Pereiti į pagrindinį turinį

Tarp stojančiųjų populiarumo nestokojo ir Klaipėdos kolegijos

2012-07-24 11:36
Tarp stojančiųjų populiarumo nestokojo ir Klaipėdos kolegijos
Tarp stojančiųjų populiarumo nestokojo ir Klaipėdos kolegijos / Shutterstock nuotr.

Studijuoti šalies aukštosiose mokyklose šiemet pageidauja beveik 44 tūkst. jaunuolių. Tai byloja Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti išankstiniai duomenys.

Vilioja biomedicina

Vakar pasibaigus prašymų studijuoti aukštosiose mokyklose registracijai, LAMA BPO informacinėje sistemoje buvo užsiregistravę 43 tūkst. 879 stojantieji, iš jų 25 tūkst. 363 bendrojo lavinimo mokyklas baigė šiemet.

Iš viso į įvairias studijų programas pareikšta per 280 tūkst. pageidavimų: į universitetines studijų programas – apie 170 tūkst., o į kolegines – beveik 114 tūkst.

Tarp stojančiųjų tiek į universitetines aukštąsias mokyklas, tiek į kolegijas tradiciškai populiariausi išlieka socialiniai mokslai.

Kaip pripažino Klaipėdos valstybinės kolegijos (KVK) direktoriaus pavaduotoja strateginei plėtrai Nijolė Galdikienė, preliminarūs stojančiųjų pasirinkimo rezultatai – iškalbingi.

„Sulaukėme apie 12 tūkst. pageidavimų, panašiai kaip ir mūsų kolegos – Klaipėdos universitetas. Universitetas siūlo apie 50 studijų programų, o mes – 28. Išankstiniais duomenimis, kolegiją pirmuoju prioritetu pasirinko per 1,5 tūkst., o Klaipėdos universitetą – apie 1,7 tūkst. stojančiųjų. Žinoma, kad rezultatai džiugina“, – neneigė pašnekovė.

Renkasi kryptingai

KVK atstovė pripažino, jog kalbant apie studijų programų pasirinkimą situacija radikaliai nesikeičia.

„Ankstesniais metais populiarios studijų programos išlieka patrauklios ir šiemet. Tačiau pastebime, jog stojantieji vis mažiau domisi pedagogikos programomis. Tačiau ši tendencija ryški visoje Lietuvoje“, – konstatavo pašnekovė.

Pasak N.Galdikienės, tarp stojančiųjų į KVK populiariausiomis išlieka biomedicinos mokslų srities studijų programos, kaip antai grožio terapija, kineziterapija, bei technologijos mokslų srities studijų programos – automobilių techninis eksploatavimas, mechanikos inžinerija ir maisto technologijos.

Pastaraisiais metais esą stebimas ir padidėjęs susidomėjimas inžinerinėmis programomis. Iš socialinių mokslų srities programų populiarumu išsiskiria logistikos vadybos, finansų ir buhalterinės apskaitos bei turizmo administravimo studijų programos.

„Palyginti su panašias biomedicinos mokslų srities studijas siūlančiomis kolegijomis, galime džiaugtis beveik tokiais pat ir didesniais skaičiais. Vadinasi, studijas mūsų mokymo įstaigoje jaunuoliai renkasi kryptingai“, – teigė N.Galdikienė.

Klaipėdos universiteto Studentų priėmimo skyriaus vedėjos Beatos Kajutytės teigimu, šiemet populiariausios pirmosios pakopos (bakalauro) studijų programos šioje mokymo įstaigoje yra viešasis administravimas, rekreacija ir turizmas, psichologija, politikos mokslai, statybos inžinerija bei ekonomika.

Pokyčiai – esminiai

Tuo trapu Socialinių mokslų kolegijos direktorė Gabija Skučaitė teigė, jog, palyginti su ankstesniais metais, ryškėja radikalūs pokyčiai.

„Dar maždaug prieš ketverius metus labiausiai geidžiamos buvo teisės ir vadybos studijos, o šiandien tai vienos mažiausiai populiarių programų. Ir šie pokyčiai – natūralūs, nes iš postindustrinės ekonomikos perėjome į informacinę. Tačiau informacinės technologijos taip įsigalėjo mūsų gyvenime, kad nebesukuria didelės pridėtinės vertės. Tad, vertinant tolesnes perspektyvas, ateityje didžiausią pridėtinę vertę turės kūrybinis potencialas. Mokslai, susiję su kūrybine ekonomika, su komunikacija, kūrybiškumo ugdymu, populiarėja, ir mes kryptingai šias studijų kryptis plėtojame“, – komentavo Socialinių mokslų kolegijos vadovė.

Anot pašnekovės, šios tendencijos ryškios ir besirenkant studijų programas. Bendrame Socialinių mokslų kolegijos siūlomų programų kontekste tarp stojančiųjų populiariausios vadinamosios media srities programos, pastaruoju metu „ant bangos“ ir transporto logistikos studijų programa.

„Šiemet pristatėme tris naujas studijų programas: kūrybos ir pramogų industrija, turizmas ir viešbučiai bei sveikatingumo ir grožio verslas, kurios visos labai populiarios tarp stojančiųjų“, – pripažino G.Skučaitė.

Klaipėdoje bei Vilniuje veikianti Socialinių mokslų kolegija šiemet sulaukė apie 5 tūkst. bendrų pasirinkimų. Daugiau nei 550 jaunuolių šią mokymo įstaigą įvardijo pirmuoju prioritetu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų