač Klimento krikšto mama, stengiasi finansiškai remti, nes visi tiki berniuko talentu.

Piešia nuo trejų

Nuo mažų dienų piešiantis dvylikametis Vytenis Jokubauskas neseniai piešinių konkursus laimėjo JAV, taip pat Japonijoje.

O šių metų balandį P.Domšaičio galerijoje buvo surengta pirmoji jo asmeninė paroda.

Jaunojo dailininko mama Daiva Jokubauskaitė pasakojo, jog vaiko talentą pastebėjo tuomet, kai jam buvo vos treji. Nuo to laiko jis nuolat piešia.

"Visi, net ir psichologai, man sakė, kad mano vaikas bus dailininkas. Ir pats jis visada svajojo apie dailininko profesiją. Tikrai keista, juk vaikai svajoja būti kosmonautais, policininkais, dainininkais, o Jokūbas, vos tik kas paklausdavo, iškart atsakydavo, kad bus dailininkas", – prisiminė D.Jokubauskaitė.

Vos tik pradėjęs lankyti vidurinę Vytenis ėmė dalyvauti parodose, todėl namuose apstu įvairių diplomų, padėkų.

Ateityje investuos į mokslus

D.Jokubauskaitė patikino, kad kol kas skirti daug pinigų vaiko talento ugdymui nereikia – dailės pamokas jis lanko Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre.

Už jas kas mėnesį reikia mokėti po 10 litų bei papildomai po 20 litų – už įvairias piešimui skirtas priemones.

"Net gėda sakyti, tačiau tikrai kol kas didelių investicijų nereikia. Mes labai daug galvojame apie ateitį, todėl tikrai žinau, kad vėliau reikės daugybės pinigų. Dailės studijos kainuoja išties brangiai, bet jei tik mano vaikas norės studijuoti, nieko negailėsiu. Paimsiu iš banko paskolą, kad galėčiau investuoti į jį. Mes tai esame apsvarstę ir aptarę. Vytenis jau dabar sielojasi, jog mokslai kainuoja itin brangiai, tačiau raminu jį, kad apie tai negalvotų, kiek reikės pinigų, tiek ir skirsime", – neslėpė D.Jokubauskaitė.

Pasak moters, Vytenis jau dabar itin domisi šiuo menu, tad stengiasi nueiti į visas parodas, galerijas, muziejus.

"Kitus vaikus reikia versti į kokį muziejų nueiti, o maniškis pats to trokšta, jis visada žino, kur kokia paroda vyks, tempia mane eiti kartu. Esame išmaišę ir galerijas užsienyje. Paryžiaus Luvre esančius paveikslus jis mintinai žino", – vaiko pomėgiu džiaugėsi moteris.

Ji pabrėžė, jog berniukas ne tik piešia, bet ir muzikuoja – pats įstojo į muzikos mokyklą, kurioje groja saksofonu.

Trynukai šoka "Žuvėdroje"

Edita ir Alvydas Meliešiai, auginantys trynukus – du sūnus Titą, Arną bei dukrą Kamilę – tiki, kad ateityje jie bus garsūs šokėjai. Nuo mažumės vaikus vedę į šokių užsiėmimus dabar džiaugiasi jų titulais.

Būdami vos trejų trynukai ėmė šokti sportinių šokių ansamblio "Žuvėdra" vaikų grupėje, o jau nuo penkerių važinėja po įvairius konkursus, kur dažniausiai laimi prizines vietas.

"Iš pradžių dvejojau, ar teisingai pasielgiau, kad dar visai mažučius nuvedžiau šokti, tačiau dabar žinau, kad neapsirikau. Tikrai tikiu, kad čia jie atrado save. Be to, niekas vaikų neverčia šokti, jie patys to nori. Kadangi repeticijos vyksta kasdien, tad jie nebeįsivaizduoja, ką reikėtų veikti, jeigu į jas nebeitų", – pasakojo E.Meliešienė.

Pašnekovė paneigė kalbas, kad sportinius šokius gali šokti tik turtingų tėvų vaikai.

Moteris patikino, jog vaikams siūti kostiumus reikia kas dvejus metus. Dažniau tenka pirkti tik batelius, kuriuos išauga per vieną sezoną.

Pasiūti kostiumą kainuoja nuo 300 litų, o nupirkti porą batelių – apie 150 litų. Vykstant į konkursus reikia sumokėti startinį mokestį, kuris vienam vaikui siekia 25 litus. O šokių pamokos kas mėnesį kainuoja po 70 litų.

"Tikrai nepasakyčiau, kad man reikia į juos daug investuoti, šokiai tikrai kainuoja ne ką brangiau nei kitos sporto šakos. Šiuo metu visi trys mano vaikai dar lanko baseiną bei karatė treniruotes, tad šie būreliai kainuoja ne pigiau. Kai matai, kokie vaikai laimingi, nieko jiems negaila. Juk ne piniguose esmė. Apskritai mano vaikai gabūs daugelyje sporto šakų – kur benuvestume, visi treneriai juos pastebi ir siūlo siekti aukštumų", – prisiminė E.Meliešienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų